HF 2019/20 Kış Ligi Yarışması 20(FİNAL) (25.04.2020) Genel Yorumlama

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 20.yarışma ile alakalı değerlendirmeler bu konu üzerinden yapılacaktır arkadaşlar.Kış ligini bitiriyoruz artık.Son hafta herkese başarılar.

• Herkese bol şans şimdiden.Yeni kurallarla heyecanın son haftaya kadar devam ettiği bir yarışma oldu.Son haftada ili tutturmak da esprili oldu inşallah bu durum mgm şansıma yansır.Kaçırdığım pzt tahminlerine çok yanacağım:D:D:D

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Yarışmanın istasyonu bu oluyor degilmi?

">

Son durumlarda da bu istasyona tekabül ediyor galiba

">

Ölçülen en dusuk/yüksek sıcaklıklarda da bu oluor o zaman

">

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊

• Farklı istasyonlar Sedat hocam.Tahminler bölümünden bakınız anlık sıcaklığa son durumlar şaşırtabiliyor...

Denizli, Pamukkale, DENİZLİ 26,6
    Denizli, Pamukkale, PAMUKKALE/AKKÖY 28,1

2 Mal editiert, zuletzt von 4 Şubat ()

• Farklı istasyonlar evet kafam karıştı ama şimdi bugün ilk attıgım resimdeki denizli pamukkaleden birebir takip ettim 28 dereceyi gördüm.Açıklanan da 28.1 olan tam da onun karşılığı olan Pamukkale/Akköy istasyonu zaten rakım vs her sey tutuyor.

• Denizli Merkez olan da bu

fNGotU.jpg">

nXguOj.jpg">

Ama aciklanan sıcaklıklarda denizli merkez yok bence bu merkez istasyon denizli Pamukkale Denizli olarak açıklanıyor yqni bu Pamukkale değil merkez oluyor

">

Einmal editiert, zuletzt von Sedat ()

• Yarışmanın istasyonu bu oluyor degilmi?

689qjh.jpg">

özetle ben ve hepimiz bu istasyona göre tahmin yaptık ve bugün de her zaman ki gibi not alayım dedim 28 dereceyi gördüm not etmişim.ama açıklanan kısımda Denizli,Pamukkale,Denizli 26.6 verdi Denizli ,Pamukkale,Akköy olan 28.1 verdi.

Einmal editiert, zuletzt von Sedat ()

• Benim bir iddiam yok ama kontrol ettiğim kadarıyla Denizli merkez istasyonuna göre tahmin yapmışım.

Ben tahmninler bölümündeki Denizli Pamukkale istasyonuna göre tahmin yaptım ama açıklanan kısmında bunun karşılığı Pamukkale Akköy olana denk geliyor.

Tahminler bölümündeki Denizli Merkez istasyonuda açıklanan sıcaklıklarda MERKEZ olarak yok ve bence Denizli,Pamukkale,Denizli diye acıklanıyor.

• Denizli/Pamukkale/Denizli istasyonumuz bu. En yüksek en düşük sıcaklık da sonuç hanesinde buna bakacağız.

fakat tahminler kısmında ki Denizli/Pamukkale/Denizli ,sonuçlar hanesindeki Denizli/Pamukkale,Akköy olanı veriyor.sıkıntı burada galiba.yarın dileyen takip edebilir hem merkez istasyonu hem pamukkaleyi.

• fakat tahminler kısmında ki Denizli/Pamukkale/Denizli ,sonuçlar hanesindeki Denizli/Pamukkale,Akköy olanı veriyor.sıkıntı burada galiba.yarın dileyen takip edebilir hem merkez istasyonu hem pamukkaleyi.

Orayı nerede veriyor pamukkale akköy nereden çıktı hocam öyle bir istasyonumuz yok. Sonuçlar açıklandığında Denizli/Pamukkale/Denizli sonucuna bakacağız.

• Denizli-Pamukkale İçin Detaylı Hava Durumu

Rakım:198

Enlem:37,9603

Boylam:29,0714

ANLIK DURUM (22 Nisan - 00.19)

16,6
    CB.svg
    Çok Bulutlu

Yağış
    0

H Nem 64 ryon-gri.svg Rüzgar 8 A. Basınç

PAMUKKALE/AKKÖY

22 Nisan - 00.19(Yükseklik: 198m)
    CB.svg 16,6 0,0 ryon-gri.svg 8 64

bu ikisi aynı istasyon samet hocam tahmin kısmında akköy diye geçmiyor sadece ama son durumlar ve açıklanan sonuçlarda var .

• Bizim rakımla işimiz enlemle boylamla işimiz nereden çıktı hocam.Çok basit mgm sitesine girdik.Aşağıda attığım resimdeki gibi denizli yazıp yardımdan gelen denizli istasyonuna basıp onu gün boyu takip edeceğiz.

316e7cab66667.png

Akşam 21:37 de sonuçlar açıklanırken en yüksek de aşağı daki gibi;

ef15e32513f0c78b32eeb25cb.png

En düşük de ise altta ki gibi;

2d8ad7c9.png

Sonuçları alıp yarışmayı tamamlayacağız.Zaten ben yarışmayı açarken de aşağıda belirttiğim istasyonu ana istasyon;

1aea970b9.png

Alttaki istasyonu da yedek istasyon olarak belirledim.

d061e5e6081b538a.png

Bizim akköy gibi bir istasyonumuz yok ki.Konuya nereden geldi ben onu bile anlamadım.Yarışma açarken ortada olmayan bir istasyonun takibini niye yapalım.

• Sedat hocam ben de tahminde yanlışa düşmüşüm.Merkez istasyonu Denizli/Pamukkale/Denizli olarak bakmalı.Pamukkale ilçesinde olan Pamukkale/Akköy.Yani tahminler bölümünde sadece ilk çıkan merkeze bakın.Pamukkale ilçesini seçmeyin...

• 9 yıllık forum maceramda ilk defa böyle bir sohbete tanıklık ediyorum.

Yarışma açıklamasında istasyon açık, net yazıyor. Hangi üyenin nereyi dikkate aldığı bugüne kadar yarışmanın konusu hiç olmadı. Üyelerin kendi yanlış anlaşılmarın üzerine bu kadar gitmesine de şaşırıyorum.

Sonuç günü açıklamada yazan istasyonlardaki açıklanan değer bizler için önemli diyorum, başka da diyecek birşey bulamıyorum. :)

• İlk olmadı ama yönetimin bir suçu yok.İstasyonun ismi Denizli-Merkez-Denizli olsa hiç karışmazdı kafalar.Olay bir durum yok yani...

• İlk olmadı ama yönetimin bir suçu yok.İstasyonun ismi Denizli-Merkez-Denizli olsa hiç karışmazdı kafalar.Olay bir durum yok yani...

Olay yok zaten ilk olması uzamasından kaynaklı ilk. Yanlış anlaşılma var anlıyoruz ama bu durumda taraf bile değiliz. Bu kaçıncı sezonumuz sonuçta.

İyi geceler