Orta Karadeniz Raporlar-Yorumlar

• Bence şükürsüzsünüz tamam oraj yönünden bekleneni vermedi de deniz buz gibi yani bu beklentiye niye girdiniz ki? Ben yağışa bakarım o da gayet yeterliydi 2 haftadır her gün yağmur yağıyor.

• Valla şu son 1-2 haftayı özleyeceğim, hergün kapalı hergün yağmurluydu ve serindi.Sıcak döneme giriş yapıyoruz maalesef.

Ki bugün hemen kendini belli etti. Klimasız arabalarda şu sıcaklarda yolculuk çok zor. Gerçi klima olayını ne evde ne de arabada hiç sevmiyorum ama arabada kısa süreli de olsa serinleyebilmek adına güzel oluyor. Hele de küçük çocuk varsa şart oluyor. Bundan sonrası artık böyle bunaltıcı olur genel olarak diye düşünüyorum.

• Ki bugün hemen kendini belli etti. Klimasız arabalarda şu sıcaklarda yolculuk çok zor. Gerçi klima olayını ne evde ne de arabada hiç sevmiyorum ama arabada kısa süreli de olsa serinleyebilmek adına güzel oluyor. Hele de küçük çocuk varsa şart oluyor. Bundan sonrası artık böyle bunaltıcı olur genel olarak diye düşünüyorum.

Baya serinledi hava şuan kuzeyli esiyor rüzgar ama sabah öğle sıcaktı maalesef aynen

• 8inden itibaren her gün bence sürpriz ve etkili yağışlara açık olmalıyız gfs 8inde iyi yağış öngörmüş amasya çorum gibi yerlere bakalım hayırlısı artık oraj derdi olmaz gibi duruyor havalar ısındı sıcaklıkda yüksek

• Daha önceden gündeme geldi mi bilmiyorum.Kendi ilim yani Ordu ili için orta karadeniz konusunda olmaması gerektiğini düşünüyorum. Yönetim bunu neye göre yaptı bilmiyorum.Bildiğim kadarıyla Ordu da melet ırmağının doğu tarafından itibaren doğu karadeniz başlıyor.Wikipedia ve başka kaynaklarda gördüğüm birçok yerde Ordu doğu karadenizden sayılmıştır.Bugün de wikipedia da gördüğüm için tekrar gündeme getirmek istedim şöyle bir cümle geçmiş"ancak yeni oluşturulan ve bölgesel karışıklıkları ortadan kaldırmak için yeni bölgesel istatistiki düzenlemelerde Ordu ilinin doğu karadeniz topraklarında yer alır."ayrıca yine wikipedia ve başka kaynaklara doğu karadeniz illerine baktığımızda Ordununda bu iller içersinde yer aldığını görüyorum istinai başka kaynaklar hariç olmak üzere.Gerek iklim gerek kültür olarak orta karadenizle pek alakamız olmadığını düşünüyorum son karar tabiki yönetimindir ancak gördüğümü paylaşmak istedim sadece.Mesajım konu dışı görüldüyse silinebilir.wikipedia kaynaklarım:

kaynak:https://tr.wikipedia.org/wiki/Ordu_(il)

https://tr.wikipedia.org/wiki/…z_(istatistiki_b%C3%B6lge)

• Eren5252 Orta Karadeniz ibaresi zaten sonradan uydurulmuş bir şey Samsun ve Trabzon'un çekişmesinden dolayı. Bölgeye yatırım yapmak isteyen iş insanları merkez arayışına girince Batı Karadeniz'e ayrı Doğu Karadeniz'e ayrı merkez kurmak istiyorlar birbirlerinden uzak olduğu için. Bu sefer Samsun mu Trabzon mu kavgası başlıyor nüfus olarak Samsun tartışmasız önde ama ticaret, liman, hava yolu ve konum olarak tartışılabilir ve tartışılıyorda o yani olay tamamen duygusal.

Bu bölgede yaşayan insanlar olarak hepimiz biliyoruz Samsun-Artvin arası başka bir devlet gibi iklim gibi. Sahil Yolu, Yeşil Yol bile yine bu şehirler arasında o yüzden Orta Karadeniz diye bir şey olmaması lazım diyorum başından beri. Orta Karadeniz kültürü sadece Amasya ve Tokat'ta var ki Tokat Ordu'ya yakın olduğu için o bile şüpheli.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (2021) 364

• Narsil
    2. Replies
      364
      Views
      9.2k
      364
    3. MapelPines

1. İç Ege, Batı Akdeniz ve Eskişehir Raporlar-Yorumlar 3.9k

• KarTutkusu03
    2. Replies
      3.9k
      Views
      239k
      3.9k
    3. Lion03

1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 2 (19.06.2021) Genel Yorumlama 5

• Samet
    2. Replies
      5
      Views
      63
      5
    3. Ecmedical

1. Marmara Bölgesi Raporlar-Yorumlar 7.1k

• Narsil
    2. Replies
      7.1k
      Views
      530k
      7.1k
    3. divane

1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 1 (12.06.2021) Genel Yorumlama 177

• Samet
    2. Replies
      177
      Views
      2.9k
      177
    3. Samet

1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 3k

• Aytac
    2. Replies
      3k
      Views
      446k
      3k
    3. Aykut53

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 2 (19.06.2021)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      42
    1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 2 (19.06.2021) Genel Yorumlama 5

• Samet
    2. Replies
      5
      Views
      63
      5