Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bursa Altinsehir taraflarinda da yoğun sis vardı ama sehir merkezine yaklastikca sis kayboldu..

Burada da sis 30 dakikada etkisini kaybetti. Hızla kalkıyor yerden.

• Bu sabah müthiş bir sis var Trakya'da.

Adeta sise gömüldük.

Trakyada birçok yerde 25-30 metrenin hatta 15-20 metrenin altında gibi duruyor görüş mesafesi.

• evin içi bile ısınmaya başladı .. bahar yaz karışımı birşey. mayıs ayı scaığına döndü . ay ortası sağlam birşey gelsede tatmin etse .

özümüze dönüyoz be .^^

• Kışlık sebze ekimleri, hububat ekimleri ve doğadaki otların yeşermesi açısından bu sıcaklar bence iyi.

Son D vitamınlari:)

herşeyin fazlası zarar. rekor sıcaklığa gidiyoruz 28 derece sıcaklık kasıma göre fazla. elbette sıcak olur pastırma yazı ama bu denli olmaz pastırma yazı . biraz daha zorlasa haziran sıcağına dönecek.

herşey kararında ve zamanında yaşanması gerektiği gibi yaşanırsa güzel

• herşeyin fazlası zarar. rekor sıcaklığa gidiyoruz 28 derece sıcaklık kasıma göre fazla. elbette sıcak olur pastırma yazı ama bu denli olmaz pastırma yazı . biraz daha zorlasa haziran sıcağına dönecek.

herşey kararında ve zamanında yaşanması gerektiği gibi yaşanırsa güzel

ocak ortasında tişört ile gezdiğimi hatırlıyorum . Klasik olacak belki ama babamla konuşuyorum eskiden nasıldı diye Aralık da denize girerdik diyor öyle sıcak olurdu ( Deniz de Karadeniz bu arada ) . Aradan 10 gün geçerdi sıcaklar bir anda kaybolur fırtına yağmur olur hava buz keserdi diye anlatıyor.

Bana soracak olursan biz psikolojik olarak her şeyi bir yerlere bağlıyoruz. Deprem olur HAARP teknolojisinin işi deriz. Havalar az ısınır Küresel ısınma deriz . Dolar uçar gider Dış Mihraklar deriz. Altın uçar gider Küreselciler deriz. Deriz de deriz yani....

Şu an da anormal bir durum yok. Yüzyıllardır yaşanan bir mevsimsel olay yaşanıyor. Pastırma yazı. Ya da Pastırma Ayazı . Bu sene 30 derece olur Seneye 25 derece olur . Değişkenlik gösterebilir .

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Esskiden uludagda kar hic bitmeden ustune yenisi yağardi hic bitmezdi o kar. ( vikioedide yazar kalıci kar bulunan dagı diye ) o tarih oldu artik

Simdi agustos sonunda temiz 10 senedir gram kalmıyor. Bitiyor.neden bitiyor acaba?

Niye kalmiyor ? Sicaklar fazla dayanmıyor. Kar ayni miktar yağsa bile 3 3.50 metre yagsa bile.gene bitiyor.

Elin ağzina bakmiyom ben yasadigim birşey bu surekli ciktigim bir dag oldugu icin 1996 dan beri

Soguklar az yagislarda az..

Ukudağ sadece bir örnekti. Ters gidiyor biseyler.

Oturdugum yerde herkes klima taktirmaya basladı niye acaba ? .

Isinma var genele yayılan