🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 24.504 test yapıldı

O zaman düşmüş vaka/test oranı.

Test herkese uygulanmıyor.Şüpheli durum varsa test yapılıyor.Alınan tedbirler sonrasında gelen hasta sayısı azaldığı için test sayısı azalıyor olabilir.

• Her yerde bakanlarımızın evde kalan halka övgüler yağdırıp hala dışarı çıkan insanları görmezden geldiği yerde sokağa çıkma yasağı gelmez. Vaka olarak 25-30 bin, vefat olarak 1000 görünce gelir. Tabi o zamanda son pişmanlık neye yarar!

• Kimse yanlış anlamasın zenginler gönüllü karantinada en az 10 sene dursalar yine zarar görmezler fakirler çalışmaya devam. Herşeyin hayırlısı olsun Allah yar ve yardımcımız olsun.

• Gönüllü karantina nedir cidden virüs gönlüne mi bakar insanın virüsle hep manevi şeyler ortaya koyarak mücadele vermeye çalışıyoruz artık akıl ve bilmin ışığında mücadele vermemiz gerektiğini halen idrak edemediler şuanda en iyi önlem sokağa çıkma yasağı getirip tüm halkı doyurmak ve olabildiğince günde 20-25 k test yaparak tüm vakaları izole ederek en iyi koşullarda vakaları iyileştirerek virüsü ülkede yok etmek ve dışardan katiyen kimsenin girmesine izin vermemektir şunu 2 ay uygularsak virüs kalmayacak bu topraklarda çok mu zor idrak etmek anlamıyorum yıllardır vergi veriyor bu insanlar devlet 2 ay bakamayacak mı bu vatandaşa zaten virüsten kurtulalım o zaman daha iyi bir konuma geleceğiz dünyada

• Benim anlamadığım durumu yerinde olan, aslında çalışmasa 3-5 ay gayet de problem yaşamayacak olanlar varki dışarda orda burda takılıyor. Umursamıyorlar arkadaş. Okumuş olup da çokça cahil var. Ne diyeceğimi bilemedim artık

• Eğer test sayısını rakamlar çok çıkmasın diye düşürdülerse son 1 haftadır azalarak giden istatistikleri yalan olur, bakın ölümler hala bu seviyede olacaktır 4-5 gün belki 1 hafta ama yeni vaka sayılarında gerçekten kontrol altına almış görünüyorlar. Keza ispanya da kontrolü ele almış görünüyor, italya yı 1 hafta geriden takip ediyor. Bize gelince %17 ye düşmüş daha fazla gayret ve yasaklarla %10 nun altına düşmek hayal değil 2 hafta ya hadi bilemedin 3 hafta tam karantina belirli meslek grubu harici çalışmayacak. İnanın ivmelenmesi çok çok düşücektir. Dİkkatimi çeken şey dün hava kötüydü o kadar kalabalık yoktu belki de tatilin etkisi bugün gözle görülür artış vardı sokaklarda izmir için konuşuyorum. Artık hava güzel diye mi yoksa mesai yüzünden mi bilemedim

• :rolleyes::rolleyes::sleeping: konuşma bitince uyandırın beni insan yeni şeyler görmek istiyor Azerbaycan da bile vaka sayısı o kadar az iken alınan tedbirlere bak bi de bize bak!X/