­čÜĹ Coronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu // #EvdeKal

• D├╝n ka├ž tane test yap─▒lm─▒┼č?

Bilmiyorum ama haberlerde g├Ârm├╝┼čt├╝m 35.000 yapt─▒klar─▒n─▒ o civarlardaym─▒┼č g├╝nl├╝k

• Bilmiyorum ama haberlerde g├Ârm├╝┼čt├╝m 35.000 yapt─▒klar─▒n─▒ o civarlardaym─▒┼č g├╝nl├╝k

Vaka / Test oran─▒ hesaplad─▒m.D├╝n %14.9 ├ž─▒kt─▒.Bug├╝n %16,6 ├ž─▒kt─▒.Durum d├╝zelmemi┼č.

• ├ťsk├╝dar Numune hastanesi yolunuz buraya d├╝┼čmesin. Babam i├žin 3 g├╝nd├╝r sonu├ž bekliyoruz. Babam ilk g├╝n├╝n├╝ a├ž ge├žirdi. Her aray─▒┼č─▒mda tek kelimesi A├çIM. Nas─▒l bak─▒l─▒yor bu hastalara. Durumu a─č─▒r konu┼čam─▒yor bile. Akrabalar─▒mdan ge├žen bu hastal─▒─č─▒n cezas─▒n─▒ babam ├žekiyor ve ┼čuan bu insanlar halen d─▒┼čar─▒da geziyorlar. Laf dinletemiyoruz anlatam─▒yoruz. Karantina korkusu nedeniyle hastaneye gitmiyorlar.

├žok ├žok ge├žmi┼č olsun ├žok ├╝z├╝ld├╝m :(

• g├Ân├╝ll├╝ karantina , g├Ân├╝ll├╝ karantina, g├Ân├╝ll├╝ karantina . sonu├ž bu

Unfortunately, the media content can not be displayed. The content is no longer available or access is blocked.

• 24.504 test yap─▒ld─▒

O zaman d├╝┼čm├╝┼č vaka/test oran─▒.

Test herkese uygulanm─▒yor.┼×├╝pheli durum varsa test yap─▒l─▒yor.Al─▒nan tedbirler sonras─▒nda gelen hasta say─▒s─▒ azald─▒─č─▒ i├žin test say─▒s─▒ azal─▒yor olabilir.

• Her yerde bakanlar─▒m─▒z─▒n evde kalan halka ├Âvg├╝ler ya─čd─▒r─▒p hala d─▒┼čar─▒ ├ž─▒kan insanlar─▒ g├Ârmezden geldi─či yerde soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ gelmez. Vaka olarak 25-30 bin, vefat olarak 1000 g├Âr├╝nce gelir. Tabi o zamanda son pi┼čmanl─▒k neye yarar!

• Durum a─č─▒rla┼č─▒rsa ben g├Âr├╝r├╝m o soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ er ge├ž gelecek.Ama ge├ž kald─▒k├ža durum aleyhimize i┼čliyor.

• Kimse yanl─▒┼č anlamas─▒n zenginler g├Ân├╝ll├╝ karantinada en az 10 sene dursalar yine zarar g├Ârmezler fakirler ├žal─▒┼čmaya devam. Her┼čeyin hay─▒rl─▒s─▒ olsun Allah yar ve yard─▒mc─▒m─▒z olsun.