En Sert Mart Geliyor ❄️❄️❄️

• peki tamam cemreyle alakasi yok havalarin isinmasinin diyen arkadaslar subat sonu mart basindan itibaren genel trendin siddetli soguklarin kirilmasi yada baharin yavas yavas gelmeye hazirlandigi olmadigini iddaa edebilirlermi.

Cemre resmi bilimsel verilere değil sadece gözlemlere dayanır ve başarılı bi tarih verisi olsa da bilimsel olarak havaların ısınma tarihi kışın bitişi olan 20 Mart'tır. Ki o bile soğuk olmayacağı anlamına gelmez. Temmuz da bile kar yağabilir uygun koşullar denk gelirse.

• Samet

Closed the thread.
  • Forumun baş köşesinde olmasında sizi rahatsız eden nokta nedir?

yok o manada demedim sayın admin ,arkadaşlar bilimsel değil asla söz etmeyin kapayın konuyu diyorda ama aynı benzer olan pek bilimsel olmayan azlağı aylarca konuşuyorlar yani ortada olay paradox oluyor :)

• yok o manada demedim sayın admin ,arkadaşlar bilimsel değil asla söz etmeyin kapayın konuyu diyorda ama aynı benzer olan pek bilimsel olmayan azlağı aylarca konuşuyorlar yani ortada olay paradox oluyor :)

Şöyle sorayım o zaman Azlağ ile Cemrenin benzer yanları nelerdir?

• Şöyle sorayım o zaman Azlağ ile Cemrenin benzer yanları nelerdir?

ikiside bana gore bilimsel netliği ve ıspatı olmayan kavramlar, tanımlar,cemreyi konuşmayın uyduruk yok öle bişey demek,ama azlağı konuşun mükkemmel bir olay, kara boğulmaca demek ayırımcılığın yada ruhsal polyanacılığın daniskası demek ,ikiside gözleme dayalı bilgi inanış çünkü ,isteyen istediği meterolojik gözlemi dile getirebilmeli.

• arkadaslar bazı arkadaslar 2011 yılındakı kar yagısları hakkındakı bılgılerı aktarıyorlar 2011 yılında kentlesme duzeylerı barajların artması havaları oldukca degıstırmıs durumda soruyorum zızlere her yıl kar yagıslarında eksılmeler olmadımı

• ikiside bana gore bilimsel netliği ve ıspatı olmayan kavramlar, tanımlar,cemreyi konuşmayın uyduruk yok öle bişey demek,ama azlağı konuşun mükkemmel bir olay, kara boğulmaca demek ayırımcılığın yada ruhsal polyanacılığın daniskası demek ,ikiside gözleme dayalı bilgi inanış çünkü ,isteyen istediği meterolojik gözlemi dile getirebilmeli.

Ben size benzer şeyler mi diye sordum ama bambaşka bir cevap aldım.Anladığım kadarıyla benzer şeyler değil diyeceksiniz.O zaman tekrar soruyorum birbiriyle alakası olmayan iki kavram neden bir cümle içinde kullanılıyor?

• Ben size benzer şeyler mi diye sordum ama bambaşka bir cevap aldım.Anladığım kadarıyla benzer şeyler değil diyeceksiniz.O zaman tekrar soruyorum birbiriyle alakası olmayan iki kavram neden bir cümle içinde kullanılıyor?

sayın admin ikiside gözleme dayalı bilgi değilmi? ben zaten cemreyi tartışmayın, kapayın bilimsel değil uyduruk diyen arkadaşlara hitaben yazdım onu,gözleme dayalı her türlü bilgi uyduruksa ozaman azlağıda tartışmaya gerek yok çünkü oda uyduruk sınıfında ,objektiflik beklemek adına yazdım sadece, azlağ tartışılsa kimsenin şikayeti olmayacağından eminim çünkü..

• ben 6-7 seneden beri bu forumu takip ediyorum burda cok degerli ustalar var onlari sorgulamak yerine onlarin bilgilerinden yararlanmaya bakın. Son yillarda kar yağışı azaldı mi daha da azalir mi bilmiyorum ama forum sitesinin seviyesini bazı kişiler haksız yere düşürüyo. Once iyi niyetle emek verilerek tahmin yapan ustalarin emegine saygı duymak lazım.

• sayın admin ikiside gözleme dayalı bilgi değilmi? ben zaten cemreyi tartışmayın, kapayın bilimsel değil uyduruk diyen arkadaşlara hitaben yazdım onu,gözleme dayalı her tülü bilgi uyduruksa ozaman azlağıda tartışmaya gerek yok çünkü oda uyduruk sınıfında ,objektiflik beklemek adına yazdım sadece, azlağ tartışılsa kimsenin şikayeti olmayacağından eminim çünkü..

