🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İltaya'da insanlar neredeyse 1 aydır evdeler,sıki tedbirler alındı ama daha yeni yeni vaka sayılarında azalma var salgının ciddiyetini siz düşünün.Abd'nin günlük vaka sayılari 20-30 bin arası geliyor pik yapınca günlük kac bin vaka gelicek acaba merak ediyorum.

• Cumhurbaşkanımızın bir sözüne acı acı sevindim. Ekilmemiş tek bir tarla kalmayacak dedi. Yıllardır çok yerde söyleniyor , tarım ve kendi ürünümüzü üretmek çok ama çok önemli diye. Bunun farkına varılması ne güzel! Ne diyelim belki de her şerde bir hayır vardır gerçekten de...

• Cumhurbaşkanımızın bir sözüne acı acı sevindim. Ekilmemiş tek bir tarla kalmayacak dedi. Yıllardır çok yerde söyleniyor , üretmek çok ama çok önemli diye. Bunun farkına varılması ne güzel! Ne diyelim belki de her şerde bir hayır vardır gerçekten de...

+1 ne yazık ki üzülerek sevindim dinlerken...

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Cumhurbaşkanımızın bir sözüne acı acı sevindim. Ekilmemiş tek bir tarla kalmayacak dedi. Yıllardır çok yerde söyleniyor , tarım ve kendi ürünümüzü üretmek çok ama çok önemli diye. Bunun farkına varılması ne güzel! Ne diyelim belki de her şerde bir hayır vardır gerçekten de...

Kesinlikle.:thumbup:

Bazı şeyleri büyük sorunlar yaşayarak öğrenir insanlık. Küresel ısınmadan dolayı küresel çapta yenilenebilir enerji ve çevre dostu araçlara geçişimiz de buna benzer olacak.

• Cumhurbaşkanımızın bir sözüne acı acı sevindim. Ekilmemiş tek bir tarla kalmayacak dedi. Yıllardır çok yerde söyleniyor , tarım ve kendi ürünümüzü üretmek çok ama çok önemli diye. Bunun farkına varılması ne güzel! Ne diyelim belki de her şerde bir hayır vardır gerçekten

çok inanmak isterim ama, zaman en güzel açıklamayı yapacak bize. Zira üretmek çok meşekatli ve kazanım süreci uzun , kazanımı az . ithal etmek çok kolay ve çok karlı ,ihraç eden firma tarafından . Hazır alıcı da var (TMO)

İnşaallah sözde kalmayan bir vaad olur.

2 Mal editiert, zuletzt von karasah ()

• Test vaka oranının çok önemli olduğunu düşünmüyorum. 10 tane karantinadan adam alıp (pozitif çıkması çok muhtemel) 8 inde pozitif çıkarsa yandık mı diyeceğiz. Yeni vaka sayısının toplama oranı bana göre daha önemlidir ki bu da %11.En önemli viraj %10 nun altına düşmesidir.Sonrasında istikrarlı bir şekilde %5 in altına alınırsa bu iş kontrol sağlandı demek olur.Amerika yı bizimle kıyaslamayınız, Çin den sonra ilk görülen 5 ülke içinde amerika var.Daha ne iran ne italya piyasada yoktu. İtalya ise ilk vakası 30 ocakta çıktı, Mart 9 veya 10 da seyahat yasakları zaruri haller harici sokağa çıkma yasağı ilan edildi.okullarıda 4 martta kapattılar.Bizim 11 mart ta ilk vaka çıktı 1 hafta sonra toplu ulaşım ve sokak harici vatandaşın toplu duracağı yerlerin alayı kapatılmıştı. İyileşen sayımız çok güzel.Eğer bu düşüş ivmesiyle gidersek 2 maksimum 3 hafta sonra inşallah önce entübe sayısı sonra yoğun bakım sayısı sonra yeni hasta sayısı ve en son ama en önemli olan vefat sayımızda düşecektir.Unutmayın 1 öncesinde daha ülkede hiç vaka olmadığı zamanları düşünün dünyada bu işi hafifletecek ilaç yoktu. Şimdi tamamen tedavi edemesekte, baskılayıcı bir çok olanağımız var.2 hafta sonra neyin olacağı bilinmez.