­čÜĹ Coronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu // #EvdeKal

• ─░yimser d├╝┼č├╝n├╝lcek hi├žbir durum kalmad─▒ art─▒k ortada.┼×u 2 g├╝nl├╝k s├╝re├žte belki bir umut vatanda┼člar art─▒k ak─▒llanm─▒┼čt─▒r dedik,hava g├╝zel olunca yine herkes atlad─▒ sokaklara.Madem b├╝t├╝n ├╝lkeye soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ gelmiyor ─░stanbul ve Ankara gibi illere gelicek o zaman.

• 1 ay sokaga cikma yasagi gelse kiraci kirayi nasil odeyecek. Devlette para yok kirayi odesin. Ev sahibi parayi almadan durmaz. Allah yardimcimiz olsun.

• 1 ay sokaga cikma yasagi gelse kiraci kirayi nasil odeyecek. Devlette para yok kirayi odesin. Ev sahibi parayi almadan durmaz. Allah yardimcimiz olsun.

H├╝k├╝met Ev sahiplerini tespit edip, Kirac─▒lardan kira al─▒nmamas─▒ kar┼č─▒l─▒─č─▒nda, Kirac─▒lar─▒n kald─▒klar─▒ s├╝re boyunca, Ev sahiplerini Emlak, Konut veya Gelir vergilerinden muaf olarak g├Ârebilirdi veya vergiden d├╝┼čebilirdi diye d├╝┼č├╝nebilirdi hocam. :(

• Birka├ž yerde okudum, kaynak g├Âstermek i├žin tekrar arad─▒m ama bulamad─▒m. ├ľzetle ─░talya i├žin vaka say─▒s─▒nda art─▒┼č─▒n art─▒k d├╝┼čmeye ba┼člayaca─č─▒n─▒ May─▒s gibi kontrol alt─▒na al─▒naca─č─▒n─▒ yaz─▒yordu. Bizde italyay─▒ referans al─▒rsak May─▒s sonu gibi kontrol alt─▒na al─▒r─▒z in┼čallah. Ger├ži onlar soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ uyguluyor

• Bak─▒n arkada┼člar Teke Tek'te 2 gece evvel anlatm─▒┼člard─▒ s├Âylemi┼člerdi.Her gece 21-21:30 aras─▒ b├╝t├╝n kanallarda ayn─▒ anda korona vir├╝s├╝n ciddili─či hakk─▒nda yay─▒n─▒ yapacaks─▒n yar─▒m saat vatanda┼č─▒ hem bilgilendirip hem korkutacaks─▒n.Umutsuzluk de─čil ama korkutmak. 3 g├╝n ├╝st ├╝ste yap─▒ls─▒n bak─▒n bakal─▒m 4.g├╝n├╝ nas─▒l azal─▒yor ├ž─▒kanlar─▒n say─▒s─▒.Ben denk gelmedim ana ak─▒m medyada prime time denilen ak┼čam ├╝st├╝ gece yar─▒s─▒ aras─▒nda her hangi program yapan var m─▒? Haber kanallar─▒n─▒ ayr─▒ tutuyorum.

Tamam i┼čte o y├╝zden halktan IBAN istediler ├ž├╝nk├╝ devletin paraya ihtiyac─▒ var soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ ilan etmek i├žin

• H├╝k├╝met Ev sahiplerini tespit edip, Kirac─▒lardan kira al─▒nmamas─▒ kar┼č─▒l─▒─č─▒nda, Kirac─▒lar─▒n kald─▒klar─▒ s├╝re boyunca, Ev sahiplerini Emlak, Konut veya Gelir vergilerinden muaf olarak g├Ârebilirdi veya vergiden d├╝┼čebilirdi diye d├╝┼č├╝nebilirdi hocam. :(

Devletten bir ┼čey beklemeyin, cepleri bo┼č , halktan para istemeye ba┼člad─▒lar :D

• 27 ya┼č─▒nday─▒m

─░┼čsiz bir mimar─▒m. Elimdeki sermayemle piyasaya at─▒ld─▒m onu da kaybettim.

