🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Salgının eylül ayında başladığına dair kanıtlarımız var

Salgının merkezi wuhan değil

Cambridge üniversitesinin araştırmasının sonuçlarıda oldukça ilginç

Einmal editiert, zuletzt von Orasa ()

• Salgının eylül ayında başladığına dair kanıtlarımız var

Salgının merkezi wuhan değil

Cambridge üniversitesinin araştırmasının bencede.bu aral

bencede aynen öyle.wuhan da cikis gunu 31aralik ozmana kadar ne kadar asomptamik vaka vardir.ayrica biz wuhan la 26 ocakta baglantiyi kesiyoruz 31 araliktan once gelenler, 26 ocaka kadar gelenler boyle hizli bulasan virusu yaymiyir olmamasi zaten gozleri kapatmak olir.snonrasinda doger ulkelerden tonla insan girdi ulkeye.

Ocak da cok yaygin bir hastalik vardi ve gercekten dikat cekici bjr yayilimi vardi

• Test sayısı önemli oranda düşmüş neden anlayamadım ve ayrıca düşmesine rağmen pozitif sayısı da artmış bu yüzden test/vaka oranı %2 arttı. Yarın da bu oranda kayda değer bir artış olursa o günün etkisi olduğu belli olur.

Geçen pazarda 35binlerde kalmış test sayısı

• Sağlık bakanının 7 haftalık bir süre öngörmesi , dişlilerin dönmesi gerekliliği , haziran ayı itibari ile çalışma hayatının normale döneceğinin işaretleridir.

Turizmden de gelir umarak , sertifikasyonlu otel modeli bana çok ilginç ve uygulaması imkansız bir yol olarak geldi. Netice de ben , kim sertifika verirse versin, hiç bir otele gitmem. Bir sene de gitmelim ölmeyizya.

Son olarak bir hafta önceki mesajımda 23-24-25-26 nisanın komple sokağa çıkma yasağı olmasının büyük ihtimal olduğunu , çalıştığım firma da bu şekilde planlama yapıldığını belirtmiştim. Yaşanan gelişmeler bu 4 günlük yasağı elzem kılıyor. İlaç gibi olur.

2 Mal editiert, zuletzt von karasah ()

• Sağlık bakanının 7 haftalık bir süre öngörmesi , dişlilerin dönmesi gerekliliği , haziran ayı itibari ile çalışma hayatının normale döneceğinin işaretleridir.

Turizmden de gelir umarak , sertifikasyonlu otel modeli bana çok ilginç ve uygulaması imkansız bir yol olarak geldi. Netice de ben , kim sertifika verirse versin, hiç bir otele gitmem. Bir sene de gitmelim ölmeyizya.

Son olarak bir hafta önceki mesajımda 23-24-25-26 nisanın komple sokağa çıkma yasağı olmasının büyük ihtimal olduğunu , çalıştığım firma da bu şekilde planlama yapıldığını belirtmiştim. Yaşanan gelişmeler bu 4 günlük yasağı elzem kılıyor. İlaç gibi olur.

Şuan Dünya'da hiçbir şekilde hiçbir ülke turizmi canlandıramaz.Sen istediğini yap insanlar gitmek istemeyecek normal olarak.Yazın ne olur bilmem şuanki verilere göre tatile kimse para harcamak istemez.Öncelik gıda-sağlık.

• Hergün 100+ kayıp versekte gayet iyi vaka/ölüm oranına sahibiz.Böyle devam edersek diğer ülkelere göre daha az kayıpla devam ederiz.Kaybettiğimiz her can kıymetli.Çin'in bu saçma virusu yüzünden insanlar yok yere canlarından oluyor maalesef.

• Birçok uzman önümüzdeki sonbaharda 2. dalganın geleceğini ve asıl ölümlerin o zaman başlayabileceğini söylerken, şimdiden virüsü yendik yaza toparlarız diyenler hangi kafayı yaşıyor anlamak mümkün değil.

• Yok sonbaharda ikinci dalga geliyor, yok birkaç sene herşeyi unutun. Arkadaşlar hangi dünyada yaşıyoruz. Ona bakarsanız her sene salgın hastalık ya ihtimal dahilinde. Hayatımız boyunca izole yaşayalım o vakit. Kimse kimseyle görüşmesin risk sıfır değil çünkü.

Bir iki aya salgın hafiflemese bile etkisi hafif gösterilebilir, rakamlar gizlenebilir. Normale yavaş yavaş dönüş için.

• Askerlerimizi bile terhis etmemiz gerekirken etmedik önlem için. Daha ne kadar onları dipdibe kışlalarda tutacağız. Gerçi onu da anlamış değilim ya. 80.000 mahkumu tahliye et, vatan evlatlarına gelince risk...

• Yok sonbaharda ikinci dalga geliyor, yok birkaç sene herşeyi unutun. Arkadaşlar hangi dünyada yaşıyoruz. Ona bakarsanız her sene salgın hastalık ya ihtimal dahilinde. Hayatımız boyunca izole yaşayalım o vakit. Kimse kimseyle görüşmesin risk sıfır değil çünkü.

Bir iki aya salgın hafiflemese bile etkisi hafif gösterilebilir, rakamlar gizlenebilir. Normale yavaş yavaş dönüş için.

Hastalığın belirgin bir antiviralı veya aşısı olmadıkça hastalık devam edecek.Bunu ahmet mehmet veli demiyor dünyaca ünlü viraloglar diyor sonbahar olayını.

• Önlemler illaki bir yerden sonra azaltılacak ama sosyal mesafedir, maskedir bu tarz önlemlerle yaşamaya alışın en az 1 yıl diyor uzmanlar.O yüzden hayat kolay kolay normale dönmeyecek.Normal bir grip salgınından bahsetmiyoruz, ölümcül tarihi bir pandemi döneminde yaşıyoruz şuan.