Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İlk defa covid'e bu kadar yakın hissediyorum kendimi, eşimi akşam teste götürdüm. Boğaz ağrısı ateş halsizlik şikayetiyle. Bakalım test sonucu ne çıkacak..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• İlk defa covid'e bu kadar yakın hissediyorum kendimi, eşimi akşam teste götürdüm. Boğaz ağrısı ateş halsizlik şikayetiyle. Bakalım test sonucu ne çıkacak..

Geçmiş olsun hocam. Ben de 3 gün önce götürdüm hanımı teste negatif çıktı. Umarım sizinki de soğuk algınlığı veya nezledir. 3 günde iyileşti gibi ama bu sefer de bende başladı burun çekme falan.

• Asi konusu gerçekten kolay verilebilecek ,karar verdikten sonrada aşı olsaniz da olmasanız da içinizin rahat edebileceği bir konu degil

Hangi seçeneği seçersen sec cevabin doğru olmadığı bir soru gibi

Örneğin sabah evden çıktın ise gidiyorsun fakat o gün kovulacaksin ve sende bunu biliyorsun fakat yolda başına bir bela geldi trafik kazası olabilir yada bir köpek sürüsü saldırdı köşeye sıkıştın tam şana saldırıyorlar

O dakika acaba patrona ne desem kovulmaktan kurtulurum diye düşünürmusun

Önce önündeki sorunu halletmen lazım yoksa zaten ne ise gidebilirsin nede kovulmangibi bir derdin olur

Vaka ve ölüm ssyisina bakacak olursan her yüz hastadan biri oluyor bu çok ciddi bir oran ,deselerki havalanan her yüz uçaktan biri düşüyor uçağa binermisin ,bırak uçağa binmeyi kafana düşer diye sokağa bile cikmazsin

Bence de asi yuzdeyuz güvenli değil ama malesef başka seçenek yok

• Geçmiş olsun hocam. Ben de 3 gün önce götürdüm hanımı teste negatif çıktı. Umarım sizinki de soğuk algınlığı veya nezledir. 3 günde iyileşti gibi ama bu sefer de bende başladı burun çekme falan.

teşekkür ederim Fatih hocam, bende üşütmüştür diye düşünüyorum ama trabzondan geldik geldiğimiz yerde covid aldı yürüdü maşallah, trabzonda 15 gün boyunca boğaz ağrısı ara ara üşüme halsizlik yaşadım, eşiminde öyle olduğunu düşünüyorum ama yinede içimiz rahat etsin diye teste götürdüm, hayırlısı inşallah

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Ölüm sayısı gerçekten çok üzücü boyutta.

Dün 257 canımızı daha bu illete teslim ettik

Allah gani gani rahmet eylesin.

Küçük bir karşılaştırma yaptım.

Dün itibari ile;

Almanya 12626 vaka 21 vefat

Türkiye 19616 vaka 257 vefat

Bu işte bir tuhaflık yok mu? Var ise sebebi ne ?

Mevsimin yaz olması , rüzgar ve klima çarpması ihtimalini güçlü kılıyor ama test yapmak en iyisi.

Allah korktuklarımızdan emin , umduklarımıza nail eylesin inşaallah.

Aşı durumu neydi hocam?

• Bu konuda bende düşünceli yim kuzey ülkelerde türbinler ful dolu ve maske bile yok fakat insanlar çok rahat bizim ülkemiz diken altında vefat sayısı çok fazla üstüne pozitif fazla anlam veremiyorum bizde işlerin ters gitti bişey var ama ne :/

• Mevsimin yaz olması , rüzgar ve klima çarpması ihtimalini güçlü kılıyor ama test yapmak en iyisi.

Allah korktuklarımızdan emin , umduklarımıza nail eylesin inşaallah.

Aşı durumu neydi hocam?

amin hocam, eşimde çift doz biontech var 2. dozu olalıda neredeyse 1 ay kadar oldu

• Narsil hocam geçmiş olsun testten kaçan varyantlar mevcut özellikle İzmir varyantından şüpheleniliyor şu zamanlarda çoğu kişi nezle gibi bir hastalık atlatıyor fakat geçirdikten sonra antikor testi pozitif çıktığını söylüyor inşallah covid değildir fakat nezle gibiyse de muhtemelen çoğu kişi gibi çok hafif atlatacaktır merak etmeyin ama ne olursa olsun iyileştikten sonra test negatif çıkarsa antikor testi yaptırmayı unutmayın

• Bu konuda bende düşünceli yim kuzey ülkelerde türbinler ful dolu ve maske bile yok fakat insanlar çok rahat bizim ülkemiz diken altında vefat sayısı çok fazla üstüne pozitif fazla anlam veremiyorum bizde işlerin ters gitti bişey var ama ne :/

Bu akşam dünya tablolarına baktığım da aslında çoğu Ülkede ölü oranları artıyor hocam maalesef tabi aşı oranı yüksek Ülkeler daha hafif seyir izliyor gibi görünüyor özellikle 3. Dozda

Einmal editiert, zuletzt von SnowManN ()

• Narsil hocam geçmiş olsun testten kaçan varyantlar mevcut özellikle İzmir varyantından şüpheleniliyor şu zamanlarda çoğu kişi nezle gibi bir hastalık atlatıyor fakat geçirdikten sonra antikor testi pozitif çıktığını söylüyor inşallah covid değildir fakat nezle gibiyse de muhtemelen çoğu kişi gibi çok hafif atlatacaktır merak etmeyin ama ne olursa olsun iyileştikten sonra test negatif çıkarsa antikor testi yaptırmayı unutmayın

teşekkürler, yakın zamanda 2. dozu olduğumuz için benimde eşiminde antikoru yüksek çıkma ihtimali var sanırım geçirip geçirmediğimi anlayamayız, ama öksürüğü olursa negatif çıksa bile tomografi için doktora götüreceğim. İnşallah bunlara gerek kalmadan negatif çıkar iyileşir bizde rahat ederiz

Geçmiş olsun hocam inşallah iyi haberlerle dönersiniz.Memlekette varmıydı covid durumu?

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

Hocam çok geçmiş olsun inşallah covid değildir eğer yakalanmış isenizde hafif geçirmeniz dileğiyle yenge hanıma ve size mevlâmdan şifalar dilerim.