İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 1-2 güne daha net oturur yağış durumu her güncellemede -/+ olarak değişiyor sürekli. Sağlam yağışlar gelirse barajlara ilaç gibi gelir.

• Diagramme GEFS

27-29 mayıs yağış açısından bizi tatmin edecek gibi görünüyor, son 12 saate gelene kadar takip edelim, genelde gördüğüm bu sene GFS diagramında, başta yağışı uzun süre az gösterip son anda artışa getirdi bahar sistemlerinde, bunda da öyle yaparsa ciddi bir yağış düşebilir..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Gece diagramı tam çıkmadı ama 27-29 mayıs için ortalama yağışı akşama göre kısmış görünüyor, ana çıktı ise tatminkar bir yağış veriyor şehrimiz adına

Diagramme GEFS

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Radar Görüntüsü: İstanbul, Maks

avrupa yakasına yağış yaklaşıyor..

• Farkında mısınız bilmiyorum ama doğayı değiştirmemizden midir, yoksa tesadüf müdür 1 hafta arayla rekor yüksek sıcaklık ve düşük sıcaklık aldık. Benim gibi ekstrem olay manyağı biri olarak bulunmaz nimet. Ah bide güzel oraj olsaydı..

• Sabah guncellemesine gore onemli bir yagis gozukmuyor fakat hic almamaktan bin kat iyidir. Belki barajlara %1 - %2 de olsa katkisi olur

• Kimseyi üzmeyecek bu kadar yağmur kafi. Perşembe günü annemi şarköye götüreceğim , yol izni aldım. Belki trakyaya doğru yağış azalacak ama beni düşündüren istanbul du. Çünkü küçük kızım gök gürültüsünden çok korkuyor. Ben evde yokken oluşacak oraj şartları beni çok düşündürüyordu.

• Kimseyi üzmeyecek bu kadar yağmur kafi. Perşembe günü annemi şarköye götüreceğim , yol izni aldım. Belki trakyaya doğru yağış azalacak ama beni düşündüren istanbul du. Çünkü küçük kızım gök gürültüsünden çok korkuyor. Ben evde yokken oluşacak oraj şartları beni çok düşündürüyordu.

Sizin gibi iyi babalar varolsun :) kızınız çok şanslı sizin gibi bir babaya sahip olduğu için

• Oldukça serin bir gün daha geçiriyoruz evler de henüz ısınmadığından bir süre sonra t-shirt üstüne ince bir hırka lazım oluyor.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Yağışı kısması iyi olmadi modellerin, çünkü şehir olarak ihtiyacımız var..