Sıkıntı şu sizin aynı cümle içinde kullandığınız azlağ ve cemre biribiriyle uzaktan yakından alakası olmayan şeyler.Azlağ beklenilen bir sisteme verilen ad.Cemre ise Baharın müjdeleyicisi olarak kabul edilir ve sonrasında havaların ısındığı kabul edilir.Ben cemrenin varlığını tartışmıyorum yada azlağın.Ben birbiriyle uzaktan yakından alakası olmayan şeylerin neden bir cümlede kullanıldığını soruyorum.

• ben 6-7 seneden beri bu forumu takip ediyorum burda cok degerli ustalar var onlari sorgulamak yerine onlarin bilgilerinden yararlanmaya bakın. Son yillarda kar yağışı azaldı mi daha da azalir mi bilmiyorum ama forum sitesinin seviyesini bazı kişiler haksız yere düşürüyo. Once iyi niyetle emek verilerek tahmin yapan ustalarin emegine saygı duymak lazım.

bence mesele tahmin yapan ustaların sözüne tecrubesiz arkadaşlar fazla umut bagliyor ve gerceklesmeyince hayal kırıklığına ugruyorlar..ben de çok tecrubesizdim ama son yıllarda baya tecrübe edindim..neredeyse kesin gibi yapılan tahminler günü geldiğinde çok kez gerçekleşmedi ..

• Sıkıntı şu sizin aynı cümle içinde kullandığınız azlağ ve cemre biribiriyle uzaktan yakından alakası olmayan şeyler.Azlağ beklenilen bir sisteme verilen ad.Cemre ise Baharın müjdeleyicisi olarak kabul edilir ve sonrasında havaların ısındığı kabul edilir.Ben cemrenin varlığını tartışmıyorum yada azlağın.Ben birbiriyle uzaktan yakından alakası olmayan şeylerin neden bir cümlede kullanıldığını soruyorum.

aslında bir çok defa anlatmaya çalıştım size, evet tanımlar birbirinin zıttı tabiki ama ikisininde çıkış yerleri sadece gözlem, farkları yok, ama piskolojik bir olay bence bu arkadaşlar giderler azlağı mükkemel doğru bulurlar sayfalarca destansı bir şekilde tartışırlarda ama aynı türevden çıkan konu cemreye gelince uyduruk ,saçmalık, yok öle birşey yazarlar yani büyük çelişki tsunamisi..

• Ben size benzer şeyler mi diye sordum ama bambaşka bir cevap aldım.Anladığım kadarıyla benzer şeyler değil diyeceksiniz.O zaman tekrar soruyorum birbiriyle alakası olmayan iki kavram neden bir cümle içinde

samet hocayi bile cileden cikartip polemiklere alet ediyorsunuz ya artik helal olsun baska birsey demiyorum. yau isiniz gucunuz yokmu sizin salin bi yau insanlarin isi gucu var bak koca site dakikada bilmem kac post geliyor takip edilmesi vs gerekiyor.

arkadaslar burasi atmosfer olaylarinin ele alinip bilimsel yonlerinin analizi ve yaklasimlarinin tartisildigi bir site. hic birseyin kesinligi vaad edilmiyor. hata varsa duzeltilip bir dahaki sistemlere bu yeni birikimin isiginda bakiliyor. atmosferin olusumu bir sapma dan kaynakli en temelinde.

azlag olusmasi beklenen bir sinoptigin akis diyagramlarina gore daha onceki gerceklesmis paternlerin (sistem her neyse) zamansal olarak karsilatirilip yaklasimlarinin belirlenip buna gore aralarinda ki farklar ve benzerliklerin ustu cizilip tekrar tekrar degerlendirilebilmesi icin ortaya atilmis bir sistemin bizlerin anlayabilmesi icin tanimlanmis kisa kod u dur. bir tastisma ortamidir. havaforum a ait hepimizin konusudur. bizler icin vardir. bizlerin bu cati altindaki ortak noktasidir. beklenendir. istenendir. bu sefer gelmezse bir dahaki sefer gelecek olandir. kalbimizdedir.

gerceklessin gerceklesmesin. AZLAG BIZIMDIR sahip cikmayanda bizden degildir.

gerci zaten bu konuda hic yeri deildir... :)

• Polemiklerden, verilerde ve bunların ışığında tahminlerde son durumun ne olduğunu sayfalarda bulabilmek artık zorlaştı iyice.

Üstad, son verilere tahminleriniz nedir, gelişmeler lehimize mi ilerliyor ?

Teşekkürler.