🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Arkadaşlar günaydın, böyle bir tweet gördüm, Allah Allah nedir bu işin resmi açıklaması var mı yok mu biraz araştırayım dedim.İstatistik takip ettiğim iki site var birisi worldometer diğeri ise Johns hopkins üniversitesinin aplikasyonu buralarda sayılar hala 410 gözüküyor.Yukarıda paylaştığım twitter kullanıcısı balon haberi köpürtmüş dedim, sonrasında ise şu linkten Avusturya Devletinin resmi sitesinden verilere baktım gerçekten sayı dediği gibi 363 buyrun oranın adresi
    https://info.gesundheitsminist…ashboard_GenTod.html?l=en
    O ilk linkteki tweet in altına atılan yorumlardan birinde ise, İtalya daki ölümlere dikkat çekilmiş.
    @Efsane-Semih Bence özel hastahanelerin erken salma gibi durum değil hatta daha çok tutma gibi durumu olabilir hocam.Neticede geceliği 2500 lira ise adam hafif hasta eve gitsede olur fakat bir gün daha uzatmak ister devletten parasını alır.Kusura bakmasınlar ama özel hastahanelere ticarethane gözüyle bakıyorum tamamen.

• Arkadaşlar günaydın, böyle bir tweet gördüm, Allah Allah nedir bu işin resmi açıklaması var mı yok mu biraz araştırayım dedim.İstatistik takip ettiğim iki site var birisi worldometer diğeri ise Johns hopkins üniversitesinin aplikasyonu buralarda sayılar hala 410 gözüküyor.Yukarıda paylaştığım twitter kullanıcısı balon haberi köpürtmüş dedim, sonrasında ise şu linkten Avusturya Devletinin resmi sitesinden verilere baktım gerçekten sayı dediği gibi 363 buyrun oranın adresi
    https://info.gesundheitsminist…ashboard_GenTod.html?l=en
    O ilk linkteki tweet in altına atılan yorumlardan birinde ise, İtalya daki ölümlere dikkat çekilmiş.
    @Efsane-Semih Bence özel hastahanelerin erken salma gibi durum değil hatta daha çok tutma gibi durumu olabilir hocam.Neticede geceliği 2500 lira ise adam hafif hasta eve gitsede olur fakat bir gün daha uzatmak ister devletten parasını alır.Kusura bakmasınlar ama özel hastahanelere ticarethane gözüyle bakıyorum tamamen.

Ben covidden yatanlarin ucretini devlet oduyor diye biliyorum.

• @Efsane-Semih Evet hocam mesajda da belirttiğim gibi hastahane 1 gün fazla bile olsa daha uzatmak ister yatışı parasını devletten alıyor nasıl olsa ne kadar fazla yatış günü o kadar fazla para diye düşünüyorum. Ha devlet ödemeseydi vatandaştan alsaydı özeller parayı belki erken çıkarma durumu olabilirdi.Yüksek yatış zamanı yüksek meblağ, bu zamanda acaba alabilecek mi şahıstan o parayı diye fakat zaten devlet ödediği için parayı garanti alacak, o yüzden daha da uzun tutabilirler.Dedim ya Ticarethane buralar. Yanlış anlaşılmasın her yer veya herkes öyle parayı mı ön planda tutar hayır ama geneli böyle

• içişleri bakanlığı genelgesine göre bugün 15 ila gece 24 arasında market fırın pazar gibi yoğun kullanilan alanlarda üst düzey uygulama yapılarak sosyal mesafe kuralının uygulanması sağlanacak

Sabah saat 10 gibi markete gittim haftalık alışveriş için, sosyal mesafeye uyan insan sayısı çok az, maske takmayıp kıyafetini ağzına çeken mi dersin, alışveriş esnasında 2 şerli 3 er li yanyana duran mı dersin, 65 yaş üstü 2 amca ağzında maske yok markette dolanıyor mu dersin ne ararsan var, ilerleyen saatlerde dahada abuk sabuk hal almaz umarım..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• ABD'de millet " Corona Virus bir aldatmacadir " naralari atiyor. Dediklerine gore Amac; 5G teknolojisini, insanlara caktirmadan kurmak ( sokaga cikma yasagi ) ve sozde Corona hastaligi ( grip ) bahane edilerek iyilisen kisilerin kanini alarak yeni cikacak olan yapay virusun etkisini test edip daha guclu virus yaymakmis.

https://m.facebook.com/story.p…00015650773529&__tn__=H-R

Cahil her yerde cahil :) .

• Van'ın Başkale ilçesi Örmetaş köyü muhtarı Mikail Duman koronavirüs testi pozitif çıkan hastaları sağlık ekipleri ve güvenlik güçlerinden gizlediği için görevden alındı.Bunun üzerine köydeki vaka sayısı 20 ye çıktı.

• Sabah saat 10 gibi markete gittim haftalık alışveriş için, sosyal mesafeye uyan insan sayısı çok az, maske takmayıp kıyafetini ağzına çeken mi dersin, alışveriş esnasında 2 şerli 3 er li yanyana duran mı dersin, 65 yaş üstü 2 amca ağzında maske yok markette dolanıyor mu dersin ne ararsan var, ilerleyen saatlerde dahada abuk sabuk hal almaz umarım..

Valla hocam bugün böyle bir yoğunluk olacağı aşikar genelgede özellikle üst düzey uygulma diye yazmışlar inşallah dedikleri şekilde uygularlar ki yapılabilirse çok iyi olur

• Ne ruhsuz bir açıklamadır bu bazı insanlara bir öğretemedik o sayılarında bir canı ve seveni olduğunu ne kadar kolay sadece yüzde 2 veya 3 demek.Ayrıca taşıyıcı olacakları gerçeği var.