🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İşi olmayanlar hariç dışarı çıkmayı yasaklayabiliriz 11 gün.Demek istediğim şuan sokaklarda gezenlerin çoğunun bir işi olduğunu düşünmüyorum şahsen.Tatil günleri ve hafta sonları genel diğer günler işi olmayanlar çıkamayacak şekilde yapsak güzel olur 11 gün.İş yerlerinden belgeler düzenlenir sokakta polise göstermek için.

Marketler fırınlar açık kalır, herkes evine en yakın markete fırına gitmek zorunda bırakılabilir,Polis zaten konumlarımızı görebiliyor isterse ama bunu yapmak için çok iyi organize olmamız lazım.Önümüzde yeteri kadar gün var hazırlanmak için umarım birşeyler düşünürüz.

• Dışarıdakilerin çoğunluğu boş boş geziyor, çocuklarında yasağa uyduğu yok.

Dün markete gittiğimde 7-8 yaşlarında bir çocugu gördüm uyaracaktım sonra aklıma sen kimin çocuguna karışıyorsun vb şekilde laf edeceğini düşündüğümden uyarmadım.Çocuğunu yasağa rağmen çıkartıyorsa veli büyük ihtimalle demin bahsettiğim gibi konuşacak birisinin çıkması büyük ihtimal....İnanın uğraşmak istemedim kavga gürültü vb şeylerle.

• Bayram tatilleri 9 güne çıkartılabiliyorsa özellikle komple yasak değil ama çalışanlar dışında herkese yasak gelirse olabilir. Yaparlar mı bilmem ama yaparlarsa güzel olur..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Dün markete gittiğimde 7-8 yaşlarında bir çocugu gördüm uyaracaktım sonra aklıma sen kimin çocuguna karışıyorsun vb şekilde laf edeceğini düşündüğümden uyarmadım.Çocuğunu yasağa rağmen çıkartıyorsa veli büyük ihtimalle demin bahsettiğim gibi konuşacak birisinin çıkması büyük ihtimal....İnanın uğraşmak istemedim kavga gürültü vb şeylerle.

Valla ben bugün aynı sizin gibi markette tahmini 12-13 yaşlarında bir çocuk gördüm sigara alıyordu ben uyardım bana dik dik baktı çıktı gitti marketten iş velide bitiyor.

• Daha önce ben de yazmıştım aynı şeyi (sonradan silmiş olabilirim). Madem üretimi durduramayacağız çalışanlar hariç herkese sokağa çıkma yasağı gelsin. Çalışanlara da gerekli önlemler aldırılsın tabi. Parklar, sahiller, piknik alanları, İstiklal cad. gibi yerler de haftanın 7 günü yasaklansın. Boş boş gezmeye tozmaya çıkanlar genelde buralara takılıyor çünkü. Bunlar yapılırsa çok daha erken kontrol altına alabiliriz çok da güzel olur.

Einmal editiert, zuletzt von Onur35 ()

• Üretim durmadan , çalışmayanlar için , sokağa çıkma yasağı fikri , pratikte uygulanabilecek bir fikir değil maalesef. Şartların hepsini değerlendirdiğimizde olası en iyi ihtimal 23 nisan ve hafta sonu birleşmesidir.

• EGM bugün 23-24-25-26 Nisan ve 01-02-03 Mayıs tarihleri için sokağa çıkma yasağı uygulanacağına ilişkin iddialarda bulunan kişiler için,bu asılsız iddialarda bulunanlar hakkında gerekli tahkikatların başlatıldığını duyurdu.

• Üretim durmadan , çalışmayanlar için , sokağa çıkma yasağı fikri , pratikte uygulanabilecek bir fikir değil maalesef. Şartların hepsini değerlendirdiğimizde olası en iyi ihtimal 23 nisan ve hafta sonu birleşmesidir.

Neden olmasın yahu? Çalışanlara gerekli önlemler aldırılacak, valilikten izin kağıdı çıkarılacak böylece sadece iş güç için çıkmaya mecbur olanlar çıkabilecek onun dışındaki işi gücü olmayanların da zevkine çıkması engellenmiş olacak. Bunlar da bir zahmet kırıp otursun evinde virüs bitince istedikleri kadar gezerler. Marketler fırınlar yine açık olacak ve izinle gidilebilecek. Bu kadar basit.

