­čÜĹ Coronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu // #EvdeKal

• Twitter videolar─▒n birinde Amerika'da bir hastaneye ait s├Âylenen g├Âr├╝nt├╝lerde sa─čl─▒k ├žal─▒┼čanlar─▒ Allah'a yalvar─▒yor, sesimizi duy l├╝tfen diyorlar. Daha ├Ânce pek g├Ârmedi─čimiz ┼čeyler bunlar. Psikolojik olarak da ayakta durmak zor onlar i├žin

• Prof.Dr. ─░lyas D├Âkmeta┼č: "┼×u anda gelen hastalar─▒m─▒z─▒n ├žo─čunda ┼č├Âyle ┼čikayetler de var: E┼čten dosttan duyup bende de ┼ču semptom var COVID olabilir miyim diye bize gelenler oluyor. L├╝tfen paniklemeyelim."

├ľnemli bir uyar─▒ bence panik yapmak ve gereksiz kaosa sebep olur.

• Arkada┼člar ┼ču faturas─▒ geldi mi size bize normalde en ge├ž ay─▒n 27 sinde gelirdi bi anormallik var?

Cuma g├╝n├╝ geldi 115 lira ­čÖä (tutar─▒ndan bize ne ddiyebilirsiniz ne bileyim yaz─▒yorum i┼čte)

• Prof.Dr. ─░lyas D├Âkmeta┼č: "┼×u anda gelen hastalar─▒m─▒z─▒n ├žo─čunda ┼č├Âyle ┼čikayetler de var: E┼čten dosttan duyup bende de ┼ču semptom var COVID olabilir miyim diye bize gelenler oluyor. L├╝tfen paniklemeyelim."

Hocam kesinlikle kat─▒l─▒yorum ama maalesef Anadolu insan─▒ belirtisi olsa bile hastaneye gitmiyor. Bir de b├Âyle bir yan─▒ var. En ├žok korktu─čum ┼čey bu asl─▒nda.

• Ekonomi..ozellikle ozel sektor patronlari istemez boyle bir seyi.cok isci cikartir.

├ľzel sekt├Ârle ilgisi yok hocam.E─čer olursa sosyal devlet anlay─▒┼č─▒ i├žinde t├╝m ihtiya├žlar devletin kar┼č─▒lamas─▒ gerekir...

• Romanya 294 yeni vaka 22 yeni ├Âl├╝m bildirdi.Toplam vaka 2.109 toplam ├Âl├╝m say─▒s─▒ 65 oldu.

panik yapmamak elde mi hocam? ├ço─čumuz sorumluluk sahibi insanlar─▒z . Be┼č ki┼čilik ailem var. ─░ki ├žo├žu─čum okullar tatil oldu─ču i├žin evde . E┼čim i┼čyeri s├╝resiz tatile ├ž─▒kt─▒─č─▒ i├žin evde .anam ya┼čl─▒ 85 ya┼č─▒nda evde . D─▒┼čar─▒s─▒ ile tek ili┼čkisi olan benim ve akl─▒m ├ž─▒k─▒yor eve vir├╝s getirece─čim diye . Rahat olam─▒yorum. Maalesef. B├╝t├╝n kurallara uydu─čum halde.

• Antikor testlerinin ├Ânemi burada yat─▒yor...

• ├ľzel sekt├Ârle ilgisi yok hocam.E─čer olursa sosyal devlet anlay─▒┼č─▒ i├žinde t├╝m ihtiya├žlar devletin kar┼č─▒lamas─▒ gerekir...

Ben m├╝racaat ettim sonu├ž yok.. Buna inanman─▒z i├žin gidin g├Âr├╝n ve ya┼čay─▒n bu an─▒.. Ben t├Âvbe ettim daha gitmem

• EUXqBEdWsAMVXWF.jpeg

Bu tabloya g├Âre ├çin'in ├Ânceden tam karantina uygulamas─▒n─▒n ne kadar ├Ânemli oldu─čunu g├Âsteriyor. ABD'nin hatas─▒ da grafikte s─▒r─▒t─▒yor zaten. T├╝rkiye olarak da ba┼čtaki K─▒rm─▒z─▒ hat.

• ├ľzel sekt├Ârle ilgisi yok hocam.E─čer olursa sosyal devlet anlay─▒┼č─▒ i├žinde t├╝m ihtiya├žlar devletin kar┼č─▒lamas─▒ gerekir...

noktalar─▒ ben tamamlay─▒m hocam . Sosyal devlet ilkesini yerine getirecek g├╝c├╝ olmad─▒─č─▒ i├žin.