­čÜĹ Coronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu // #EvdeKal

• NATO'da ─░talya'da.

Rusyayo gorunce mecbur harekete gectiler heralde..

• Bir ├╝st├╝ndeki mesajdan sonra bu mesaj─▒n gelmesi ironik olmu┼č cidden insanlar baya kapanm─▒┼č eve(!)

• Sa─čl─▒k Bakan─▒ Fahrettin Koca:

"─░stanbulÔÇÖu tutam─▒yoruz, ille de devletin soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ getirmesi mi gerekiyor?"

• Maalesef ipin ucu ka├žt─▒... art─▒k takip etmiyorum vaka say─▒lar─▒n─▒, a├ž─▒klamalar─▒ ├ž├╝nk├╝ hi├ž bir faydas─▒ yok...

├ľnceki mesajlar─▒m─▒zda defalarca yazd─▒k soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ gelmesi gerekti─čini...

Ama halk─▒n─▒ d├╝┼č├╝nd├╝─č├╝n├╝ s├Âyleyenler komik a├ž─▒klamalar yaparak hem bizi hem de kendilerini ├ž─▒k─▒lmaz bir yola soktu..

Bu saatten sonra gelmesi bitirmek i├žin de─čil daha fazla ├žo─čalmamas─▒ i├žin faydas─▒ olur...

• ┼×uandan itibaren kontrol art─▒k al─▒namaz ─░talya veya ─░spanya yerine Almanya veya Amerika gibi olmak i├žin ├žaba harcamal─▒y─▒z yani herkesi tespit edip hasta olanlar i├žin hastanelerde yer a├žmal─▒ veya yeni bu i┼č i├žin ├Âzel hastaneler in┼ča edip ├Âl├╝ oran─▒n─▒ d├╝┼č├╝rmeliyiz ve 100 milyarlarla olacak bir i┼č de─čil bu en az─▒ndan 1 trilyon lira destek paketi laz─▒m bu i┼čin i├žinden kurtulmak i├žin

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• Ben anlam─▒yorum bir bakan diyor ki ─░stanbul ├ž─▒km─▒yor, di─čeri diyor ki ─░stanbul d─▒┼čar─▒da, g├╝neydo─ču kurallara uymuyor diyor da, ben Mardin de bir k├Âydeyim ve k├Ây├╝n y├╝zde 95 i il├žeye dahi gitmiyor, ayn─▒ ┼čekilde civar k├Âylerde k├Âyl├╝ler bu ┼čekilde davran─▒yorsa, il ve il├žede de fazla ki┼činin ├ž─▒kt─▒─č─▒n─▒ sanm─▒yorum.

• Ben anlam─▒yorum bir bakan diyor ki ─░stanbul ├ž─▒km─▒yor, di─čeri diyor ki ─░stanbul d─▒┼čar─▒da, g├╝neydo─ču kurallara uyumuyor diyor da ben Mardin de bir k├Âydeyim ve k├Ây├╝n y├╝zde 95 i il├žeye dahi gitmiyor ayn─▒ ┼čekilde civar k├Âylerde k├Âyl├╝ler bu ┼čekilde davran─▒yorsa ben il ve il├žede de fazla ki┼činin ├ž─▒kt─▒─č─▒n─▒ sanm─▒yorum.

─░stanbulÔÇÖda eve kapanan yerler s─▒n─▒rl─▒ say─▒da Soka─ča ├ž─▒k─▒p ├ž─▒k─▒lmad─▒─č─▒n─▒ g├Âsteren harita payla┼č─▒ld─▒ yorumu siz yap─▒n bo┼čverin bakanlar─▒.

• Birde ┼č├Âyle d├╝┼č├╝n├╝n hava so─čuk gidiyor diye evde duranlarda var i┼č d─▒┼č─▒nda. Havalar d├╝zelince herkes ak─▒n ak─▒n sahillere parklara akacak in┼čallah sa─č duyulu davran─▒l─▒r