🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • TTB nin soyledigi yaptigi ve yapacagi hicbirseye inanmiyorum.

Aynen hocam, hatta IBB bilim kurulunada ben supheyle yaklasiyorum, bu tur seyler cok flu..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli: "Ankara'dan aldığımız atık su numunelerinde Kovid-19 virüsüne rastlanmadı. İstanbul'dan da numune toplanıyor, ona göre tedbir alınacak."

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlarla, İstanbul'un Bağcılar ilçesi Yenimahalle Mahallesi ile Güngören ilçesi Tozkoparan Mahallesi sınırlarında bulunan bazı alanlar "riskli alan" ilan edildi.

• Çin'in Wuhan kentinde 2 ay koronavirüs tedavisinin ardından virüsü yenen Kardiyolog Dr. Yi Fan ve Ürolog Dr. Hu Weifeng'in ten renginin değiştiği görüldü. Şaşkına dönen Çinli uzmanların söz konusu doktorların ten renginin değişmesini ise virüsün karaciğerde hasar oluşturmasına bağlıyor.

• Çin'in Wuhan kentinde 2 ay koronavirüs tedavisinin ardından virüsü yenen Kardiyolog Dr. Yi Fan ve Ürolog Dr. Hu Weifeng'in ten renginin değiştiği görüldü. Şaşkına dönen Çinli uzmanların söz konusu doktorların ten renginin değişmesini ise virüsün karaciğerde hasar oluşturmasına bağlıyor.

Normale dönmesi bekleniyor ciğerdeki hasar düzelince ama fena olmuş

ten_4890.jpg

Karaciğerlerinde depolanması gereken demirin, organlar düzgün çalışmadığı için kan damarlarına dolduğunu ifade etti. Bu sebeple, ten renginde değişmenin gözlemlendiği belirtildi.

• 23-24-25-26 tarihlerinde uygulanacak olan , sokağa çıkma yasağı maalesef , market ve bakkallara tanınan ,esnek çalışma saatlerine ilaveten , çalıştığım firma ve bir çok müşterimizin , 24-25 nisan için çalışma izni aldıklarını öğrendim. müsterilerim ,hafta sonu gelecek olan mallarını soruyor. Çalışma yasağı var dediğimde , biz izin aldık diyorlar.

Bu hafta sonu uygulanacak yasağın etkisi daha az olacak gibi.

Arz/ talep dengesi , ekonomik baskıların gölgesi altında ,Salgınla mücadele etmek zorunda kalacağız ve bu baskı ilerleyen günlerde iyice artacak.

• Önlemleri azaltan Singapur bugün 1111 yeni vaka bildirdi . 17 nisan itibariyle 5050 vakası varken . An itibariyle 9125 toplam vakaya ulaşarak büyük bir sıçrama yaptı . Ufacık bir rehavete kapılmak büyük şeylere sebep oluyor görüldüğü üzere . Kaynak : worldmeters

• NY times bir haber yapmış, neymiş İstanbulda ölüm sayıları belirtilenden farklı olma ihtimali varmış. Nerden almışlar bu bilgileri ülkemiz de bulunan bir şahsiyetten. Dün de ibb bilim kurulu üyesi bu tarz bir açıklama yaptı. Üstüne yurtdışından bir haber pat diye çıktı. Vatandaşların zihinleri ile oynamayın arkadaşlar, ibb bilim kurulu verileri korona bilim kurulu verileri ile kıyas edilebilir mi?

Şimdi sağlık bakanlığı açıklama yapıp virüs öncesi vefat edip kendi memleketine defnedilmek isteyen vatandaşlarımızı götüremediğimiz için İstanbulda vefat sayısı çok artmış görünüyor dese o bilim kurulunda bunu söyleyen kişiye halka yanlış haber paylaşma ve yanıltma suçlaması ile dava açılsa ne olacak?

Ben ülkemizi vallahi anlamıyorum, ortada bir yangın var herkesin su taşıması gerek fakat biz odun taşıyoruz.

