­čÜĹ Coronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu // #EvdeKal

• Bu vir├╝s toplumun kafa yap─▒s─▒n─▒ da g├Âsterdi bize. Ne olsa bir kulp takma pe┼čindeyiz. Hi├žbir┼čeyi Be─čenmiyoruz. G├╝zel bir┼čey oluyor nas─▒l olur diyen var. Anlamak g├╝├ž ger├žekten. Bug├╝n d├╝ne g├Âre daha az vaka ve daha az ├Âl├╝m olmas─▒ ├žok de─čerli, ├Ânemli ve iyi bir┼čey. Artan oranl─▒ gitmiyoruz. ├çok ┼č├╝k├╝r.

─░yi de o kadar azalmad─▒ ki. Ac─▒ ama ger├žek bu

• ─░talya 5.974 yeni vaka 889 yeni ├Âl├╝m bildirdi.Toplam vaka 92.472 toplam ├Âl├╝ say─▒s─▒ 10.023 oldu.

• Devletimiz b├╝y├╝k ve g├╝├žl├╝d├╝r ve mutlaka bir bildi─či vard─▒r ve aziz milletini a├ž b─▒rakaca─č─▒n─▒ sanm─▒yorum. Madem ki devletimizin kasas─▒ bo┼č deniyor (ben diyenlerin yalanc─▒s─▒y─▒m) ve madem ki birileri bu ola─čan ├╝st├╝ d├Ânemde hala gelire sahip: Bu sebeple (aktif ├žal─▒┼čmak zorunda olanlar ve t├╝m sa─čl─▒k ├žal─▒┼čanlar─▒ hari├ž) ┼ču an evinde kalan ve maa┼člar─▒ ├Âdenen t├╝m devlet memurlar─▒n─▒n ve kamudan emeklilerin maa┼člar─▒n─▒n yar─▒ya d├╝┼č├╝r├╝lece─čini ve arta kalan tutar─▒n da hi├žbir sosyal g├╝vencesi olmayan, sokaklarda ya┼čayan, ├╝├ž g├╝n ├žal─▒┼čmazsa a├ž kalacak olanlara e┼čit ┼čekilde pay edilece─čini umuyorum. T.C. kimli─či yeterli olsun.

├ľrne─čin 6.000 TL. alan bir memurumuzun maa┼č─▒ 3.000 TL. olunca ├Âlmez. Ancak o 3.000 TL en az─▒ndan 2 ki┼čiye b├Âl├╝┼čt├╝r├╝lse o ki┼čiler de a├žl─▒ktan ├Âlmekten kurtulur.

"Hayatta en ger├žek ├Â─čretici pozitif bilimdir" Gazi Mustafa Kemal Atat├╝rk

• ─░yi de o kadar azalmad─▒ ki. Ac─▒ ama ger├žek bu

Ne bekliyorsun ┼č─▒p diye bitecek mi zannediyorsun. Salg─▒n bu.├ľnemli olan artan oranl─▒ olmamas─▒. Herg├╝n kay─▒plar─▒m─▒z olacak istesek te istemesekte. Ancak herg├╝n di─čer g├╝n├╝n iki kat─▒yd─▒ ├žo─ču Avrupa ├╝lkesinde. Bu durum yok ve olmayacak in┼čallah.

• Bu vir├╝s toplumun kafa yap─▒s─▒n─▒ da g├Âsterdi bize. Ne olsa bir kulp takma pe┼čindeyiz. Hi├žbir┼čeyi Be─čenmiyoruz. G├╝zel bir┼čey oluyor nas─▒l olur diyen var. Anlamak g├╝├ž ger├žekten. Bug├╝n d├╝ne g├Âre daha az vaka ve daha az ├Âl├╝m olmas─▒ ├žok de─čerli, ├Ânemli ve iyi bir┼čey. Artan oranl─▒ gitmiyoruz. ├çok ┼č├╝k├╝r.

3 g├╝nd├╝r artan oranla gidiyorduk sadece bug├╝n vaka say─▒s─▒ d├╝ne g├Âre az geldi bunun hep b├Âyle gidece─čini sanm─▒yorum ben o y├╝zden de g├╝zel demek i├žin erken ve d├╝ne g├Âre daha az dedi─čin ├Âl├╝ say─▒so sadece 1 azald─▒.

• ─░yi de o kadar azalmad─▒ ki. Ac─▒ ama ger├žek bu

2 g├╝n ├Ânce oran─▒m─▒z %8 %16 larda iken %20 lerde ilerliyoruz ne zaman pik yapaca─č─▒n─▒ bilmiyoruz ama ├žok net bir art─▒┼č var bir g├╝n azalsa da erkenden sevinmek ├žok yanl─▒┼č bir karar sevinme, g├╝zel laf─▒n─▒ en az─▒ndan "bug├╝n biraz rahatlatt─▒ bu sonu├žlar beni" diye kullan─▒lsa daha mant─▒kl─▒ olur bence.

• 3 g├╝nd├╝r artan oranla gidiyorduk sadece bug├╝n vaka say─▒s─▒ d├╝ne g├Âre az geldi bunun hep b├Âyle gidece─čini sanm─▒yorum ben o y├╝zden de g├╝zel demek i├žin erken ve d├╝ne g├Âre daha az dedi─čin ├Âl├╝ say─▒so sadece 1 azald─▒.

G├╝zel demek i├žin erken oldu─ču kadar ah vah etmek i├žin de erken. ├çok erken hemde!

• Ne bekliyorsun ┼č─▒p diye bitecek mi zannediyorsun. Salg─▒n bu.├ľnemli olan artan oranl─▒ olmamas─▒. Herg├╝n kay─▒plar─▒m─▒z olacak istesek te istemesekte. Ancak herg├╝n di─čer g├╝n├╝n iki kat─▒yd─▒ ├žo─ču Avrupa ├╝lkesinde. Bu durum yok ve olmayacak in┼čallah.

Avrupa ├╝lkeleri ile kar┼č─▒la┼čt─▒racaksak kendimizi ─░talya dan kat be kat daha fazla ilerliyoruz fark─▒nda m─▒s─▒n neyse seninle ikili tart─▒┼čmaya girip konunun d├╝zenini bozmayaca─č─▒m. sen sevin ne diyeyim ama bence "bug├╝n i├žinde" rahatlad─▒m demen daha do─čru bir c├╝mle olurdu.