🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Daha yolun başındayız, kimse 1 gün vaka oranı düştü diye iyileşme beklemesin, gerçekçi olursak daha ciddi etkili tedbir alırız, erkenci yaklaşımlar çok riskli olabilir

• Hukumete sesleniyorum sokağa çıkma yasağı ve ohal ilan etmeden bu işi kontrol altına a la maz sin lütfen duy sesimizi;(

• Sadece büyüksehirlere bakıyoruz da haberleri izliyorum şuan doğu bölgelerimiz de durum vahim . Millet afedersiniz koyun koyuna geziyor iğne atsan yere düşmeyecek . Aylak tayfa bir yana dursun . Evine ekmek götürmek zorunda bırakılıp dışarısi ile münakaşası devam eden on binlerce aile var . Bu onun suçu değil . Sokağa çıkma yasağı ŞARTTIR . Bu durumun Vebalini almaktansa ekonomi bir kenara bırakılmalıdır .

• Türkiye en çok koronavirüs vakası görülen ilk 10 ülke arasında girdi!

23 Mart: 20. sırada
    24 Mart: 20. sırada
    25 Mart: 18. sırada
    26 Mart: 15. sırada
    27 Mart: 14. sırada
    28 Mart: 14. sırada
    29 Mart: 13. sırada
    30 Mart: 12. sırada
    31 Mart: 10. sırada

Durumun ciddiyetinde olmayanlar var halen çok acı.

• Arkadaş sokağa çıkma yasağı gelmeden düzelmez görünen o işe gidene para kazanma zorunda olana işinden olmak istemeyene ne diyeceksin sen çalış çalışırken virüsü kap biz bize yeteriz para topluyoruz sana vericez demeyle olmuyor madem güçlü ülkeyiz önce ekonomi değil sağlık demesini bilmeliyiz gidenler kimilerine göre bişey ifade etmeyebilir ama can bu can sağlık ne derler önce sağlık yine diyorum yine bu laneti yendikten sonra ben hazırım sabah akşam çalışmaya üretime ama şimdi değil Allah yar ve yardımcımız olsun herşey para değil bazen

• Dün 12 idi bugün 10 fakat daha fazla yukarılara çıkacağımızı düşünmüyorum üstümüzdeki ülkelerle vaka sayısı konusunda farkımız fazla

Test sayımiz az, o yüzden gerçekler çabuk ortaya çıkmıyor, ama konu gerçeklerse zaten ilk 5te bilelim kendimizi, tedbirlerimizi ortaya çıkmamış gerçeklere göre almalıyız, görünen aldatıcı rakamlara göre değil

• Ölüm sayısında diğer ülkeler gibi olmayız falan diyordum fakat yoğun bakımdaki vatandaşlarımız ve entübe hasta sayıları artmaya devam ediyor.Her gün bir önceki güne kıyasla daha fazla ölüm haberi gelicek gibi..

• İstanbul'da sokağa çıkma yasağı gelmeli. Silahlı polis-askerler insanlara niye çıktıklarını sormak ve hava almak için çıktım diyenlere ceza yazmak için meydanlarda konuşlandırılmalıdır.