İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İnsallah beklenen gibi extreme yağışlar almayız. o kadar küçük esnaf var, bir sel su baskını maf eder insanları...

Baraj havzalarına 50-100-150 ne kadar çok yağarsa yağsın , acil ihtiyaç var

Kent merkezine bence de az yağsın

Dün belirttiğim gibi sistem hızlı ve öfkeli giriş yaparsa yani asıl gücünü sabah 05-10 saatleri arası gösterirse o zaman sıkıntı olabilir düşük kodlarda

Benim asıl korkum o saatler için

Dilerim zararsız ziyansız atlatırız

• Marmaraya doğru şöyle bir baktım. Kuvvetli konvektif CB bulutu gördüm. Ardından radara baktım. Bu kütleyi gördüm. Çok uzak gibi geliyor bana kütle, ama bulut çok net gözüküyor. İlginç. Tepe yüksekliği herhalde bir 10km var.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Baraj havzalarına 50-100-150 ne kadar çok yağarsa yağsın , acil ihtiyaç var

Kent merkezine bence de az yağsın

Dün belirttiğim gibi sistem hızlı ve öfkeli giriş yaparsa yani asıl gücünü sabah 05-10 saatleri arası gösterirse o zaman sıkıntı olabilir düşük kodlarda

Benim asıl korkum o saatler için

Dilerim zararsız ziyansız atlatırız

İnsallah hocam,

Babam küçük esnaf kendince terzi dükkanı var, çok mağduriyet yaşıyor. Diyecekler ki sigorta yap vs ama, sel su baskınında sıg.bedelinin yüzde 2 lik oranindan muafiyet var yani hasar muafiyet altı kalır yada eline geçen az olur.

• Bu arada o bulutu takip ediyorum , habire yükseliyor genişliyor ve şişiyor. Benim merak ettiğim nokta, o kadar uzak mesafeden nasıl bu kadar net gözüküyor?:grinning_face_with_smiling_eyes: İlginç 50km varmış aramızda:)

• Bu arada o bulutu takip ediyorum , habire yükseliyor genişliyor ve şişiyor. Benim merak ettiğim nokta, o kadar uzak mesafeden nasıl bu kadar net gözüküyor?:grinning_face_with_smiling_eyes: İlginç 50km varmış aramızda:)

Bence çok rahatlıkla gözükür örneğin kendi çektiğim bir fotoğraf var Muğlanın datça ilçesinden muğlanın bayır ilçesindeki kütlenin fotoğrafı (arada 80 km var)

• Bence çok rahatlıkla gözükür örneğin kendi çektiğim bir fotoğraf var Muğlanın datça ilçesinden muğlanın bayır ilçesindeki kütlenin fotoğrafı (arada 80 km var)

Çok güzel bir kare yakalamışsın ayrıca. Anladım demek 50km öteden de bulut görünüyor muş.:)-- Ama tabi 10km ve üstünde olması lazım yükseltinin.

Hocam başka bulut olmasın gördüğün

• GFS yarın akşama çok güzel yağış vermiş, çizgiler tutkalla yapışmış sanki. Tepe yüksekliği neredeyse 11 km. Sel ve su baskını riski üzülerek söylüyorum ki var. Kararsızlık düşük olduğu için doludan uzağız(önlemini almak isteyen kesinlikle alsın) fakat şimşek aktivitesi görülecek.

ECMWF güncellemesinden sonra daha detaylı ve verili bir yazı yazabilirsem yazacağım.

Bara döda fiskar följer strömmen...

2 Mal editiert, zuletzt von Vintersaga ()