🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İstanbul’un Pendik ilçesinde olası koronavirüs vakasını hastaneye götüren ambulansa saldıran 2 şüpheli, İstanbul Anadolu 7. Sulh Ceza Hâkimliği'nce “kamu malına zarar verme” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi

• Bir arkadasım whatsApp aracılıgıyla bi belge yolladı E-devlet üzerinden alınmış İBB vefat sorgulamasından insanların neden vefat ettiklerini isim soyisim nedeni ve sayı şeklinde yazan bi belge özet olarak. Şuanlık hata veriyor büyük ihtimalle kapamışlar ama düne kadar giriliyormus dün resim alan birisi paylaşmış resim var ve bi ilginç durum varmış dün ülkemizde 16 kişinin hayatını kaybettiği belirtilirken sadece İstanbul'da hayatını kaybeden sayısı 20 gözüküyor belgede işin detayı nedir yada belgeye photoshop yapılmışmıdır orasını bilemiyecem anlayabilecek varsa photoshop olup olmadığını özelden atabilirim.

Einmal editiert, zuletzt von ExcuseMe ()

• Bir arkadasım whatsApp aracılıgıyla bi belge yolladı E-devlet üzerinden alınmış İBB vefat sorgulamasından insanların neden vefat ettiklerini isim soyisim nedeni ve sayı şeklinde yazan bi belge özet olarak. Şuanlık hata veriyor büyük ihtimalle kapamışlar ama düne kadar giriliyormus dün resim alan birisi paylaşmış resim var ve bi ilginç durum varmış dün ülkemizde 16 kişinin hayatını kaybettiği belirtilirken sadece İstanbul'da hayatını kaybeden sayısı 20 gözüküyor belgede işin detayı nedir yada belgeye photoshop yapılmışmıdır orasını bilemiyecem anlayabilecek varsa photoshop olup olmadığını özelden atabilirim.

Sabah siteye giriliyordu hocam çoğu kişi girip foto paylaştı farklı farklı twitterdan bende gördüm paylaşıldı buradanda hatta herkes photoshop yapmamıştır diye düşünüyorum :D

• Sabah siteye giriliyordu hocam çoğu kişi girip foto paylaştı farklı farklı twitterdan bende gördüm paylaşıldı buradanda hatta herkes photoshop yapmamıştır diye düşünüyorum :D

Sosyal medyada görmemiştim pek bakamadığımdan bugün fakat photoshopda olabilir o işin hakkını verenler var gerçekten belli olmaz yani trollere ekmek çıkmış fırsatı kaçırırlarmı hiç öyle düşünmek lazım diye düşünüyorum diğer yanını düşünmek istemiyorum çünkü ama belgede yanlışlıkta yapılmış olabilir her ihtimala bakmak lazım neyse benimde ilgimi çektiği için yazdım haberim yoktu benim e-devletten öyle bilgi verildiğini haberiniz varmış demek.

• Anlaşılan vaka sayısı artık 10.000'e yaklaşmış olduğu için yapılması gereken işlemler de aksayabiliyor.Videolarda da görüldüğü üzere eğer doğruysa tüm corona şüphelilerini (sanki hepsinde kesin corona tanısı varmış gibi) aynı ortamda veya aynı sırada bekletiyorlar ve corona olmayan insanlara da bulaşmış oluyor maalesef..Ve yeterli temaslı takibinin de yapılmadığını dile getiren insanlar var.Bu tarz videolar genellikle benim için önemlidir yani evinde oturup eleştiri yapabilirsin veya haberleri izleyip Türkiye iyi durumda diyebilirsin.Ancak en net ve taze bilgiyi orada bulunup bu durumu yaşayanlar verir maalesef..

• Bugün muhtemelen ölü sayısı da vaka sayısı da düne göre düşük gelecek ve belki de kaç gün sonra ilk kez azalma olacak umarım bu trend devam eder ne zamanki aktif vaka sayısı azalmaya başlar o zaman gerçekten etkisi azalıyor diyebiliriz

• Fransa’da dün yeni vaka sayısı 4600 civariyken bugün 2600 açıklandı. Almanya’da da yarı yarıya fark var düne göre. Yorumu olan üstad var mi? Haftasonu olmasının bir etkisi olabilir mi.

• Fransa’da dün yeni vaka sayısı 4600 civariyken bugün 2600 açıklandı. Almanya’da da yarı yarıya fark var düne göre. Yorumu olan üstad var mi? Haftasonu olmasının bir etkisi olabilir mi.

Vaka sayıları gece 3 e kadar güncelleniyor.Dün ABD gece 12 den sonra 4 bine yakın vaka bildirdi mesela

• İçişleri Bakanlığı genelgesiyle, bu gece saat 00.01'den itibaren İstanbul, Ankara, İzmir'de ticari taksilerin trafiğe çıkışları sınırlandırılacak.

• Vaka sayıları gece 3 e kadar güncelleniyor.Dün ABD gece 12 den sonra 4 bine yakın vaka bildirdi mesela

ABD saat farkından dolayı gece 12 sen sonra da yeni vaka bildirimi yapabilir ama Almanya ve Fransa ile saat farkı çok yok. Ve genelde bu saate kadar güncelleme bitmiş oluyor. Umarım oralarda kontrol altına alınmıştır. Bir yerden bir umuda ihtiyacımız var

• ABD saat farkından dolayı gece 12 sen sonra da yeni vaka bildirimi yapabilir ama Almanya ve Fransa ile saat farkı çok yok. Ve genelde bu saate kadar güncelleme bitmiş oluyor. Umarım oralarda kontrol altına alınmıştır. Bir yerden bir umuda ihtiyacımız var

Almanya 10-11 gibi de açıklama yapıyor diye biliyorum.Fransa ise düne göre çok iyi.

• ABD saat farkından dolayı gece 12 sen sonra da yeni vaka bildirimi yapabilir ama Almanya ve Fransa ile saat farkı çok yok. Ve genelde bu saate kadar güncelleme bitmiş oluyor. Umarım oralarda kontrol altına alınmıştır. Bir yerden bir umuda ihtiyacımız var

İspanyayla da aramızda 1 saat var ama ispanyada dün gece 2 de 2 bin yeni vaka bildirdi ve bizde saat 12 keyken ABD'de saat sabah 5 di ama girilmiş 3 bin vakaları vardı.Benim şuan için umudum yok azalmasına dair.

• ABD-Almanya'nın her eyalatin ayrı ayrı açıkladığını düşünüyorum.ABD'de New York baya sıkıntılı.Yapılan testlerin %44'ü pozitif çıkıyor.Yani nerdeyse her 2 kişiden 1'i pozitif çıkıyor.