En Sert Mart Geliyor ❄️❄️❄️

• Ne martlar biter ne de şubatlar o yüzden artık akışına bıraktım yağarsa yağar yağmazsada nabalım canımız saolsun ama bu bize ders olsun seneye böyle olmucak daha tedbirli olucagım çünkü gerçekten artık kimse bilemiyor tahmin bile edemiyor :(

• 2011 mart 17 veya 27 siydi sanirim Kocaelide bayindirlik kalici konutlatinda diz boyu kar yağmıştı. Sakin gecen bir kış mevsimiydi guzel bi son dakika golü olmuştu. Tarih tekerrür eder insallah. Bende o tarihlerde memleketimde olurum.

• Yapmayın arkadaşlar, Allah aşkına. Hava olayları için bu kadar sert tartışmaya ne gerek var ya. Hangi forumda bu kadar yoğun tartışmalar yaşanır. Karı yağdıran da yağdırmayan da tahminciler değil, bunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Hocalar, emek verip tahmin yapıyorlar. Ben de kendi bölgem adına üçüncü sene de az da olsa örtü gördüm . Çok şükür . Ama komşu bölgemiz Doğu Karadeniz yıkılırken biz Orta Karadeniz olarak biraz izledik. Evet, kendi bölgemiz adına üzüldük biraz ama Doğu Karadeniz için sevindik. Kendi bölgemiz adına üzülme nedeni de bu kadar efsane soğuklarin kolay kolay gelmemesiydi. Yoksa çok şükür az da olsa örtü gördük. Tahminci hocalarımızın bunda bir etkisi olmadığını herkes adı gibi biliyor. O zaman yalandan yere tahminciler için atıp tutmaya gerek yok. Yapılan tahmine saygı duyup beklemek en güzeli. inşallah herkesi memnun ederek veda eden bir kış yaşanır.

• Şubat sonu havalar soğuyacak hocam ama bu soğuma bize efsane taşır mı acaba ? Yani hissiyatım evet diyor ama veriler soğuk ama yetersiz soğuma dan ötürü yine hüsran yaşayabiliriz diyor . Ama yine de bi 2011 Şubat ve martı neden olmasın ki ?

• Modellerin hafta içi 180 derece döneceğini göreceğiz inşallah. Zira uzun vadeye baktığımda bu modeller böyle devam etmez diyor arkadaşlar. bu seferki sistemde ao ve nao İstanbul için uygun pozisyon alıyor 7 8 şubattaki gibi teğet geçmeyecek gibi duruyor o sistemde AO bize kazığı attı az daha inseydi nötre hafif negoya işte o zaman efsanenin kralı olurdu İstanbula. Bu sefer şartlar uygun Martta kar yağma ihtimalini zayıf görenler bu sene yanılacak Allah nasip ederse.

• Brk67 hasta olduğunuzda doktora gidiyor musunuz ? Allah'ın işine karışılmaz iyileşecekseniz iyileşirsiniz zaten ne gerek var - sizin mantığınıza göre doktora da gitmeyin siz .

Geleceği tabiki Allah'tan başka kimse bilemez ama Allah insana akıl vermiştir düşünsün diye . Geçmiş ve anlık durumlara göre gelecek hakkında yorum yapmak , buna göre tedbirler almak insana verilen akıl nimetinin bir karşılığıdır .

• Brk67 hasta olduğunuzda doktora gidiyor musunuz ? Allah'ın işine karışılmaz iyileşecekseniz iyileşirsiniz zaten ne gerek var - sizin mantığınıza göre doktora da gitmeyin siz .

Geleceği tabiki Allah'tan başka kimse bilemez ama Allah insana akıl vermiştir düşünsün diye . Geçmiş ve anlık durumlara göre gelecek hakkında yorum yapmak , buna göre tedbirler almak insana verilen akıl nimetinin bir karşılığıdır .

Alkisliyorum sizi.

• Bazı arkadaşlar sürekli aynı mesajı atıyor

Okuyorum hep aynı kişi aynı mesaj...

Kış bitti hala kar diyorsunuz martta kar mı olur gibi hep aynı cümleleri duyuyorum kışı kaptanlar foruma neden giriyor ? Bu konuyu neden okuyor ve neden yazıyor git o zaman gez toz bşka işle uğraş girme foruma.Biz birşey görmesek zaten biz de kapadık deriz ki zamanında aralık ayında istanbul kar beklemesn diyende bendim biz ne zaman diceğimizi biliyoruz ışık olmasa kimseye umut vermeyiz atmosfer de kesinlik olmaz diyen adam kış bitti diyor :)

Mart girişi sert olacak 2.Haftanın ardından artışa geçecek hava sıcaklıkları ama mart 10 -15 gün iş yapar