🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • havayollarını bir inceleyeyim dedim avrupaya hâlâ amerikadan uçuşlar var new york ta dahil ayrıca italyadan amerika ve avrupa ülkelerine uçuşlar var bizde olsa demediğimizi bırakmazdık bu kadar durumu kötü olan ülkeler için ben bunu anlamakta zorluk çekiyorum o zaman şu şekilde düşünmek normal bu ülkeler sürü bağışıklığın peşindeler

• havayollarını bir inceleyeyim dedim avrupaya hâlâ amerikadan uçuşlar var new york ta dahil ayrıca italyadan amerika ve avrupa ülkelerine uçuşlar var bizde olsa demediğimizi bırakmazdık bu kadar durumu kötü olan ülkeler için ben bunu anlamakta zorluk çekiyorum o zaman şu şekilde düşünmek normal bu ülkeler sürü bağışıklığın peşindeler

Buna rağmen Avrupa'da 2., Dünya'da 3. günlük en çok vaka veren ülke olduğumuz gerçeği.

Birde o uçakların kargo uçağı olma ihtimali var. Artan talep ve düşen yolcu sayılarıyla birlikte pek çok firma yolcu uçaklarını kargo uçağına çevirdi.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Arkadaşlar sokağa çıkma yasağının kalkmasıyla birlikte gece yarısı yollara çıkıp korna çalan ,kutlama yapan insanlardan bahsediyoruz.

Havaların ısınmasıyla birlikte bu dışarıda gezme görüntülerinin daha da artacağını düşünüyorum.

Daha uzun süreli sokağa çıkma yasaklarının getirilmesi dışında bir çözüm yok gibi görünüyor.

TCK da bu yasağın ihlalinde 2 aydan 1 yıla kadar hapis cezası var.

Bu ceza paraya çevrilmeden tüm dışarı çıkanlara da uygulanmalı.

Sert önlemler alınmadığı sürece bu beladan kurtulamayız.

Sağlık çalışanı olduğum için bazı durumları yakından görme şansım oluyor.

Şu salgın döneminde bile Allerji testi yaptıracağım,kaşıntım var yok başım ağrıyor diye Acil servise ayaktan başvuranlar var.

Söylenecek söz kalmıyor.

O uçakların neredeyse çoğu kargo uçağı

• Yani benim anlamadığım şey şu arkadaşlar?

Tamam evet bu süreçte herkesin piskolojisi bozuldu zaten normaldir sürekli evde olmaktan... Hadi orasını geçtim.

O akşam göremmişler gibi sanki 1 ay sokağa çıkma yasağı olacakmış gibi marketlere, fırınlara akın eden insanlar bu durumun hesabını nasıl verecek? Arkadaşlar kusura bakmayın ama bana göre çok önemli olmayan ihtiyaç dışında, orada sırf gerzeklik yapmak için çıkanlar bence ağır cahillerdir.

Ve bu süreçte kim bilir ki, kaç kişi enfekte oldu ve evine gittiğinde kaç kişiye bulaştırdı? Şimdi bu sayılar daha belli değil, siz bir yada iki hafta sonra görün bilançoyu. Asıl filim o zaman kopacak. Neden? Çünkü bir aylık süreçte bu kadar önlemlere rağmen bu kadar kişiye bulaştıysa, o akşam dışarıya çıkan 250-300bin kişi kim bilir kaç kişiyi enfekte etti!!!

Ayrıca o akşam gerçekten günlerdir dışarıya çıkmayan ve önemli ihtiyacı olan insanların suçu neydi? Bence enfekte olup ve o akşam başka biriyi enfekte eden kul hakına girmiş haberi bile yoktur.

Ahhh ah, bazı gerizekalı bazı embesil, bazı akılsız, bazı cahil ve daha nasıl hakaret edebileceğimi bilemediğim insanların yüzünden biz yanıcaz!!!!

Hiç birine Hakkımı hellal etmiyorum!! Allah onları islah eylesin, Allah onları beter etsin...

Ya rabbim sonumuzu hayırlı eylesin... İnşallah bu süreci en kısa zamanda en iyi düzeyde üstesinden geliriz...

