En Sert Mart Geliyor ❄️❄️❄️

• Az önce accuweather a baktım, sistem mart a kaymış derken bu başlığı görünce sevindim. Umarım tutar hayırlısı hocam, ancak bu sistem kaya kaya Ağustos'ta kar yağacak bu gidişle, mevsimler fena kayıyor sanki :D :D

• hocam ortaya atılan tarihlerin %80+ sı tutmadı forumda hayal kırıklığı yarattı herkes biraz gergin haliyle, bir çok yerde dünyanın en sıcak ocak ayının geçtiği yazılıyor zaten sorun sadece bizde değil kış sıcakken dünyada ,yani ocak ayındada şubatta donucaz çok sert diyordunuz,aralıktata ocakta donuyorduk, umarım anlatabiliyorum yani güven vermiyor artık, zaten yakınlarıma soylesem dalga konusu oluyorum artık :)

• hocam ortaya atılan tarihlerin %80+ sı tutmadı forumda hayal kırıklığı yarattı herkes biraz gergin haliyle, bir çok yerde dünyanın en sıcak ocak ayının geçtiği yazılıyor zaten sorun sadece bizde değil kış sıcakken dünyada ,yani ocak ayındada şubatta donucaz çok sert diyordunuz,aralıktata ocakta donuyorduk, umarım anlatabiliyorum yani güven vermiyor artık, zaten yakınlarıma soylesem dalga konusu oluyorum artık :)

%20 si tutmuş işte neden %25 olmasın☺️

• Ben bölgem adına inanmıyorum kusura bakmayın. Ama Burak hoca yazdığı için değil İstanbul'dan bir cacık olmayacağı için. Koca kışı bir toplasan bir kaç saat yağan karla kapatacağız şaka gibi. Üstelik yıllardır adam akıllı sistem gelmiyor. Lanetlendik mi nedir?

• İstanbul en efsane kar yağışını 1987 Mart'ında almıştı..Yani Mart ayı kışı bitirmek için bahane değil..3 yıldır kıyılarda örtü yapan etkili bir kar alamayan İstanbul bir yerde patlama yapacak ve inşallah bu kış bitmeden yapar...

• Bazı arkadaşlar sürekli aynı mesajı atıyor

Okuyorum hep aynı kişi aynı mesaj...

Kış bitti hala kar diyorsunuz martta kar mı olur gibi hep aynı cümleleri duyuyorum kışı kaptanlar foruma neden giriyor ? Bu konuyu neden okuyor ve neden yazıyor git o zaman gez toz bşka işle uğraş girme foruma.Biz birşey görmesek zaten biz de kapadık deriz ki zamanında aralık ayında istanbul kar beklemesn diyende bendim biz ne zaman diceğimizi biliyoruz ışık olmasa kimseye umut vermeyiz atmosfer de kesinlik olmaz diyen adam kış bitti diyor :)

Mart girişi sert olacak 2.Haftanın ardından artışa geçecek hava sıcaklıkları ama mart 10 -15 gün iş yapar

"Istemem ama yan cebime koy" cular da var, "tutturamasa da konuşsak" diyenler de var. Biz sistemin gelme ihtimalini seviyoruz forum olarak. Endeks birşey gösterdiğinde de bu ihtimal yükseliyor. Hani oraj öncesi hava bulutlanmaya başlar, sonra rüzgar hızlanır, uzaktan şimşek görülmeye başlar. Işte en keyifli anlardır. Bu durum da aynı böyle birşey.

• Hocam öncelikle konunuz hayırlı olsun , umarım başarılı olursunuz. Yukarıda geçen konuşmalar için ben de fikrimi söylemek istiyorum .

Forumda yazar tahmincilerimiz var , evet genellikle tahminlerini uzun vadeli yapıyorlar ama bu işin de zevki bu ya . Burada zaten birçoğumuz son 2-3 gün kala az çok neyin ne olacağını biliyoruz . He tahminler bazen tutmuyor evet o da doğru,tavsiye olarak belki tahminler yazılırken biraz daha kesin ifadelerden çok , olasılık üzerinden yapılabilir ancak burada da kişilik özellikleri devreye giriyor ben bir kitleye karşı tahmin yapsam bu kadar cesaretli davranamam , bu söylediğim sakın yanlış anlaşılmasın . Bu cesaretlerinden dolayı da tahmincilerimize sonsuz saygım var .

Spor tabiriyle bu yazıyı desteklersem eğer derim ki : Atmadığın her şutu kaçırırsın . 👍 Bu yüzden arkanızdayım .

• Akşam güncellemesinde GFS 27 Şubat sistemini verdi. Hatta devamı da var dedi. Bakıyorum da ECMWF ile GFS'nin 26 Şubat Basınç haritaları birbirine çok yakın. Yani modeller mutabakata doğru gidiyor.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Futbola Dair Her Şey [2020/21] 5.4k

• Samet
    2. Replies
      5.4k
      Views
      167k
      5.4k
    3. Aykut53

1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 4k

• Vintersaga
    2. Replies
      4k
      Views
      322k
      4k
    3. Aykut53

1. İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar 12k

• Samet
    2. Replies
      12k
      Views
      762k
      12k
    3. Onur35

1. Veri Paylaşım ve Değerlendirme Merkezi 5.2k

• Interstellar
    2. Replies
      5.2k
      Views
      546k
      5.2k
    3. 4 Şubat

1. 🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu 23k

• Fease
    2. Replies
      23k
      Views
      1.8M
      23k
    3. 4 Şubat

1. Yabancı Ülkelerdeki Meteorolojik Hadiseler 4.6k

• Aytac
    2. Replies
      4.6k
      Views
      372k
      4.6k
    3. 4 Şubat

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Meltem Nedir?

• HF Bot
    2. Replies
      0
      Views
      21
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 15 (03.10.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      258
    1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 15 (03.10.2020) Genel Yorumlama 18

• Samet
    2. Replies
      18
      Views
      371
      18