🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • dünden bugüne entübe hasta sayısı 21 kişi artıp 987 olmuş yoğun bakım hasta sayımız 59 kişi artıp 1474 olmuş toplam vefat 76 kişi artarak 725 toplam iyileşen hasta sayımız 256 kişi artarak 1326 olmuş mevlam bu mübarek gecede ülkemize ve dünyaya sağlık sıhhat nasip etsin inşallah

Einmal editiert, zuletzt von Orasa ()

• dünden bugüne entübe hasta sayısı 21 kişi artıp 987 olmuş yoğun bakım hasta sayımız 59 kişi artıp 1474 olmuş toplam vefat 76 kişi artarak 649 toplam iyileşen hasta sayımız 256 kişi artarak 1326 olmuş mevlam bu mübarek gecede ülkemize ve dünyaya sağlık sıhhat nasip etsin inşallah

Toplam vefat 725

• Dünyada en çok vaka raporlamam 2. Ülkeyiz. Ve acilen 45 günde bitecek 2 hastane yapılacak olması insanı düşündürüyor

Bu konu çok önemli ve gündeme getirilmesi de çok normal ancak ısrarla sayıları az da olsa karşıt görüşler var hiç sormuyorlar bu hastaneler niçin yapılıyor?

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• İşte bilemediğimiz için sayamıyoruz maalesef mesela bugün haberlerde vardı antalyaydı sanırım evinde bir kişi ölü bulunmuştu ben sadece aradaki fark hesabı yaptım

2 Mal editiert, zuletzt von Orasa ()

• Kimsenin sayının artmasını istediği yok sadece enteresan bir şekilde bir kaç gündür aynı sayılar , insanlar sorgular normal bu. Öte yandan test sayısı çok ama vaka da çok. Umalım can kaybı olmasın . Dünyada en çok vaka raporlamam 2. Ülkeyiz. Ve acilen 45 günde bitecek 2 hastane yapılacak olması insanı düşündürüyor...

Hiçbir hastayı mağdur duruma düşürmemek için. Vaka sayısı sürekli artıyor. Doluluk artıyor. Ay sonunda durumun tam olarak ne olacağını kimse bilemiyor. Hastane gerekebilir. Kalıcı pratik bir hastane olduğu söylendi. Diğer ülkelere bakarsak Türkiye'nin bu konuda yaklaşımı yinede iyi.

İnsanlar sıkı önlem alırsa sorun kısa sürede çözülür.

• Bir sağlıkçı arkadaşınız olarak rica ediyorum lütfen haksızlık etmeyin yorumları görünce üzülüyorum. Hepinize hayırlı akşamlar hayırlı kandiller.

• Sadece önlem amaçlı olamazmı? Belki 2. Bir dalga gelecek belki yeni bir virüs gelecek Allah korusun büyük bir deprem olacak kafanda kurmak istedikten sonra herşeyi kurarsınız. Ama sadece devlet vaka sayısını az söylüyordan yola çıkarak daha fazla vaka var daha fazla ölüm var onun için bu hastahaneler yapılıyor düşüncesi saçma.

• Vefat eden hasta sayısının diğer çoğu ülkelere göre az olmasının sebebi tamamen hastane kalitesi uygulanan ilaçlar ve yoğun bakım kapasitesinden kaynaklıdır. Bi süre bu şekilde belki 1 tık artarak gidecektir. İnanmamak için gerekli bi sebep yok ortada.

• Arkadaşlar birşey sormak istiyorum geçen sosyal medyada dolaşırken bişey gördüm bu vürisün küresel ısınma yüzünden çıkarıldığı mayıs gibi son bulacağı söyleniyor sizce ne kadar doğru bana mantıklı gelmedi

• Bakanın örnekler verdiği uygulama halka açık mı acaba ? Nereden ulaşabiliriz şehirlerde nerede vaka var vs gibi bilgilere.
    2 gündür az da olsa aşağı yönde giden durumumuz bugün maalesef arttı. Bu kadar yüksek artış hiç iyi değil. 1 hafta daha böyle giderse kontrol kaybedilirölü sayısı ile alakalı şu olabilir, bakan açıklarken hasta olan yaş ortalamasına dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama hastaların çok yüksek yüzdesi 20-60 yaş arası, daha öncede yazmıştık Almanya nın düşük ölüm sayısının nedeni 1 orada hasta olanların yaş grubu düşük,2 sağlık sistemi avrupaya kıyasla çok çok daha iyi. Aynı olay bizde de oluyor. Vaka sayısı olarak İspanya ölüm oranı olarak Almanya dan bile iyi gidiyoruz. ayın 9 hatta 10 nundan sonraki pozitiflik oranlarına bakmak lazım seyahat yasaklarının devreye girdiği ne kadar etkili olacak.Birde şunu dile getirelim sosyal medyada akşam 9-10 arası bütün kanallarda aynı anda bu virüse karşı evde kalınması kişisel hijyen ve sosyal mesafe konusunda bilgilendirici yayınların başlaması gerekiyor millet anlamıyor işte.