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Arkadaşlar bu eczaneden dağıtılacak maskeler için bir yere başvuru falan yapmak gerekiyor mu tekrar e devlet üzerinden falan ? Devlet smsm atacak am neye göre atacak bir yere başvuru yapmadan mi atacak ? 10 gün önce devletin başlattığı maske dağıtıma e devlet üzerinden başvuru yaptık sadece ama .

İşleyiş nasıl bilmiyorum

• Cuma akşamı enfekte olanlar eve gelip ailesine işe gidip iş arkadaşlarına oraya kadar toplu taşımayı kullananlar vardır. Birde bugün yasak bitmesiyle marketlere hücum edenler vardı aynı şekil.

• Cuma akşamı enfekte olanlar eve gelip ailesine işe gidip iş arkadaşlarına oraya kadar toplu taşımayı kullananlar vardır. Birde bugün yasak bitmesiyle marketlere hücum edenler vardı aynı şekil.

Çok canımız yanacak Amerika olmasa da vaka sayısında Avrupada birinci sıraya oturabiliriz

• Bugüne kadar sürekli bardağın dolu tarafından bakmaya çalıştım, her gün bakanın açıkladığı sayılarda da iyi tarafını yazmaya çalıştım.Dün verilen rakamlarda aylardır burada yazdığım %10 nun altına düşüp %9 a inmiştik gidişat güzele dönüyordu, İspanya-İtalya bandından Almanya ya düşmüştük ama o cuma akşam ki rezaletten sonra hiç bir şey yazmayacağım.Çok sinirlendim sonra düşündüm eğer o sokağa çıkma yasağı gelmeseydi o insanların %90 haftasonu havada çok güzeldi yine sokağa çıkacaktı arkadaşlar, pazar gecesini de gördükten sonra iş tamamdır benim için. Dua edin gerçekten işe yarayan bir ilaç bulunsun. Aşı eylül diyorlar.Bu Sars hastalığını bulan Çin'nin Fauci'si amca sars temmuz da bitmişti, sars-cov2 de %95 aynı dizilime sahip haziran en geç temmuz başı biter demiş 2 gün önce. İnşallah onun dediği gibi olur yada ilaç konusu yoksa görünen köy kılavuz istemeyecek. Vaka sayısında Almanyayı vefat sayısında da en fazla İranı biraz geçicektik.Allah sonumuzu hayr etsin.

• Arkadaşlar bu eczaneden dağıtılacak maskeler için bir yere başvuru falan yapmak gerekiyor mu tekrar e devlet üzerinden falan ? Devlet smsm atacak am neye göre atacak bir yere başvuru yapmadan mi atacak ? 10 gün önce devletin başlattığı maske dağıtıma e devlet üzerinden başvuru yaptık sadece ama .

İşleyiş nasıl bilmiyorum

üstad yaş kriterine görehareket ediliyor bildigim kadariyla öncelikle yaşlıların asagiya doğru inecek sanırım baska bir yerden temin etmeyide ben bulamadım eczaneye sordum tanıdığım biz bile bulamiyoruz dedi. Anlamadım durumu bende.

• İzmir Tabip Odası : İzmir'de 29'u asistan, 19'u aile hekimi olmak üzere 106 hekim, 82 hemşire/ebe/sağlık memuru, 30 personel, 12 tıbbi sekreter, 10 teknisyen, 19 memur, 3 eczacı, 1 psikolog, 2 güvenlik görevlisi ve 1 şoför olmak üzere toplam 266 sağlık çalışanı koronavirüse yakalandı.

İşleyiş nasıl bilmiyorum

E devletten siparişi verdiyseniz smsi bekleyeceksiniz artık hocam. SMS gelince eczaneden mesajla gelen kod ve TC kimlik no ile alınacak.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• E devletten siparişi verdiyseniz smsi bekleyeceksiniz artık hocam. SMS gelince eczaneden mesajla gelen kod ve TC kimlik no ile alınacak.

Teşekkürler sağolun :). O maske dağıtımını devlet ilk ççıkardığı zaman 15 gün önce yani yaptığımız başvuru geçerli değil mi . ?