🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yakında günlük vaka sayısı olarak bizi geçecek bir ülke oldu Rusya belki toplam vaka sayısında da geçer zamanla bizde umarım dünkü yapılan açıklamada olduğu gibi artış hızını kontrol altına almaya başlamışızdır. 30 büyükşehirdeki karantina uygulaması ve 20 yaş altına gelen yasağın etkilerini uzmanlar bu hafta göreceğiz diyordu şu ana kadar haklı çıktılar bu yüzden de pik noktasının nisanın sonlarında beklenmesi normal. Akılları karıştıran tek şey geçen hafta cuma günü binlerce insanın sokaklara dökülmesi.

• Yakında günlük vaka sayısı olarak bizi geçecek bir ülke oldu Rusya belki toplam vaka sayısında da geçer zamanla bizde umarım dünkü yapılan açıklamada olduğu gibi artış hızını kontrol altına almaya başlamışızdır. 30 büyükşehirdeki karantina uygulaması ve 20 yaş altına gelen yasağın etkilerini uzmanlar bu hafta göreceğiz diyordu şu ana kadar haklı çıktılar bu yüzden de pik noktasının nisanın sonlarında beklenmesi normal. Akılları karıştıran tek şey geçen hafta cuma günü binlerce insanın sokaklara dökülmesi.

Sadece 2 günlük sokağa çıkma yasağının ardından Pazartesi günü her şey bitmiş gibi dışarı çıkan millet yüzünden o karantina uygulamasının bir etkisi olacağını düşünmüyorum.

• İstanbul üniversitesi-Cerrahpaşa (İÜC) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde bir süredir koronavirüs tedavisi gören THY kaptan pilotlarından Serdar Gündoğdu koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.(DK)

• Dünya Sağlık Örgütü'nün Mart ayından beri Covid-19 kabul ettiği vakalar, Türkiye'de hala bazı vakaların Avian Influenza (kuş gribi) veya Mers cov (Ortadoğu solunum sendromu) olarak kayıtlara geçtiği iddia ediliyor.(KRTK - GG - BGG)

• "Trump: (DSÖ) En basit görevini dahi yerine getiremedi. Mutlaka hesap vermeliler."

"Trump: Amerikan vergi mükellefleri Dünya Sağlık Örgütü'ne yılda 400 milyon ila 500 milyon dolar arasında bir kaynak sağlıyor. Buna karşılık Çin yaklaşık 40 milyon dolar katkıda bulunuyor."

Trump: "DSÖ, Çin'in yanlış bilgilendirmesini göz ardı etmesi sonucu belki de dünya genelinde vakalar 20 kat arttı."

Trump ABD'nin DSÖ'ü fonlamasını kesmiş.Yerinde bir hareket olmuş.Çin salgını saklarken DSÖ resmen Çin Komünist Partisinin sözcüsü gibi davrandı ve Dünya geneli bir pandemi yarattılar hep birlikte.

• şahsi olarak konuşuyorum ve bunu yaklaşık 1 aydır hep söylüyorum dsö bu sürecte en az çin kadar beceriksiz ve başarısız olmuştur bu saatten sonra ne derse desinler inanılacak güvenilecek bir yanları kalmamıştır konuşması icraat üretmesi gereken zamanda hiçbir tepki vermeyip şimdi konuşmanın açıklama yapmanın tek bir anlamı vardır oda dostlar alışveriş de görsündür

• Benim eşime de mesaj geldi ama biz başvuru yapmamıştık. Oluyor mu böyle???

Mesaj gelmesi için başvuruya gerek yok. 20-65 yaş aralığında olan herkese rastgele bir anda gönderiliyor diye biliyorum. İnternetten başvuru yaptığınızda da Ptt kendi getiriyor. Artık hangisi önce olursa. Biz başvuruyu yaptık 10 gün önce ama hala gelen giden yok. Mesaj da gelmedi daha.