­čÜĹ Coronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu // #EvdeKal

• ┼×uan bug├╝n onaylanan 3 bin vakan─▒n 1-2 hafta ├Ânce virusu kapanlar oldu─čunu unutmayal─▒m.

─░┼čte sorun burada hocam bu say─▒lar─▒n her g├╝n b├Âyle katlanarak gitmemesi gerek ama istedi─čimiz gibi olmuyor maalesef ki ve hala sokaklar dolu ben bir s├╝r├╝ gen├ž, ├žocuk g├Âr├╝yorum mahallemde nereye ┼čikayet edece─čimi de bilmiyorum

• ─░yile┼čen say─▒s─▒n─▒n iki ├╝├ž g├╝n i├žinde g├╝nl├╝k 500ÔÇÖ├╝ hatta 1000ÔÇÖi a┼čmas─▒ gerek bana g├Âre

├ç├╝nk├╝ 22 Marttan itibaren vaka say─▒m─▒z Bini a┼čm─▒┼č ve g├╝nl├╝k 500-1000 ve ├╝zeri art─▒┼člar ba┼člam─▒┼čt─▒

─░ki hafta ge├žti o tarihin ├╝st├╝nden

┼×ehird─▒┼č─▒ yasaklar─▒ da birka├ž g├╝ne verilere yans─▒r

Bakal─▒m birka├ž g├╝n sonra nas─▒l olacak

Bu arada 2 hafta ├Ânce Amerika nerdeyse bizim gibiymi┼č say─▒sal olarak

3D01822D-A62E-40C7-85EA-170DFCCB4E84.png

• Telefonu nas─▒l giriyoruz s├╝rekli hata veriyor ba┼č─▒nda 0 ve aral─▒kl─▒ yaz─▒yorum yine kabul etmiyor var m─▒ yard─▒mc─▒ olabilecek?

Bir g├Ân├╝ll├╝n├╝n y├╝re─činden daha g├╝├žl├╝ bir y├╝rek yoktur.

• test say─▒s─▒n─▒ y├╝kselttik bu iyi iyile┼čenhasta say─▒s─▒n─▒ y├╝kselttik buda iyi can kayb─▒ say─▒s─▒ stabil bunada iyi diyebiliriz ama vaka oran─▒m─▒z 15 civar─▒ bunu ilk etapta en az─▒ndan 10un alt─▒na d├╝┼č├╝rmemiz l├óz─▒m

• Son 3 g├╝n ent├╝be say─▒s─▒ ile vefat say─▒s─▒ birbiri ile orant─▒l─▒ gidiyor.Yani ne ├žok art─▒yor ne ├žok azal─▒yor.Burada e─čriyi a┼ča─č─▒ya almak i├žin ent├╝beyi ve do─čal olarak etkiledi─či ├Âl├╝m say─▒s─▒n─▒n d├╝┼čmesi laz─▒m yoksa b├Âyle stabil olarak ama daha ├žok k├Ât├╝ tarafta devam ederiz.Bizim en b├╝y├╝k s─▒k─▒nt─▒m─▒z g├╝nl├╝k vaka say─▒m─▒z─▒n y├╝ksek seyretmesi.Pozitif oran─▒n─▒n ├žok y├╝kselmemesi iyi bir ┼čey ama s├╝rekli de 15 li rakamlarda kalmas─▒ ilerisi i├žin iyi de─čil.

• Ben vaka say─▒s─▒n─▒n art─▒k ├žok ├Ânemli oldu─čunu d├╝┼č├╝nm├╝yorum. H─▒zl─▒ veya yava┼č bu vir├╝s bula┼čacak art─▒k. Sadece ge├ž yakalanmak i├žin ┼ču an tedbir konusunda herkesin dikkatli olmas─▒ gerekiyor. Kal─▒n sa─čl─▒cakla

• Arkada┼člar, mecburen bebe─čimin bir ufak operasyonu i├žin pandemi hastanesi olmayan bir ├Âzel hastaneye gidece─čim sabah, sizce nelere dikkat etmeliyiz bilinenlerin d─▒┼č─▒nda ? Doktorumuz bilgilendirdi, hastane pandemi de─čil, dezenfektelerimiz zaten d├╝zenli olarak yap─▒l─▒yor dedi. Ertelemek istemiyor ├žok zaten bir ay izne ├ž─▒kacak yar─▒n da asl─▒nda bizle beraber iki ufak operasyonu i├žin gelecek. Normalde izni ba┼člam─▒┼č.

• ├ľl├╝m rakamlar─▒nda ├╝├ž haneye ge├žmemiz gerekirdi bende inanm─▒yorum ├╝st ├╝ste bu kadar birbirine benzer a├ž─▒klan─▒nca da ┼č├╝pheyi de artt─▒r─▒yor. Her vaka tehdit oldu─čundan vakalar─▒ d├╝┼č├╝rmek gerek bindi,ikibindi derken ├╝├ž binlere geldik..

Bir g├Ân├╝ll├╝n├╝n y├╝re─činden daha g├╝├žl├╝ bir y├╝rek yoktur.