🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Spor salonlarında uyulacak kurallar açıklandı.3 Sayfa kural var paylaşmıyorum şuan ama en can alıcı kural kesinlikle bu olacak

12. Spor salonuna maskesiz müşteri/ çalışan alınmayacaktır. Spor salonunda da maske takmaya devam edilecektir. N95/FFP2 maskeler kullanılmayacaktır.

Şoktan nasıl ölünür adlı hikaye.. :)

• İlginç^^ N95/FFP2'ye neden izin yok acaba cerrahi maskeye var da.Nefes için sanırım zaten FFP2 maskemle spor yapsam neler olur acaba..Gerçi normal maskeyle de yapılmaz ki merdiven çıkarken terletiyor adamı.

Ventilli N95/FFP maskeler sadece sizi korur, eğer hasta birisi ventilli maske takip kapalı ortama girerse hiçbir koruma sağlamayacaktır sağlıklı kişilere.

• Ventilli N95/FFP maskeler sadece sizi korur, eğer hasta birisi ventilli maske takip kapalı ortama girerse hiçbir koruma sağlamayacaktır sağlıklı kişilere.

Öyle mi hocam bunu bilmiyordum.O zaman satışı yasaklanması gerekmez mi yani eğer hiçbir etkisi yoksa halkın takması ne kadar doğru...Mesela asemptomatik hasta olduğunu bilmeyen bir vaka bu maskeyi taktığı zaman hiçbir etkisi olmuyor mu?

• Öyle mi hocam bunu bilmiyordum.O zaman satışı yasaklanması gerekmez mi yani eğer hiçbir etkisi yoksa halkın takması ne kadar doğru...Mesela asemptomatik hasta olduğunu bilmeyen bir vaka bu maskeyi taktığı zaman hiçbir etkisi olmuyor mu?

Asemptomatik birisi bu tarz maskeleri takıp kapalı ortama girerse cidden hiçbir faydası olmuyor, bilim uzmanları bundan bahsediyor zaten sağlık çalışanı değilseniz kesinlikle kullanmayın diyorlar bu tarz maskelerden.

• Spor salonlarında uyulacak kurallar açıklandı.3 Sayfa kural var paylaşmıyorum şuan ama en can alıcı kural kesinlikle bu olacak

12. Spor salonuna maskesiz müşteri/ çalışan alınmayacaktır. Spor salonunda da maske takmaya devam edilecektir. N95/FFP2 maskeler kullanılmayacaktır.

Bildiğim kadarıyla duş ve sauna gibi yapılarda kullanılamayacak.

Maskeyle spor yapacaksın..

Ayrıca duş alma imkanı yok..

Bu şekilde o salonlara kaç kişi gider bilemiyorum

• maske takinca nefes alamiyorum diyenler icin bende en ilk birkac gun oyleydim. En basindan beri calistigim icin gunde 9 saat full takiyorum. Bir yerden sonra bunye alisiyor.maske oldugunu bile farketmiyorsun.

• Bildiğim kadarıyla duş ve sauna gibi yapılarda kullanılamayacak.

Maskeyle spor yapacaksın..

Ayrıca duş alma imkanı yok..

Bu şekilde o salonlara kaç kişi gider bilemiyorum

Evet, zaten rendavulu alınacak insanlar, en çok iş çıkış saatlerinden sonra geliyordu üyeler normal zamanda ancak şimdi metrekare başına adam alınacağından müşreti sayısı baya azalacak, çalışma saati en fazla 90 dk grubun ve 30-40 dk salon havalandırmaya bırakılacak gruplar arası+ masraflar artıcak(dezenfektanlar vs) fiyat artışları kaçınılmaz.

• maske takinca nefes alamiyorum diyenler icin bende en ilk birkac gun oyleydim. En basindan beri calistigim icin gunde 9 saat full takiyorum. Bir yerden sonra bunye alisiyor.maske oldugunu bile farketmiyorsun.

Evet doğru hocam ama ne kadar alışırsan alış spor yaparken maske takmak imkansıza yakın bence.Evde denedim biraz,ciddi zorluyor beni.Şu 1 ay geçsin ondan sonra bakacağım salona gitmek için sanırım..Allah yardımcısı olsun herkesin zaten iyi gitmeyen ekonomi de bir de 2 ay dükkanların kapanması zora sokabilir insanları..

Einmal editiert, zuletzt von Baskentli ()

• Aerobik antreman yapıyorsanız hiç gitmeyin salona corona yerine kardiak şoktan etkilenebilirsiniz yazık akciğerlere dışarda veya evdeki imkanlarla yapmaya devam.

• Hafta sonu olmasına rağmen 120 bin vaka...

Hocam kontrolü kaçıran amerika ve brezilya bunların yanında rusya ve hindistan bu 4 ülkenin bugünkü vaka sayıları 70bin civarı bunlar olmasa 50bin vaka kalıyor