🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bugün çıkan vaka oran sayısı ne kadar kötü durumda olduğumuzun resmi değil midir?

Artarak devam eden vaka sayıların kendi ohalini, gönüllü karantinanı yaparak hangi ülkeler virüsün önüne geçti? Örneği var mı dünya da?

İtalya'da veya İspanya'da sokağa çıkma yasağı olmasaydı herkesin evinde oturacağını düşünen var mı?

Lütfen kendimizi kandırmayalım artık...

• Millet olarak orduyu ,silahlı kuvvetleri çok seviyoruz. Bu sevginin alt nedenlerinden bir tanesi de ,insanlarin sivil hayatlarinda ,uygulayamadiklari ,tabi olamadiklari ,disiplinli yasam seklini ,bu ocakta gudulen suru psikojisi ile kabullenmeleridir. Sivil hayata donduklerinde de ,bu yasamin izlerini tasimalaridir.

bu baglamda toplumumuz gonullu karantinayi uygulayamadi , uygulayamayacak. Samet hocamin dedigi gibi alt yapimiz yok.

sokaga cikma yasagi olmadikca ,asker ,polisi sokaklar da gormedikce bu millet ,sonuc alamayiz maalesef.

• Bizim ülkemizde gönüllü karantina için yeterli eğitim seviyesi yok ne yazık ki.

Hocam emin ol zorunlu karantinaya yani sokağa çıkma yasagı için de yok.Belki burada yazanların bir çoğu hayatında 1 gün bile sokağa cıkma yasağı görmemiş yaşamamıştır.

Hasılı kelam sokağa çıkma yasagı cok kolay veya basit bir olay degil.Öyle balkonlardan şarkı söylemekte insanı rahatlatmaz.Komple bir yasak gelirse ben 3.veya 4.günden sonra özellikle genclerin tam tersi düşüncede olmaya başlayacaklarını düşünüyorum.

Allah ülkemiz adına en dogru ne ise onun olmasını nasip etsin.

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊

• Hocam emin ol zorunlu karantinaya yani sokağa çıkma yasagı için de yok.Belki burada yazanların bir çoğu hayatında 1 gün bile sokağa cıkma yasağı görmemiş yaşamamıştır.

Hasılı kelam sokağa çıkma yasagı cok kolay veya basit bir olay degil.Öyle balkonlardan şarkı söylemekte insanı rahatlatmaz.Komple bir yasak gelirse ben 3.veya 4.günden sonra özellikle genclerin tam tersi düşüncede olmaya başlayacaklarını düşünüyorum.

Allah ülkemiz adına en dogru ne ise onun olmasını nasip etsin.

Hocam Eğer karantina gelirse her mahalleye bir polis , asker konulursa görelim bakalım çıkabiliyorlar mı bir daha dışarı eğer böyle bir tedbir gelmezse artışın hızına yetişemeyiz

• sayın semih hocam samet hocam öncelikle sizden farklı düşünmediğimi geciktiğimiz her geçen gün bu işle extra daha fazla zaman ve uğraş içinde olacağımızı söylemek için bilim kurulunda olmamız gerekmediğini belirtmek istiyorum. Anlatmak istediğim maalesef toplum olarak hiçte azımsanmayacak kadar bilinçsiz olmamızdır. Artık bu işten inşallah kurtulduğumuz zaman yaşananların unutulmasına fırsat vermeden insanlara gerekli her türlü eğitimin verilmesi ve böyle zamanlarda nasıl davranılması neler yapılması konusunun okullarda eğitim müfredatına girmesi şarttır

• Bugün Reno ve Boschtan örnek verdim.Bu firmalar lokomotif firmalardır.Peşi sıra yan sanayi fabrikalar da tatile girecektir.Tabiki bu firmalara bağlı küçük-orta esnaf da devamını getirecektir.Yani talep olmazsa arz olmayacak dolayısıyla ortada "iş" olmayacağı için işsizlik kaçınılmaz olacaktır.Özel sektörün çoğunluğunun öz sermayesi kuvvetli değildir.Domino etkisi oluştuğunda kimin işçi kimin patron olmasının önemi kalmayacaktır...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Bence iş olarak şanslıyım diye düşünüyorum telekomünikasyon şirketinde çalışan biri olarak. Çünkü okulların tatil olması ailelerin geneli evde olması bizim sektörü hareketlendirdi Allah hepimizin yardımcısı olsun tez zamanda şu lanet virüs ortadan giderde hepimiz refah ve huzur içinde yaşarız

• sayın semih hocam samet hocam öncelikle sizden farklı düşünmediğimi geciktiğimiz her geçen gün bu işle extra daha fazla zaman ve uğraş içinde olacağımızı söylemek için bilim kurulunda olmamız gerekmediğini belirtmek istiyorum. Anlatmak istediğim maalesef toplum olarak hiçte azımsanmayacak kadar bilinçsiz olmamızdır. Artık bu işten inşallah kurtulduğumuz zaman yaşananların unutulmasına fırsat vermeden insanlara gerekli her türlü eğitimin verilmesi ve böyle zamanlarda nasıl davranılması neler yapılması konusunun okullarda eğitim müfredatına girmesi şarttır

40 li 50 li 60 li yillarda doganlarin egitimi az oldugu icin cocugunun yetistirilme tarzida sikintili oluyor. Ekonomik nedenlerin etkiside var tabi. 2000 li yillara yakin dogan cocuklar daha egitimli tv ler de anlatilmak isteneni daha iyi anliyor ve ekonomik durumlari eskiye gore daha iyi. #evdekal a biliyorlar yani.