­čÜĹ Coronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu // #EvdeKal

• Hocam bug├╝n valili─če gittim izin i├žin istedi─činiz zaman ┼čehir d─▒┼č─▒na ├ž─▒kabilirsiniz yan─▒n─▒zda 65 ya┼č ├╝st├╝ olmad─▒─č─▒ s├╝rece belgeye gerek yok dediler.

Te┼čekk├╝rler hocam.

• hocam bu ┼čekilde topu ta├ža atm─▒┼č oluyor sevgili bilim kurulu ├╝yeleri . Herkes d─▒┼čar─▒da ,├Ânlemler etkili olmuyor deseler , bir ├╝st tedbir olan soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒n─▒ konu┼čmak zorundalar ama bunu da medya ├Ân├╝nde yapam─▒yorlar.

Hocam bilim kurulu ├╝yeleri soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ gelsin diyolar CB Erdo─čna bunu tavsiye ediyorlar ama CB getirmiyor.

• Tabip Odas─▒: ─░zmirÔÇÖde 10 ÔÇścoronaÔÇÖ hastas─▒ndan biri sa─čl─▒k ├žal─▒┼čan─▒.

• Ben d├╝n markete gittim ├Ânlemlerimi alarak.Af edersiniz kendimi mal gibi hissettim sanki sadece ben ├Ânlem alm─▒┼č─▒m gibiydim ve cins cins bakanlar vard─▒ ├Ânlem ald─▒─č─▒m i├žin ve %90 kimse sosyal mesafeye bile dikkat etmiyordu.Bu durumda nas─▒l 2 aya bitecek diye sorar─▒m prof hocam─▒za.

Maalesef. Ayn─▒s─▒n─▒ ya┼čad─▒m ben de. Burdan ┼ču anla┼č─▒l─▒yor ki ciddi manada ├╝lkece ├žok bilgisiziz.

• ─░stanbul Ticaret Odas─▒ Ba┼čkan─▒ ┼×ekib Avdagi├ž, Milli Dayan─▒┼čma Kampanyas─▒'na 5 milyon TL katk─▒ sunacaklar─▒n─▒ duyurdu.

• Galiba tek s─▒k─▒nt─▒s─▒ bu sa─čl─▒k taramas─▒ onun d─▒┼č─▒nda bir problem yok anlad─▒─č─▒m kadar─▒yla.

maalesef ├Âyle . Yolculuk zaman planlamas─▒na 2-3 saat eklemek gerekiyor.

• genelge var ama yaPtirim yok.sorun bu zaten.bugun balkonumdan izliyorum.polis surekli anons yapiyor hemde fazlasiyla nazik bir sekilde.yaptigiyla kaliyor ama.takan yok.millet gayet arsiz bir sekilde dolasmaya devam ediyor.sanirim bu ulkeyede hindistan gibi bir uygulama gelmeli.polis eline sopayi alirsa bu millet anca akillanir..

• Galiba tek s─▒k─▒nt─▒s─▒ bu sa─čl─▒k taramas─▒ onun d─▒┼č─▒nda bir problem yok anlad─▒─č─▒m kadar─▒yla.

Aynen hocam,├Âzelikle ─░stanbul,Ankara gibi noktalarda ┼čehir giri┼č-├ž─▒k─▒┼člar─▒nda uzun kuyruklar olu┼čabiliyor.

• Ben ├Â─čretmenim. O i├žerikler y─▒llard─▒r var ve kullan─▒l─▒yor. Ayr─▒ca bakan─▒ camia olarak iyi niyetli ama ba┼čar─▒s─▒z buluyoruz... Genel kan─▒ bu

Ben de ├Â─čretmenim ama genel kan─▒ o y├Ânde de─čil hocam

• genelge var ama yaPtirim yok.sorun bu zaten.bugun balkonumdan izliyorum.polis surekli anons yapiyor hemde fazlasiyla nazik bir sekilde.yaptigiyla kaliyor ama.takan yok.millet gayet arsiz bir sekilde dolasmaya devam ediyor.sanirim bu ulkeyede hindistan gibi bir uygulama gelmeli.polis eline sopayi alirsa bu millet anca akillanir..

"tekdir ile uslanmayan─▒n hakk─▒ k├Âtektir" diye bo┼čuna dememi┼č atalar─▒m─▒z.

• RusyaÔÇÖda Moskova ve St. Petersburg dahil olmak ├╝zere 18 b├Âlge Koronavir├╝s tecritinde.Yakla┼č─▒k 47 milyon ki┼činin etkilendi─či tahmin ediliyor.

• Bunun i├žin Hindistan ├Ârnek ├╝lke olabilir...

• Hong Kong ├ťniversitesi'nden bilim insanlar─▒ Koronavir├╝s├╝n 4 derecelik ─▒s─▒da uzun s├╝re aktif kalmay─▒ s├╝rd├╝rd├╝─č├╝n├╝ belirledi.