┼×u an burdan yazabiliyorsam, d─▒┼čar─▒ ├ž─▒kmay─▒p evde tak─▒l─▒ kalabiliyorsam, en az─▒ndan 2-3 ay ├žal─▒┼čmadan evde yiyecek yeme─čim varsa bu da babam─▒n emekli maa┼č─▒ sayesindedir. Evli olmad─▒─č─▒m i├žin, aile ge├žindirme, ├žocuk bakma derdim olmad─▒─č─▒ i├žin ┼ču an ┼č├╝krediyorum. ─░yiki de evli de─čilmi┼čim diye. Aile ge├žindiren, kira ├Âdemek zorunda kalan, fatura ├Âdemek zorunda olan... Bunlar─▒ d├╝┼č├╝nemiyorum bile. Ne diyim Allah yard─▒mc─▒m─▒z olsun, yeri de─čil biliyorum ama ├žok doluyum maalesef. Mazur g├Âr├╝n.

• Bak─▒n arkada┼člar Teke Tek'te 2 gece evvel anlatm─▒┼člard─▒ s├Âylemi┼člerdi.Her gece 21-21:30 aras─▒ b├╝t├╝n kanallarda ayn─▒ anda korona vir├╝s├╝n ciddili─či hakk─▒nda yay─▒n─▒ yapacaks─▒n yar─▒m saat vatanda┼č─▒ hem bilgilendirip hem korkutacaks─▒n.Umutsuzluk de─čil ama korkutmak. 3 g├╝n ├╝st ├╝ste yap─▒ls─▒n bak─▒n bakal─▒m 4.g├╝n├╝ nas─▒l azal─▒yor ├ž─▒kanlar─▒n say─▒s─▒.Ben denk gelmedim ana ak─▒m medyada prime time denilen ak┼čam ├╝st├╝ gece yar─▒s─▒ aras─▒nda her hangi program yapan var m─▒? Haber kanallar─▒n─▒ ayr─▒ tutuyorum.

T├╝rkiyeÔÇÖde Prime Time = US Dollars

Hi├ž bir kanal rant─▒ndan ve dizilerinden ├Âd├╝n vermedi

D├╝n bu tespitin benzerini payla┼čm─▒┼čt─▒m

Yakla┼č─▒m─▒n─▒z i├žin tebrikler

Hi├ž haber izlemeyen , rahat ve aylak tiplerin g├Âz├╝ne g├Âz├╝ne sokmazsan anlamazlar durumun vehametini

Tvler saat 20-22 aras─▒n─▒ vir├╝sle m├╝cadeleye ay─▒rmal─▒d─▒r

• ─░talya, ─░spanya, Fransa, ─░ngiltere ve T├╝rkiye bunlar pe┼č pe┼če h─▒zl─▒ca y├╝kseli┼če ge├žecek ├╝lkeler.

• biraz ├Ânce bi arkada┼čla konu┼čtum. ikitellide bir ├žok i┼čyeri haftaya a├ž─▒lacakm─▒┼č. haz─▒r parada bir yere kadar insanlar─▒n kar─▒nlar─▒n─▒ doyurmak i├žin ├žal─▒┼čmas─▒ laz─▒m

• Fransa'da 2 hafta ├Ânce sar─▒ yelekliler soka─ča ├ž─▒k─▒p eylem yap─▒yorlard─▒. Polisin surat─▒na ├Âks├╝renler falan.... Ac─▒s─▒ yeni ├ž─▒k─▒yor maalesef

• Kismi soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ zaten ┼ču anda var sadece ad─▒ yok tam soka─ča cikma yasaginin da olmas─▒ i├žin halk─▒n ihtiya├žlar─▒ kar┼č─▒lanmas─▒ gerekir ki ben bunun hala m├╝mk├╝n oldu─čunu dusunuyorum yeterki devlet istesin.