İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bu aralar atmosfer durgun bende birkaç şey yazmak istedim gecen sene tulpar sistemi çok sağlam sistemdi ama çok kotu bir yanı vardı tam kapanmaya denk gelmişti mahallede tür stmaktan başka bişey yapamadık

Gerçi ben bahçeye kardan kaydırak dahi yaptım ama doyasıya tadını cikaramadik

ins bu sene hem sistem alırız hemde kapanma vs olmaz

Kendi adıma konusuyim her sistemde sistemin kaymağını yiyen noktalardan birindeyim ama malesef geçen sene tadını çıkaramadık oysa tak arabaya zinciri umraniye millet bahçesi 15 dk Çamlıca cami 20 dk şöyle bir karış ,kutur kutur sağlam yağsa müthiş zevkli olur

Hemen her sene kartepeye giderim özellikle Kar yagmayan zamanlarda çok iyi oluyor

Gide gele şöyle bir kıyaslamaya vardım tamam kar bu ihtiyar şehri guzellestiriyor o, çirkin betonlasma çekilmeyen trafik bile kayboluyor otobanlar dahi güzel görünüyor ama tabiatın içindeki helede rakım yüksek bir yer ile kiyaslanmiyor oraların tadı bir başka

İmkanı olan herkesin enazindan Çamlıca cami tarafına gitmesini tavsiye ederim denize biraz yakın karasal liktan uzak ancak rakım ssnirim 250 civarı çok güzel yağış alacaktir illaki .Banada gormek nasip olmadı ama bu sene ilk karda bir aksilik olmazsa ordayım arka tarafta yürüyüş yolları var yeni yapılan kuleye kadar yuruyebiliyorsun herkese tavsiye ediyorum

• İyi tamam 2020 23 ekimden sonrasını baz aldınız diyelim ama daha şuan daha 2021 23 ekim 15dk önce bitti bu Ekim ayının son 1 haftası daha var bu 1 haftaki veriler çıkmadan 2020 ekim son haftası ve 2021 Ekim son haftasını nasıl baz aldınız helal olsun valla bu laftan sonra diyecek bir lafım yok zaten :)

sen kendinle çelişiyorsun sanırım.

bu zamanlar diyorsun bu zamanlar nedir şimdiki zamanı kast eder. içinde bulunduğun zamanı kapsar.

5 ekimdeki sıcaklıktan bizene aradan geçmiş 18 gün. . desenki ekim ayı içinde 30 derece oldu eyvalllah. lafım yok.

5 ekim nere 23 ekim nere?

ayrıca meteoroloji söz konusuysa çok daha önemli günler .bu zamanlarda 30 derece olmamış yani ekim başında 30 derece olmuş bizde ekim başında olmadığımıza göre olay bitti

bu zamanlar ..şimdiki zaman.ı kapsar. 18 gün önceki olan birşey bu zamanı kapsamaz ilgisi bile yok.

senin kurduğun cümlenin açılımı bu

nabayım sadece 23 ekim kısmını kesipmi atayım. ? . kesmeyi bilmiyorum gerçi onuda söyleyeyim.

dip not : ekim başı 30 derece oldu denir ona ...biz ekim başında değiliz malesef.

3 Mal editiert, zuletzt von Paez ()

• Herkese hayırlı geceler. Arkadaşlar 17.00'da Bursa'ya gideceğim deniz otobüsüyle. O sıralarda rotamız üzerinde ani rüzgarı 60 km ve dalgaları yaklaşık 1.5 metre gösteriyor? Sefer iptal olur mu sizce, bilgi verir misiniz rica etsem ona göre plan yapacağım çünkü.

• Sıcaklık 13 derece,rüzgar kuvvetli esiyor.Yağış 1-1.5 saate başlamış olur zaman zaman çise de atıyor zaten. Güzel soğumuş hava kalorifer de yanmış güzel bir Pazar günü.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• nefis bir pazar günü. Harika bir yağmur var dışarıda. Cok soguk olmasada üşüten cinsten bir hava. Al bi bardak cay yada bir fincan kahve otur camin kenarına. Işte sahane pazar.

• Bu hava sonbahar değil , kış havası.

Kış için sistemsiz dönemler de , normal sıcaklıklar böyle oluyor.

Kasım ayının meşhur pastırma yazı ne zaman başlıyor?