İktidarı yerel yönetimi engeller, yerel yönetim burnunu olmayacak şeylere sokar. Birisi tam teşekküllü hastane yaptım der diğeri bende yapacaktım ama engelledin diye ortaya çıkar.

Biz ülkece bu tür sürtüşmelerden çok sıkıldık, herkes bu günler dayanışma ile aşılır dedikçe ayrışma, ötekileştirme, fitne fesat ne varsa işin içine giriyor. İşin kotü tarafı bunları yapanlar yorulmuyor.

• Hatay BB başkanı covid kaynaklı 7 ölüm olmasına rağmen 5i bulaşıcı hastalık diye raporlandı dedi ve bu durum yakıp ettiğim pek çok yerde konuşuluyor. Buna ne diyeceğiz. Hatay çok güneyde o yüzden olaylara uzak kalıyor mu?

• bir kere şunu iyi idrak etmemiz lazım eskiler derya türkün türkten başka dostu yok diye işte buda tam böyle birşey biri çıkar sadece türkiyede ekonomiyi çökertir biri çıkar türkiyede salgının durumu çok kötü diye sadece ülkemizi işaret eder biri çıkar kendisinde günlük binlerce ölü olmasına rağmen türkiyede ölü fazla der. derde der ama işin üzücü tarafı biz kendi ülkemize güvenmeyip onların söylediğine itibar ederiz akşam ateş karanın bir sözü vardı almanyada yaşlı insanları tedavi etmiyorlarmış izin verirlerse kolay bir şekilde ölmeleri için iğne yapıyorlarmış bunuda normal ölüm olarak kaydediyorlarmış siz hiç ny timesda böyle bir haber gördünüzmü ben söyleyeyim göremezsiniz bakın bu virüsle o kendini dünyanın sahibi sanan ülkelerin ne kadar aciz olduğunu gördük şimdi bırakın o şunu demiş bu şunu demişi kendi ülkenize güvenmeyi öğrenin allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah

Einmal editiert, zuletzt von Orasa ()

• Benim arkadaşım silivride markette çalışıyodu bugün atesi 39 dereceye çıktı ve ishal ve mide bulantısı var şuan ambulansla gelip hastaneye götürmüşler. Korona olma ihtimali nedir acaba ? İshal ve mide bulantısu varmıydı etkilerinde.

• Hatay BB başkanı covid kaynaklı 7 ölüm olmasına rağmen 5i bulaşıcı hastalık diye raporlandı dedi ve bu durum yakıp ettiğim pek çok yerde konuşuluyor. Buna ne diyeceğiz. Hatay çok güneyde o yüzden olaylara uzak kalıyor mu?

ben bu konuşmaya inanmıyorum adam hastalık ocaktan beri var Hatay da diyor vakaların yayılma hızına baktığımız da devlet ne kadar yalanlasa da ocakta Hatay da olan vaka Şubat da bütün ülkeye yayılır.Ben devletimizin bu süreçte gerçekleri kamuoyu ile paylaştığını düşünüyorum.

• Benim arkadaşım silivride markette çalışıyodu bugün atesi 39 dereceye çıktı ve ishal ve mide bulantısı var şuan ambulansla gelip hastaneye götürmüşler. Korona olma ihtimali nedir acaba ? İshal ve mide bulantısu varmıydı etkilerinde.

Bildiğim kadarıyla ishal korona belirtisi ama inşallah çıkmaz

Genelde çoğu Covid-19 kapan kişide kişide ishal ve mide bulantısı olmuyor ama Covid-19 kapıp mide bulantısı ishal gibi belirtileri olan kişilerde az değil belirtiler arasında yer alıyor. Geçmiş olsun umarız kötü bir sonuç çıkmaz.

Babannem 20 gün hastane de yattı testleri hep pozitif çıktı tek sıkıntısı mide bulantısı ve yemek yiyememesiydi. Dedem de dün hastaneye yattı hızlı testi pozitif çıktı onun da tek sıkıntısı yemek yiyememesi aç kalması