İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Anlık durum Analizi:

Dışarda harika bir rüzgar ve etkili bir sprey yağış var , Radarda Sıfır kütle 😊

Sıcaklıklar 6/8 derece arası çoğu istasyonda

850’de giren : altı üstü 4 derece

Diğer parametreler makulde kalmak kaydıyla 850’de -2 alsak kar yağardı belki de çoğu karasal istasyona

-2/-5 yaklaşıyor dikkat 😀

Yine de dışarıdaki tek kelimeyle kış havası

• 22-25 sistemi gıdım gıdım düzeliyor ama kar yapacak potasiyeli yok yine de kıyılar adına sulu kar-graupel ötesine geçemez onu da 3 yıldır bol bol gördük zaten o yüzden sevinemiyorum

• Cold.EFso hocam 22-25 arası GGS ile yükseklere olur bu iş kky sulu kar İhtiamali. Burnunuza GGS kokusu gelmedi değil.:hfyeni (29): Tabi Modeller bozmaz ve biraz daha güçlendirir ise ilerleyen güncellemeler de.:S

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Cold.EFso hocam 22-25 arası GGS ile yükseklere olur bu iş kky sulu kar İhtiamali. Burnunuza GGS kokusu gelmedi değil.:hfyeni (29): Tabi Modeller bozmaz ve biraz daha güçlendirir ise ilerleyen güncellemeler de.:S

Atmosferin büyüklüğünü ve sürprizlerini saygıyla ve hayranlıkla izliyoruz

Bizler atmosfer ve kar aşığıyız

Raconu net atmosfer keser

Hani Aralıkta birileri sistem görmüyordu 😀

Hani Ege kuraklıktan kırılacaktı , tek sistemde 200 mm alan yerler oldu

İstanbul hala yağışlı çoğu noktada , modellerin çoğu beklemese ve radar görmese de sprey yağış devam ediyor

Yani atmosferde değişime açık olmak zorundayız

21-25 dönemi daha yeni şekillenmeye başlıyor çünkü son 72 ye almak lazım ull artı AB oluşumları ihtimali

Bence önemli olan yağışın şiddeti olacak

Yağışın iyi olduğu anlar -4 ve altında soğuk girişlerinde yüksekler saf kar sahil kky alabilir , tam GGS ortamı takip şart

Geçen gün arz ettiğim gibi artık uzun vadeli soğuk dönemdeyiz

Bu soğumaları Babazilla’nın ayak sesleri olarak okumaya çalışıyorum/scatisma2::341

• Hocam arnavutkoyde bugun itibariyle 3 gündür yagis var

• 21-25 sisteminde çatalça, silivri, arnavutköy ve başakşehir gibi rakımı fazla olan semtler saf kar görebilir. Sahillerden pekte ümidim yok çünkü geçen seneki 8 şubat sistemindede büyük beklentiye girmiştik sahiller olarak ve 1 kar tanesi görememiştim.