­čÜĹ Coronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu // #EvdeKal

• B├╝t├╝n semptomatik vakalar─▒ ortaya ├ž─▒kar─▒p ├ž─▒karmad─▒─č─▒m─▒z─▒ bazen ├Âl├╝m/vakadanda anlayabiliyoruz. Almanya ve A.B.D hemen hemen sona yakla┼čt─▒.

├ťstad son yakla┼čt─▒ derken ? Yani onlarda bitti mi? Bence yeni ba┼čl─▒yor

• "Bilim Kurulu toplant─▒s─▒nda al─▒nan tavsiye kararlar─▒ Cumhurba┼čkan─▒'na iletildi. Kurul, a┼čama a┼čama ├╝├ž ayr─▒ tedbir paketi haz─▒rlad─▒. Birincisi belli saatlerde soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒.Di─čeri d├Ân├╝┼č├╝ml├╝ soka─ča ├ž─▒kma.Sonuncusu ise genel soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒."

• B├╝t├╝n semptomatik vakalar─▒ ortaya ├ž─▒kar─▒p ├ž─▒karmad─▒─č─▒m─▒z─▒ bazen ├Âl├╝m/vakadanda anlayabiliyoruz. Almanya ve A.B.D hemen hemen sona yakla┼čt─▒.

Hocam abd i├žin baz─▒ bilim adamlar─▒n─▒n on binlerce kay─▒p verebilece─čini s├Âyledi baz─▒ kanallar

• "Bilim Kurulu toplant─▒s─▒nda al─▒nan tavsiye kararlar─▒ Cumhurba┼čkan─▒'na iletildi. Kurul, a┼čama a┼čama ├╝├ž ayr─▒ tedbir paketi haz─▒rlad─▒. Birincisi belli saatlerde soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒.Di─čeri d├Ân├╝┼č├╝ml├╝ soka─ča ├ž─▒kma.Sonuncusu ise genel soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒."

Birini kabul etmeleri gerekiyor yani bu Yasak gelecek anlam─▒na gelmiyor mu?

• Ekmekler po┼čette de─čilse e─čer raporlay─▒n─▒z...

Valla ben po┼četleyen bir yer g├Ârmedim ┼ču saate kadar , ne f─▒r─▒nda ne bimde ne de u─črad─▒─č─▒m di─čer markette

Ekmek ├žarps─▒n diye diye konu┼čan toplumda en son vir├╝sl├╝ ekmek ├žarpacak birilerini

• Ohal veya soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ beklemiyorum ┼čehir karantinasi daha olas─▒ geliyor bu gece ulusa sesleni┼č yapacakt─▒r Cumhurbaskani,Allah yardimcimiz olsun in┼čallah en yak─▒n zamanda bu illeti atlatiriz!

• Valla ben po┼četleyen bir yer g├Ârmedim ┼ču saate kadar , ne f─▒r─▒nda ne bimde ne de u─črad─▒─č─▒m di─čer markette

Ekmek ├žarps─▒n diye diye konu┼čan toplumda en son vir├╝sl├╝ ekmek ├žarpacak birilerini

Bulundu─čum yerdeki marketde ekmekler po┼četli - manav b├Âl├╝m├╝ne ge├ži┼č yok ┼ču kadar istiyorum diyorsunuz tart─▒p veriyorlar-yeterli mi bilmiyorum ama nispeten dikkatliler sat─▒c─▒lar.Ama m├╝┼čterilerde hala sosyal mesafe korunam─▒yor...

• Ne g├╝zel gece g├╝nd├╝z kar koval─▒yorduk!

Bu forumda yeri geliyordu kafa da─č─▒t─▒yorduk meteoroloji bilgileri ediniyorduk yeri geldi─činde genel k├╝lt├╝r bilgileri bilgi payla┼č─▒m─▒ yap─▒yorduk,

┼×imdi geldi─čimiz duruma bak─▒n, ├žocu─čum var sorumlulu─čum var korkuyorum ├╝z├╝l├╝yorum.

• Tahmin ediyorum en ge├ž pazar ak┼čam├« 21 g├╝n soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒n─▒ Cumhurba┼čkan─▒ ilan edicek.... daha ge├ž kal─▒namaz

• 19 ya┼č─▒ndaki gen├ž ├Âlm├╝┼č abd de. art─▒k ya┼ča filan bakm─▒yor

Koronavir├╝s vaka say─▒s─▒n─▒n 86 bini a┼čt─▒─č─▒ ABD'de, Louisiana eyaletinde 17 ya┼č─▒nda bir gencin hayat─▒n─▒ kaybetti─či a├ž─▒kland─▒. Bas─▒n toplant─▒s─▒nda konu┼čan Vali Edwars, gencin herhangi bir sa─čl─▒k sorunu olup olmad─▒─č─▒n─▒ bilmediklerini ve vir├╝s├╝n s─▒n─▒r tan─▒mad─▒─č─▒n─▒ vurgulad─▒.

https://www.haberturk.com/abd-ÔÇŽenc-oldu-haberler-2627027