Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu enflasyona göre asgari ücret 5.000 TL olmalı daha az verirlerse yazıklar olsun

• En kötüsü de tarım bitiyor. İnanılmaz maliyeti var geliri hiç yok artık. Mazot gelmiş 10'a.

Tarım zaten bitik yahu, bana dermisin hangi tarım bakanini hatirlarsin ve hangisinin ne plani vardi??Ulkemin dunya yildizi olabilecegi alandir tarim ama gel gör ki durum vahim. Minnacık hollanda neredeyse tum avrupanin tahil-sebze ihtiyacini karsiliyor. Biz ise bu kadar verimli topraklarda bir arpa yol alamamisiz..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Mevcut hükümet tarafından 15 temmuz darbe kalkışmasının arkasında olduğu, finansmanını sağladığı iddia edilen BAE, Türkiye'ye yatırım yapmaya karar vermiş. Bugün birleşik arap emirlikleri emiri Türkiye'ye geliyormuş. Bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü. Ekonomi o kadar kötü ki düşmandan medet umacak hale gelmişsiz. Kapitülasyonların 21.. Yüzyıl versiyonu herhalde.

dediklerinize ek olarak yabancıya bedava hocam şu an ülkede herşey. Hiç bu kadar ucuz olmamıştık sanırım.

• Tarım zaten bitik yahu, bana dermisin hangi tarım bakanini hatirlarsin ve hangisinin ne plani vardi??Ulkemin dunya yildizi olabilecegi alandir tarim ama gel gör ki durum vahim. Minnacık hollanda neredeyse tum avrupanin tahil-sebze ihtiyacini karsiliyor. Biz ise bu kadar verimli topraklarda bir arpa yol alamamisiz..

Aslında bir sürü ziraat mühendisi var boşta. Bunları kullanıp ülkede tarımı kalkındırmak lazım. Çiftçi belgesi olana mazot indirimi, vergi indirimi, düşük faiz kredi gibi ayırıcı haklar vererek teşvik etmek gerekiyor. Gerçekten iyice yok oluyor bir kaç yıla yiyecek sebze,meyve,et bulamayacağız. Kur zaten fazla nasıl ithal edeceğiz. Üretim için, en azından tarımı toplamak için tam zamanı bundan güzel fırsat yok ama kim uğraşacak

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Tarım zaten bitik yahu, bana dermisin hangi tarım bakanini hatirlarsin ve hangisinin ne plani vardi??Ulkemin dunya yildizi olabilecegi alandir tarim ama gel gör ki durum vahim. Minnacık hollanda neredeyse tum avrupanin tahil-sebze ihtiyacini karsiliyor. Biz ise bu kadar verimli topraklarda bir arpa yol alamamisiz..

Bu işlerle alakası bilgisi olmayan kisiler tarım ve orman bakanı olursa olacagı bu. Anca oturdukları yerden maasımı alayim gezeyim tozayim derdinde hepsi.

• Yeni bir kanal keşfettim eski görüntüleri netleştirip paylaşıyor. Şu kayıt çok hoşuma gitti. Atamız gerçekten çağın çok ötesinde bir lidermiş. Hep içimde ukte 5-10 sene daha hayatta olabilseydi daha farklı konumlarda olabilir miydik diye. Dönemine göre,o şartlar altında ülkeyi çok çabuk toparlamış. Tarım aletleri alınmış,o döneme göre fazla cahil olan halk eğitilmiş ciddi bir eşik atlanmış. Çok güzel görüntüler var eskiye dair meraklısına paylaşıyorum.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Yeni bir kanal keşfettim eski görüntüleri netleştirip paylaşıyor. Şu kayıt çok hoşuma gitti. Atamız gerçekten çağın çok ötesinde bir lidermiş. Hep içimde ukte 5-10 sene daha hayatta olabilseydi daha farklı konumlarda olabilir miydik diye. Dönemine göre,o şartlar altında ülkeyi çok çabuk toparlamış. Tarım aletleri alınmış,o döneme göre fazla cahil olan halk eğitilmiş ciddi bir eşik atlanmış. Çok güzel görüntüler var eskiye dair meraklısına paylaşıyorum.

Teşekkürler çok merak ettim. Sadece göz ucuyla videolara baktım. Güzel görüntüler var gibi. Musait zamanda bakacağım hepsine.

• Türkiye zamanında fabrikalaşmaya gitseydi ve inşaata yaptığı yatırımı üretime yapsaydı, dışarıya bağımlı olduğumuz hammaddeleri zamanında kendimiz üretebilseydik şu an farklı şeyler konuşuyor olacaktık ve pandemiden bu kadar etkilenmeyecektik.

Şunu üzülerek ifade etmeliyim ki, Berat Albayrak’ın istifasından sonraki kur ve enflasyon artışının %50si ekonomi yönünde yanlış alınan kararlar ( pandemi zamanı esnafın dükkanının kapatılıp miting yapılması, enflasyonu indirmeye çalışmayıp faizi indirme, sürekli mb başkanlarını görevden alma, piyasaya güvensizlik verme, halkın taleplerini görmezden gelme ve ortada bir sıkıntı yokmuş gibi davranma ) ve denetimsizliktir ( stokçuluk, fırsatçılık ve kira/ev/araba artışının denetlenmemesi ) diğer %50si ise dünya genelindeki genel pandemi sıkıntısı ( arz-talep dengesinin bozulması, hammadde sıkıntısı, enerji ücretlerinin artması ) ve iç işlerimizdeki kararlarımız ( içeride yatan demirtaş ve kavala’nın serbest bırakılma talepleri, kanal istanbul, gerçek enflasyon rakamlarının halkla paylaşılmaması )

Ve en kötüsü de şu, anlık olarak bir S-400 vs yaptırımı olmadan bu durumdayız, yaptırım olsa halimiz iyice duman.

FE9DnkUXwAI60xM?format=png&name=small

• Arap kralının oğlu Türkiye ye geldi düşüşle ilgisi var mı bunun sizce

Zannetmiyorum. Dünkü panik biraz dağıldı. Ama aralıkta yine faiz indirimi var. Her an her şey olabilir. Şu anda piyasada mal alıp satmak mantık dışı. Net bir belirsizlik var.

• Dolar gün aralığı: 11,5650 - 13,1589.BAE'nin hem yatırımı hem de Kanal İstanbul için Finansör olmak istemesi biraz etkiledi ama hala çok dalgalı 20 kuruş inip çıkıyor her an.