­čÜĹ Coronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu // #EvdeKal

• Bence bug├╝n 2000+ vaka bekliyorum 100+ ├Âl├╝m bekliyorum Allah sonumuzu hayr etsin.

Felaket tellal─▒─č─▒ yapmayal─▒m. Tek size demiyorum. Kimse yapmas─▒n herkes dua etsin herkes kurallara uysun. ├çok zorunluluk olmad─▒k├ža d─▒sar─▒ ├ž─▒k─▒lmas─▒n. Zaten bunlari yaptik mi bakin gorecekseniz vaka sayilari azalacakt─▒r.

• Benim merak etti─čim.Mesela ├žekirdek aile d├╝┼č├╝n├╝n anne baba pozitif ve 3 ya┼č─▒ndaki ├žocuklar─▒ negatif.├çocu─ču emanet edebilecek kimse yoksa.Annenin yan─▒na verirlermi?

• Felaket tellal─▒─č─▒ yapmayal─▒m. Tek size demiyorum. Kimse yapmas─▒n herkes dua etsin herkes kurallara uysun. ├çok zorunluluk olmad─▒k├ža d─▒sar─▒ ├ž─▒k─▒lmas─▒n. Zaten bunlari yaptik mi bakin gorecekseniz vaka sayilari azalacakt─▒r.

Usta bende istemem ama ger├žekler ile y├╝zle┼čmek gerek i┼če giden bir s├╝r├╝ insan var bunlar tehlikede bunlar─▒ d├╝┼č├╝nen yok Allah yard─▒m etsin herkese mazluma hakkaden hak yolunda olana

• Herkes tahmin yapmaya ba┼člad─▒ =) benimde ki┼čisel tahminim,:├Ânlemini almayan, kendini toplumdan soyutlamayan , bukadar uyar─▒ya ├ža─čr─▒ya ra─čmen d─▒┼čar─▒ ├ž─▒kan iki ayakl─▒lar, vir├╝se yakalanacaklar, bug├╝n yakalanmasalar yar─▒n yakalanacaklar,├Âlen ├Âlecek kalan sa─člar bizim olacak. Ger├žekten ├Ânlem alm─▒┼č iseniz, ├žokta dert etmeyin art─▒k kendinize .

• D├╝┼č├╝k ya┼čtakiler de ├Âl├╝yor mevzusunun iki y├Ân├╝ vard─▒r. 1 zaten ihtimal ├žok ├žok d├╝┼č├╝kte olsa d├╝┼č├╝k ya┼čtakilerden de ├Âl├╝mler gelece─či s├Âylenmi┼čti.Art─▒k vaka say─▒s─▒ inan─▒lmaz artt─▒─č─▒ i├žin o d├╝┼č├╝k ihtimalde ger├žekle┼čiyor.2. ├ľlen insanlar belki kendilerini temiz sa─čl─▒kl─▒ biliyor fakat 1-2 ayd─▒r kalbiyle ilgili veya ┼čekeri ile ilgili sorunlar olmaya ba┼člam─▒┼č olabilir yani kronik rahats─▒zl─▒klar─▒ yeni olu┼čmaya ba┼člam─▒┼č olabilir bu iki ihtimali yabana atmay─▒n─▒z.
    ─░talya n─▒n art─▒k test say─▒s─▒ azalt─▒p olaylar─▒ olmam─▒┼č gibi g├Âsterme gibi d├╝┼č├╝ncesinin olaca─č─▒n─▒ sanm─▒yorum hele bu saatten sonra ha 2-3 hafta ├Ânce yapt─▒lar deseydiniz olabilir derdim. Daha ├Âncede s├Âyledi─čim gibi italya 1 haftad─▒r yeni bula┼čma say─▒lar─▒nda kontrol├╝ sa─člad─▒.Test say─▒lar─▒n─▒n d├╝┼čme sebebi de budur o vakit. ─░spanya ise e─čer bug├╝n bir daha a├ž─▒klarsa bilemem ama onlarda 3 g├╝nd├╝r %10 un alt─▒na d├╝┼čm├╝┼č demektir. Maalesef ─░talyay─▒ ge├žecekler gibi g├Âr├╝n├╝yor. 2 g├╝nd├╝r dikkatimi ├žeken her ne kadar n├╝fusu d├╝┼č├╝k yo─čun bak─▒m imkanlar─▒ avrupan─▒n en iyi 3 nde olan Romanya ├žok y├╝ksek geliyor.
    D├╝n sabaha kar┼č─▒ bahsetti─čim adam─▒ bug├╝n biraz daha ara┼čt─▒rd─▒m Prof dr didier raoult sizlerde bak─▒n─▒z. Amerika da G─▒da ve ─░la├ž daireside (FDA) hem Raoult hoca n─▒n y├Ântemini ki Rusya hat─▒rlars─▒n─▒z 4-5 g├╝n ├Ânce ila├ž bulduk diye a├ž─▒klad─▒─č─▒ olayda bununla ayn─▒, hemde bizim hocalar─▒m─▒z─▒n g.antep ├╝niversitesinde denenmeye ba┼člam─▒┼člar birde Erc├╝ment Oval─▒ hoca n─▒nda bug├╝n 40 g├╝nl├╝k ara┼čt─▒rma ├žal─▒┼čmalar─▒na ba┼člad─▒─č─▒ sa─čl─▒─č─▒na kavu┼čan insanlardan al─▒nan kandaki antikorlar─▒ hasta insanlara enjekte etmeleri i┼čine (ki anlad─▒─č─▒m o antikorlar ileride a┼č─▒n─▒n da temelini olu┼čturacak.) izin vermi┼č ama sadece kritik durumdaki hastalar i├žinmi┼č.Frans─▒z y├Ântemi Klorokin ilac─▒n─▒n ise sonu├žlar─▒n─▒ ay─▒n 5-6 gibi payla┼č─▒rlar san─▒r─▒m madem 6 g├╝nde tamamen iyile┼čtiriyor. Fransa klorokin nin ihracat─▒n─▒da yasaklam─▒┼č bu arada.Ben ├Ân├╝m├╝zdeki 2-3 g├╝n i├žinde tedavi ile ilgili g├╝zel haberler alaca─č─▒m─▒za inan─▒yorum.