İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar


 • Daha kırk takla atar merak etmeyin hala gfs yi anlayamadık mı arkadaşlar gün yaklaştıkça yağış miktarı da artacaktır afet boyutunda olur mu bilinmez her türlü sürprize açık bir sistem. Oraj kesin var inşallah diyorum tabii Allah bilir herşeyi. İhtimal yüksek bakalım nolcak.

 • Gfs 3-5 bişe yağış vermiş gene tabi eskisi kadar olmasada. Ana çıktının dediği olacaktır yarın nokta konulur. Az yağış alsak bile devamında 4-6 gün dinlenmeden sonra tekrar yağışlı sistem geleceğini düşünüyorum Bazı Haftalık model güncellemeleri şuanlık Haziran ayının sıcak geçeceğini söylemiyor Ecm hariç yeni güncellemesini bilmiyorum. Takipteyiz bakalım Accunun dediği gerçekleşecekmi en azından Haziran ayı için.

 • Anadolu Yakası olarak yağışlı periyota hazırız /scatisma2::341  ECMWF ve ICON'da 10-20 mm ya alırsınız ya da alamazsınız diyor tam bir model kapışması.:/8103*

  Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

 • Hocam artık modellerden ziyade sistemi ana bırakmak lazım umarım daha fazlası olur orajlısından falan ortaya karışık az aksiyon olur bize de

  Düşen bir çığda hiçbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

 • Gfs yağışları artırmış baya düne göre ama sorun şuki Ecm'de öyle bi yağış yok diyor birinden birisi fena çuvallıyacak gene. Büyük ihtimalle çuvallayan Gfs olacak gibi çünkü diğer modeller öyle bi yoğun yağış öngörmüyor. 4 günlük yağış haritaları

  Gfs

  yNJqE8.png

  Ecm

  yNJW7U.png

  Ukmo

  yNJ8GA.png

  Icon

  yNJFyI.png

 • ExcuseMe Çanakkale'de oluşan yukarı seviye alçağı modelleri birbirine düşürdü.Peşi sıra gelen siklonlar baş döndürdü resmen.Ben de GFS'nin patlayacağını tahmin ediyorum.

  Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

 • Yağış konusu her zaman değişir ama çoğu modelin öngördüğünü biri görmüyorsa ki genelde o GFS olur, yanılma ihtimali yüksek. Bakalım 1 gün önce sınırlı alan modellerine bakarız..

 • Gfs sabaha göre yağışları biraz azaltsada hala hiçde fena olmayacak şekilde yağış var diyor İstanbula Ukmo ve İconda yağışları arttırmış. 4 günlük yağış haritaları Ecm'ye bakarız güncellenince.

  Gfs

  yO65w8.png

  Ukmo

  yO6Txj.png

  İcon

  yO6h0S.png