İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Çok değil 4-5 gün önce ne güzel görüntüler vardı şimdi kaset döndü dolaştı geçen sonbahara sardı şaka gibi. Bu patern Ekim ayını bitirecek belli umarım Kasım beklendiği gibi geçer.

• Her nekadarda modeller kötü gidişat göstersede ay sonunda İtalya civarlarında sıkışan alçak ybnin ittirmesiyle ay başı bize kayarsa belki biraz yağış alabiliriz 1-3'ü gibi yoksa 4-7 civarını bekliyeceğiz artık. Mjo ilk hafta faz 1 civarı takılıp 2ye kaymazsa etkili olmasada orta şeker sistem alma ihtimalimizde olabilir tabi etkileri için üstüne + birkaç gün buda tahmini 4-7 arası yapar. Şuanlık önümüzde 24-26 sistemi sonrası yaklaşık 5-6 günlük sıkıcı günler var. Orta ve uzun vadede modellere aldanmamak gerek bu aralar herşey ihtimal dahilinde o tarihlerde atlantık sırtıda kısa süreliğine oluşabilir. Bakalım neler olacak birkaç güne netleşir.

vLgw6.gif

vLdlI.png

• Askerlik arkadaşınız mı ? Kendisi bu forumu takip eden değerli bi kişilik. Uslubunuz hoş değil.

• İstanbul Anadolu yakası bugün dahil, bir haftadır fırın gibi. Son iki yılın Ekim ayıyla aynı geliyor bana.

Son 1 haftadır Anadolu yakası 21 Derecenin üstüne çıkmadı geçen sene bu zamanlar 29-30 dereceler vardı

:gun_bandana: 2022 MART EFSANESİ :hfyeni (29):

• Yurdumuzun kuzeyi bu yıl mevsim değerlerinde ve zaman zaman aşağısında geçti arkadaşlar yapmayın.

Daha Eylül başında bile serinleme yakaladık bu yıl.

Yağış mevzusu değişken bölge bölge ama yaşadığımız sıcaklıklar normal.

Ben trakyada bugün ıstrancalara gittim yaklaşık 3 hafta erken gidiyor ağaçların durumu geçtiğimiz senelere göre.

Daha güz mevsimi başlayalı 1 ay oldu ve 2 ay daha var güney bölgelerimiz de muhtemelen soğuyacaktır yakında.

• istanbul ekim 2020 sıcaklıklar şimdiki döneme göre 1 tık daha sıcak . 29 30 derece abartı olmuş. ay sonundada zaten serinleme moduna geçmiş. yağışa dikkatimi çekti ekim 2020 de sağlam yağış almışız. ortalamayı geçmiş.

• Ekim ayının son haftasına giriş yapmamıza az kaldı:

Önümüzdeki 1hafta için tahmin edilen sıcaklıklar İstanbul’da Ekim ortalamasının 15,8C civarında olacağını gösteriyor.Eğer öyle olursa İstanbul’da Eylül-Ekim aylarının ortalaması 18,55C olacak ve 2005’ten bu yana en serin Eylül-Ekim yaşanacak yani son 16yılın en serin Sonbahar başlangıcı..

• istanbul ekim 2020 sıcaklıklar şimdiki döneme göre 1 tık daha sıcak . 29 30 derece abartı olmuş. ay sonundada zaten serinleme moduna geçmiş. yağışa dikkatimi çekti ekim 2020 de sağlam yağış almışız. ortalamayı geçmiş.

Bir çok defa 30 derece üstüne çıktı geçen sene

Geçen sene Ekim ayı 1984 den beri en sıcak ekim ayıydı bu sene ortalalama uzun yıllardır görülmemiş düşüşte

• Bir çok defa 30 derece üstüne çıktı geçen sene

Geçen sene Ekim ayı 1984 den beri en sıcak ekim ayıydı bu sene ortalalama uzun yıllardır görülmemiş düşüşte

adam bu zamanı söylemiş. ben bu zamanı baz aldım 23 ekimden itibaren dikkat ettiysen adam ne diyorbu zamanlarda diyor 23 ekimdeyiz. dikkat ettiysen fotoğraftada 23 ekimden sonrasını aldım.

• adam bu zamanı söylemiş. ben bu zamanı baz aldım 23 ekimden itibaren dikkat ettiysen adam ne diyorbu zamanlarda diyor 23 ekimdeyiz. dikkat ettiysen fotoğraftada 23 ekimden sonrasını aldım.

İyi tamam 2020 23 ekimden sonrasını baz aldınız diyelim ama daha şuan daha 2021 23 ekim 15dk önce bitti bu Ekim ayının son 1 haftası daha var bu 1 haftaki veriler çıkmadan 2020 ekim son haftası ve 2021 Ekim son haftasını nasıl baz aldınız helal olsun valla bu laftan sonra diyecek bir lafım yok zaten :)