­čÜĹ Coronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu // #EvdeKal

• Hocam emin misiniz ben bir ka├ž g├╝vendi─čim sitede farkl─▒ g├Ârd├╝m sizin ki kesin bilgi midir acaba?

Tahmin benimkisi, k─▒rm─▒z─▒ en az olan haritada demekki vefat diye d├╝┼č├╝nd├╝m.

• Verilerde hata yoksa Fransa total test:224,254

Enfekte olmu┼č:109,069

%50 pozitif oranlar─▒ var neredeyse.Test yap─▒lan her 2 ki┼čiden birisi hasta =O

Se├žimleri iptal etmediler+ hastal─▒─ča ra─čmen g├Âsterilere devam etmenin cezas─▒n─▒ ├žekiyorlar.

• Yok hocam test say─▒s─▒n─▒ uzun zamand─▒r vermiyor Fransa. Worldometers sitesinde 8-9 g├╝nd├╝r test say─▒s─▒ 224,254

• Mavi renk 1.test

Mor renk 2.test

ye┼čil renk vaka

K─▒rm─▒z─▒ ise ├Âl├╝m diye biliyorum.

20200407_234816.jpg

Bana da b├Âyle bir bilgi geldi hocam nadir g├╝vendi─čim sayfalar─▒n birinden net bilgi oldu─čunu yazm─▒┼č arkada┼č.Ama tabi resmi bakanl─▒─č─▒n verisi olmad─▒g─▒ i├žin payla┼čmak istemedim s─▒k─▒nt─▒ olursa silinebilir. TEYITSIZ

• tesekkur ediyorum kardesim...

Ne demek hocam.

Katalonya da verileri girdi toplamda 5267 yeni vaka 704 yeni ├Âl├╝m oldu. D├╝ne g├Âre vaka say─▒s─▒nda biraz art─▒┼č var.

• Aynen kat─▒l─▒yorum. bu i┼č a┼č─▒ ├ž─▒─▒kmadan bitmez. sadece bizde vaka say─▒s─▒n─▒n bitmesi yeterli de─čil. O y├╝zden a┼č─▒ ├ž─▒kana kadar b├╝t├╝n milletler ya s├╝r├╝ ba─č─▒┼č─▒kl─▒─č─▒ kazanacaklar yada a┼č─▒ya kadar olabildi─čince tedbirle yo─čum bak─▒m i┼čini azaltacaklar. A┼č─▒ yoksa d├╝nya eski d├╝zenine giremez

• Daha ├Ânce de konu┼čtuk s─▒cakl─▒k i┼čini, vir├╝s ekvator ku┼ča─č─▒nda olan ├╝lkelerde de yay─▒l─▒yor s─▒cakl─▒k vir├╝s├╝n k├Âk├╝n├╝ kaz─▒yacak de─čil d├╝┼č├╝nce, sadece ortamda misal 2 saat kal─▒yorsa so─čukta s─▒cak ve kurak havada 30 dk kalacak bula┼č─▒ riskini d├╝┼čerecek, di─čer yandan insanlar─▒n b├╝nyeside s─▒cak havada biraz daha sa─čl─▒kl─▒ olaca─č─▒ i├žin daha kuvvetli sava┼čacak temenni bu y├Ânde. K─▒sa vadede 2 ├ž├Âz├╝m var bir vir├╝s mutasyon ge├žirecek sars ve mersteki gibi kendi kendine s├Ânecek ki buda s├╝re al─▒r ya da 2 g├╝n ├Ânce haberi ├ž─▒kan avustralya da ki gibi bir ila├ž ├ž─▒kacak (insan ├╝st├╝ndeki dozaj─▒ ayarlanmad─▒ daha lab ortam─▒nda 48 saatte vir├╝s├╝ ├Âld├╝r├╝yor, bask─▒lam─▒yor bak─▒n direk ├Âld├╝r├╝yor.Fda onayl─▒ hayvanlardaki uyuz i├žin kullan─▒lm─▒┼č bug├╝ne kadar) ba┼čka ├Ânlemenin yolu k─▒sa vadede yok.

• Bu vir├╝s├╝n ├ž├Âz├╝m├╝ ila├žt─▒r a┼č─▒ de─čil, a┼č─▒ bulunana kadar zaten infekte say─▒s─▒ al─▒p ba┼č─▒n─▒ y├╝r├╝yecek, ancak yak─▒n zamanda bulunacak bir ila├ž korkulan hastal─▒─č─▒ t─▒pk─▒ domuz gribinde oldu─ču gibi normal bir hastal─▒─ča ├ževirebilir..