🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bugün saat 16 da bilim kurulu video konferans yoluyla toplantı yapacak, ardından saat 19 gibi sağlık bakanı açıklama yapacak. Bakalım bizi bugün neler bekliyor olacak...

Her zaman ki şeyler malesef . Bu ülkede herkes biliyor ki herşeye 1 kişi karar verir geri kalanlar malesef ve malesef sadece toplantı yapıp kendi aralarında konuşma yaparlar .

Zaten istanbul için çok geç kalındı bazı kararlarda bundan sonra bari istanbul dışına çıkması engellensin.Biz yanmışız başlakarı daha fazla yanmasın .

Evet biraz ağır oldu ama gerçekler acıtır herzaman

hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333

• Bugün saat 16 da bilim kurulu video konferans yoluyla toplantı yapacak, ardından saat 19 gibi sağlık bakanı açıklama yapacak. Bakalım bizi bugün neler bekliyor olacak...

Gönüllü karantina

Sosyal mesafe

Evde kaldığı için halkımıza teşekkür ediyoruz.

• Özellikle akşam uyumadan önceki 2 saat kadar bir şey yememeye özen gösterin ve de kendi ruh sağlığınız için güzel, sevdiğiniz şeylerle oyalanın; önlem alalım; ama stres boyutuna olayı getirmemeliyiz, bir eczacı olarak önerilerim bu şekilde size de hocam 🤗🤗🤗

Market çalışanıyım sürekli müşterilerle iç içeyim müşterinin biri giriyor biri çıkıyor elime sürekli para değiyor. Haliyle ister istemez refleks olarak elimi yüzüme dokunduğum oldu. Bu viruste bu şekilde bulaşıyor ve bazı kişilerde hafif semptom göstererek geçiyor denildiği ve bu yaşıma kadar hiçbir suretle hissetmediğim nefes alma ve verme durumunu bu dönemde hissettiğim için insan ister istemez aceba diyor. Bana kalırsa müşteriden virüsü kaptım onuda bağışıklığım güçlü olduğu için hafif nefes darlığı şeklinde atlattım. Sonuçta bu hastalığa yakalanan her birey yorgan döşek hasta olmuyor.

• Az evvel haberlerde dinledim, şirketlerin bu bağış kampanyasına yapılacak destekleri vergiden düşebilecekmiş. Eee ben ne anladım bu işten? Ben SMS veya bağış atsam vergimden düşebilecek miyim?

Böyle bir durum varsa normal tüketim ürünlerine verdiğim KDV, ÖTV vb. vergilerle bağış yaptığımı düşünüyorum. Onlar vergiden düşebiliyor ve hatta ismini reklam yapabiliyorsa; bende vergiden bağış yapmış oluyorum.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• evde kalma sınırı 60 a inip 18 yaş altına yasak gelirse nispeten iyi olacak.Çünkü taşıyıcı grubu gençler tatilde...Elektrik faturasından da okuma bedeli düşmeli...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Pandemi, dünyaya atılmış ufacık bir reset gibi. dünyanın farklı noktalarından çeşitli görüntüler düşmeye başlamış haberlere. muğla/bodrum'da da domuzlar yollara inmişler.

https://odatv4.com/bodrumda-inanilmaz-goruntu-03042050.html

Doğa intikam alıyor resmen ...

Olması gereken de bu bir yerde ben şaşırmadım.

Dünyayı o kadar yaşanılmaz hale getirdik ki . Olası bir şeydi zaten bu. Bir gün illa olacaktı. Zamanına tarihe tanıklık eden bizler olduk sadece..

İnşallah bundan sonra her şey daha güzel olur diyeceğim ama insan ogluyuz genlerimizde var. Her şey eskiye dönecek maalesef.. özellikle devlet yöneticileri olarak diyorsun bunu ..

• evde kalma sınırı 60 a inip 18 yaş altına yasak gelirse nispeten iyi olacak.Çünkü taşıyıcı grubu gençler tatilde...Elektrik faturasından da okuma bedeli düşmeli...

Ben 24 yaşındayım 18 yaş altı bir kardeşim var ikimizde evden çıkmıyoruz annem dahil ama babam para kazanmak için her gün zorunlu olarak işe gidiyor babama Allah korusun bulaşsa iş yerinden bize getirse yine biz kapacağız virüsü böyle oyalayacaklarına düzgün bir sokağa çıkma yasağı getirseler ne iyi olur

• Abdi İbrahim bu hastalığın tedavisinde şuan kullanılan en etkili ham madde olan sıtma ilacı "Klorokin fosfat" tüm sene boyunca sürekli olarak Sağlık Bakanlığa ücretsiz sağlayacakmış.

• Elektrik su ve doğalgaz faturaları üç ay boyunca ortalama alınarak sayaç okunmadan belirleneckmiş ntv haberde gördüm

Neye göre ortalama ama bu ?

Zaten 1 hafta sonra kimse doğalgaz yakmaz hava ısınınca . Eee o zaman ort değer olarak nasıl bir doğalgaz faturası ödeyeceğim ? Ben ve Zonguldak da ki çoğu insan Nisan 15 den itibaren hadi bilemedin en kotu Mayıs 1 den itibaren (ki o kadar sarkmiyor ) Max 45 50 TL ödüyor yaz boyunca. Nasıl olacak bu .?

• Neye göre ortalama ama bu ? Mesela son 3 aya göre ortalama ise mahvolduk biz ??

Zaten 1 hafta sonra kimse doğalgaz yakmaz hava ısınınca . Eee o zaman ort değer olarak nasıl bir doğalgaz faturası ödeyeceğim ? Ben ve Zonguldak da ki çoğu insan Nisan 15 den itibaren hadi bilemedin en kotu Mayıs 1 den itibaren (ki o kadar sarkmiyor ) Max 45 50 TL ödüyor yaz boyunca. Nasıl olacak bu .?

Hocam tüm aboneler için değil. Karantina uygulanan yerler için geçerli olacak. Misal geçen sene Nisan ayında ne yakmış ise ona göre baz alınacak

• Neye göre ortalama ama bu ? Mesela son 3 aya göre ortalama ise mahvolduk biz ??

Geçen iki yılın nisan mayıs ve haziran ayı baz alınarak hesaplanackmış eğer alacaklı çıkarsanız ödenecek borçlu çıkarsanız taksite bağlanacakmış açıkcası ben bu sistemden bişey anlamadım