🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Cuma günü oluşan dengesiz durum ümid ediyorum cumartesi ve pazar ile dengelenecek.... fakat devletimiz inşaallah birdahaki hafta biraz daha hassas olur diyorum.... 2... yada 3 hafta daha hafta sonu yasak olsa iyi olur..

• Cuma günü oluşan dengesiz durum ümid ediyorum cumartesi ve pazar ile dengelenecek.... fakat devletimiz inşaallah birdahaki hafta biraz daha hassas olur diyorum.... 2... yada 3 hafta daha hafta sonu yasak olsa iyi olur..

Aslında şöyle birşey de var birdahaki haftasonu yine böyle yapıp duruma göre birdahaki haftasonunu 23 nisan perşembe tatiliyle birleştirip 4 gün yapılabilir tabi bunları yaparken sistemi iyi oturtturmak lâzım

• Aslında şöyle birşey de var birdahaki haftasonu yine böyle yapıp duruma göre birdahaki haftasonunu 23 nisan perşembe tatiliyle birleştirip 4 gün yapılabilir tabi bunları yaparken sistemi iyi oturtturmak lâzım

Çok güzel bir fikir inşallah düşünürler bunu. Hatta şu hastalık süresince cuma gününü de haftasonu sayarak haftanın 3 günü yasak yapılsa keşke. İlave 1-2 gün bile bize az da olsa zaman kazandırır.

2 Mal editiert, zuletzt von Onur35 ()

• Bu hafta içi millet yine kendini sokağa atacak markete pazara kasaba şuursuzca hücum edecek. Millet havanın güzelliğine aldanarak eşofmanlarıyla keyife dışarı çıkıp evcil hayvanlarını gezdirecek. İnşallah böyle olmazda ben yanılırım .Hafta içi yaşanılanları göreceğiz..

• neden acaba test sayılarında filan bir değişiklik yok gibi gözüküyor

inanın bilmiyorum.laf arasında soyledı bır bey ama nedenini açıklamamıstı sanırım.laf arasında kaynadı gıttı.sahsen ben avrupadan gelen rakamlara sevındım bugün..tabıkı 1 2 gunde her hangı bır fıkre sahıp olamayız ama sevınmemız ıcın yeterli bı sebep..haftalardan sonra ilk defa olumlu gelısmelerın yogunlastıgı bır gun oldu.

• Bu hafta içi millet yine kendini sokağa atacak markete pazara kasaba şuursuzca hücum edecek. Millet havanın güzelliğine aldanarak eşofmanlarıyla keyife dışarı çıkıp evcil hayvanlarını gezdirecek. İnşallah böyle olmazda ben yanılırım .Hafta içi yaşanılanları göreceğiz..

1.insanların marketlere ve pazara gitmesi yarın normal değilmi insanların evlerinde bişey kalmadı.

2.valilik bazı iller için evcil hayvanlarını dolaştırmaya izin verdi

• inanın bilmiyorum.laf arasında soyledı bır bey ama nedenini açıklamamıstı sanırım.laf arasında kaynadı gıttı.sahsen ben avrupadan gelen rakamlara sevındım bugün..tabıkı 1 2 gunde her hangı bır fıkre sahıp olamayız ama sevınmemız ıcın yeterli bı sebep..haftalardan sonra ilk defa olumlu gelısmelerın yogunlastıgı bır gun oldu.

neden bilmiyorum ama pazar günleri sayılar genelde iyi geliyor

• En çok koronavirüs testi yapan ülkeler :

ABD : 2.756.508

Almanya 1.645.400

Rusya : 1.200.000

İtalya : 1.010.093

BAE : 648.195

Güney Kore : 510.479

Kanada : 404.651

Türkiye : 376.100

Avustralya : 356.147

• https://mobile.twitter.com/srk…tatus/1248715509035646978

covid-19 test sonucu cikmadan vefat edenlerle ilgili , kayitlarin dogal olum diye acildigina dair bir cok iddaa dan biri . Hatta iddaa degil . Bire bir ornegi.

vefat eden amcalarinin cenazesini ,test sonucu negatif diye teslim ediyorlar. Ayni gun maaile amcalarini ope koklaya defnediyor. Aksamina hastaneden tekrar araniyor, test sonucunun pozitif oldugunu , temas edilmemesini , temas edenlerin kendini karantinaya almasini soyluyor

link en tepede .

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• https://mobile.twitter.com/srk…tatus/1248715509035646978

covid-19 test sonucu cikmadan vefat edenlerle ilgili , kayitlarin dogal olum diye acildigina dair bir cok iddaa dan biri . Hatta iddaa degil . Bire bir ornegi.

Altindaki flood daha da korkunç.İlk hayatını kaybeden vatandaşın testi negafit çıktı rahat rahat cenazenizi yapabilirsiniz denmiş.İnsanlarda toplanmış hiçbir önlem almadan, cenazeyi normal şekilde defin etmişler akşamına aranmış bu sefer test pozitif denmiş kendinizi korumaya alın tarzda konuşmular.Bu twittteki iddialar doğruysa fena durum.Ciddi bir iddia.

• Altindaki flood daha da korkunç.İlk hayatını kaybeden vatandaşın testi negafit çıktı rahat rahat cenazenizi yapabilirsiniz denmiş.İnsanlarda toplanmış hiçbir önlem almadan, cenazeyi normal şekilde defin etmişler akşamına aranmış bu sefer test pozitif denmiş kendinizi korumaya alın tarzda konuşmular.Bu twittteki iddialar doğruysa fena durum.Ciddi bir iddia.

tweetleyen amcam dedigine gore yalan degildir diye dusunuyorum. Ama durum cok ciddi.

• kurallara uymayan vatandaşlara ceza kesiliyor kisilmesinede sizce bu cezaları öderlermi..? bence çoğu kişi ödemez hele geliri olmayan hiç ödemez daha doğrusu ödeyemez bunada salgından sonra bir af gelir olur biter😊

• Altindaki flood daha da korkunç.İlk hayatını kaybeden vatandaşın testi negafit çıktı rahat rahat cenazenizi yapabilirsiniz denmiş.İnsanlarda toplanmış hiçbir önlem almadan, cenazeyi normal şekilde defin etmişler akşamına aranmış bu sefer test pozitif denmiş kendinizi korumaya alın tarzda konuşmular.Bu twittteki iddialar doğruysa fena durum.Ciddi bir iddia.

hocam doğru olabilir bir çok iddia da e-devlette vardı sonra e-devlet kapadılar

• vay be...üzücü gerçekten,bakanın her türlü senaryoya hazıriz demesi hala aklımda.Tahmin edilemeyen bir durum sonucunda 1 aylık emek boşa gitti?(.Eleştiri değil de üzüntü olarak değerlendirelim arkadaşllar.... :(