İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 18 Ekim sabahı boğaz hattına gelen kütlede ki yıldırımı yakalamıştım, seside beni çok etkilemişti. Forumda paylaşmayı unutmuştum. Şimdi aklıma geldi. İzlemenizi tasviye ederim. Arabaların alarmlarını öttüren bir yıldırım. Tam önüme düştü ama kamera onun sadece ışığını görmüş, sesi çok net çımış ama. Uykuda olanları çok korkutmuştur.hava-yagmusrs323hava-simsek3232hava-yagmusrs323

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• 2019 24 Şubat sistemi. Bu sene böyle bir sistem gelse bile razıyım artık. Yaklaşık bir gecede o gün 15-20cm yağmıştı. O sene biz bu sisteme burun kıvırmıştık. Ya şimdi? Her halimizie şükretmek lazım. Daha kötüsü de olabilir. Nankör olmamak lazım. Verende Allah alanda Allah, şükretmek lazım her zaman. İnşallah bu sene yüzümüz gülür;)

İstanbul/Ümraniye rakım 140m: Tabi birazda orda bende rakım ve yağış farkı vardı diğer yerlere göre. O yüzden 20cm olmuştu. O gün Altunizade Üsküdar'a indiğimde 5-10cm civarı vardı. Rakım farkıda önemli elbet.

bu kesmez beni valla :D en az bi 6 ocak kadar olmalı ^^:/8103*:/8103*

• Böyle bir sisteme kimse razı olmaz, çoğunuluğu sahil hattında yaşayan istanbullu böyle bir manzarayı bile görmedi o gece. Ben açıkçası geçen senede aynı şeyi söyledim bu sene başka bir şehirdeyim ama görüşüm aynı, yağacaksa tam yağacak, 5-10 cm ler bizi kesmez. He derseniz bunada şükür orası ayrı birşey. Ama 3 sene doğru düzgün kar görememiş istanbulu bu saatten sonra 2004, 2017, 2008 tarzı sistemler rahatlatır..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Böyle bir sisteme kimse razı olmaz, çoğunuluğu sahil hattında yaşayan istanbullu böyle bir manzarayı bile görmedi o gece. Ben açıkçası geçen senede aynı şeyi söyledim bu sene başka bir şehirdeyim ama görüşüm aynı, yağacaksa tam yağacak, 5-10 cm ler bizi kesmez. He derseniz bunada şükür orası ayrı birşey. Ama 3 sene doğru düzgün kar görememiş istanbulu bu saatten sonra 2004, 2017, 2008

2017 herşeyiyle istanbul için biçilmiş kaftandı. Şehrin dört bir yanını tatmin etmişti. Keşke benzerini tekrar yaşayabilsek...

• 2017 herşeyiyle istanbul için biçilmiş kaftandı. Şehrin dört bir yanını tatmin etmişti. Keşke benzerini tekrar yaşayabilsek...

Zaten 2017 yılı meteorolojik olaylar bakımından bence son 10 yılın açık ara en iyi senesi.Aralık ayında Akdeniz Bölgesi’nin doğusundaki aralıksız kar yağışları,Godzilla sistemi ki başındaki donan yağmurdan sonundaki lapa lapa karına kadar efsaneviydi,Ocak sonundaki Karadeniz Bölgesi’ndeki kar yağışları,19 Temmuz ve 27 Temmuz vesaire.Komple deli bir seneydi uzağa gitmeye gerek yok bir tane 2017 daha yaşasak yeter ülkece

Dediler ki “Gözden ırak olan gönülden de ırak olur”
    Dedim ki “Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur.”

MEVLANA

• Allahım eski günler geliyor aklıma şimdiden kafamda deli sorular kışın inşAllah istanbul olmak üzere her yer sağlam üstü kar alır süprizler şehri bu kış bize bir güzellik yap ekim 20 şimdiden kış havasına girmeye başladım.