• EGM bugün 23-24-25-26 Nisan ve 01-02-03 Mayıs tarihleri için sokağa çıkma yasağı uygulanacağına ilişkin iddialarda bulunan kişiler için,bu asılsız iddialarda bulunanlar hakkında gerekli tahkikatların başlatıldığını duyurdu.

tahkikat olayınında suyu çıktı. Sokağa çıkma yasağı olacak diye yazan bir vatandaşın , daha 10 gün öncesinden , nasıl bir faydası , nasıl bir zararı olabilir , nasıl manipüle edebilir. Üstelikte kötü bir fikirde değil. Ama uygulaması zor.

• Neden olmasın yahu? Çalışanlara gerekli önlemler aldırılacak, valilikten izin kağıdı çıkarılacak böylece sadece iş güç için çıkmaya mecbur olanlar çıkabilecek onun dışındaki işi gücü olmayanların da zevkine çıkması engellenmiş olacak. Bunlar da bir zahmet kırıp otursun evinde virüs bitince istedikleri kadar gezerler. Marketler fırınlar yine açık olacak ve izinle gidilebilecek. Bu kadar basit.

sorum bir tane ;

şuan ki güncel yasaklamalar tam anlamıyla uygulanabiliyor mu?

• sorum bir tane ;

şuan ki güncel yasaklamalar tam anlamıyla uygulanabiliyor mu?

Evet çıkan yine çıkıyor ama burada polislere vs. iş düşüyor. Gördükleri yerde acımadan basmalılar cezayı. Hadi bunu da yapamıyoruz madem sahilleri, parkları, piknik alanlarını kısacası gezmek için gidilecek her yeri haftanın 7 günü yasaklayıp kapatmak zor değildir bence.

Einmal editiert, zuletzt von Onur35 ()

• Akbank İzmir Bölge Krediler Müdürlüğü yetkililerinden testleri 2 kere negatif çıkan 47 yaşındaki Ali İhsan Orallı koronavirüsten hayatını kaybetti.(Tele1)

Bu kitlerin ne kadar güvenilir olduğunu mu gösteriyor ?

Böyle testleri negatif çıkan vakalar yoktur inşallah

Einmal editiert, zuletzt von Al1han ()

• Akbank İzmir Bölge Krediler Müdürlüğü yetkililerinden testleri 2 kere negatif çıkan 47 yaşındaki Ali İhsan Orallı koronavirüsten hayatını kaybetti.(Tele1)

Hocam Bide Negatif Çıkan Adamın Coronadan Öldüğünü Otopsidemi Anlamışlar.Test Kule i Fazla Güven Veren Bir Cihaz Değil.

• Hocam Bide Negatif Çıkan Adamın Coronadan Öldüğünü Otopsidemi Anlamışlar.Test Kule i Fazla Güven Veren Bir Cihaz Değil.

Aynı şey benimde kafamı kurcalıyor negatif çıktıysa testleri, koronadan öldüğünü nasıl tespit ettiler? Öldükten sonra test yaptılar pozitif felan mı çıktı acaba

Hangi test kitleri kullanıldı bilemiyorum tabi ama PCR yöntemi çok güvenilir ki bildiğim kadarıyla sıklıkla kullanılıyor.

Birde net vakalarda tomografi, röntgenle tanı konulup test beklenmeden tedaviyede başlanabiliyor.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Rusya Doktorlar Birliği Sendikası, ülkede birçok sağlık personelinde koronavirüs tespit edildiğini ancak bunun gizlendiği ileri sürdü.

Birçok sağlık personelinde Covid-19'a rastlandığını iddia eden Doktorlar Birliği Sendikası Yöneticisi Vasilyeva, "Hastanedeki başhekimler, çalışanların hasta olduğunu gizliyor, Covid-19 testlerini yapmıyor, hasta olanlarıda çalışmaya zorluyor." dedi.(SG)

Einmal editiert, zuletzt von Al1han ()