🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • siz bakandan niye ohal bekliyosunuzki. Ohal yetkisi bakanlar kurulundaydi o da kalktigi icin cumhurbaskanina gecti. (Yanlisim varsa duzeltin) Size istediginiz cevabi saglik bakani veremez.

• Buradan bakana atıp tutuyorlar niye sokağa çıkma yasağı ilan edilmedi diye. İşyerinde bir olup patrona desinler biz gelmiyoruz diye. Sonuçta patronun insiyatifinde. Yada gidin 10 gün rapor alın doktordan.

Zaten devlet kısaca, devletten herseyi beklemeyin herkes kendi karantinasını alabilir diyor.

Şahsen ben yarindan sonra isyerimi kapatacağım 10 günlüğüne izin vereceğim.

Allah en az hasarla atlatmayı ulkemize nasip etsin.Amin

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊

• Ben özellikle çinden gelen ve gelmesi devam edecek ilaç moralleri yerine getirdi diye düşünüyorum.Bu yayılımın hızını azaltmada önemli olacak...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Ben özellikle çinden gelen ve gelmesi devam edecek ilaç moralleri yerine getirdi diye düşünüyorum.Bu yayılımın hızını azaltmada önemli olacak...

Benimde tek mutlu olduğum taraf oydu zaten diğer açıklamalarını az çok zaten biliyorduk.

• Zaten devlet kısaca, devletten herseyi beklemeyin herkes kendi karantinasını alabilir diyor.

Şahsen ben yarindan sonra isyerimi kapatacağım 10 günlüğüne izin vereceğim.

Allah en az hasarla atlatmayı ulkemize nasip etsin.Amin

Bizde 40 kişi anlaştık patronuda aradık gelmiyoruz diye. Oda mecbur 15 gün kapatmak zorunda kaldı. Herşey birliktelikte bitiyor kimse kusura bakmasın. Bakanımıza ip uçlarını verdi zaten vatandaşa. Anlayana

• ya tabiki saglik bakaninin ohal ilan edemiyecegini biliyoruz ama herkes kendi ohalini ilan etsin diyince anlasiliyorki ohal ilan etmicekler.ulke ekonomisi hatta dunya ekonimisi zaten cok zorlanacak ne yaparsak yapalim.e hani once saglikti?mesela ornek veriyorum bir 10 gunluk evden cikma yasagi uygulanabilseydi,cok yol alirdik bu mucadelede.

• Sayın Bakan zaten birkaç haftadır milletimize tavsiyelerini sunuyor.Öyle bir başladı ki konuşma devletin iyi iş çıkardığını millete empoze etme çabası içindeymişçesine sanki.Daha sonra kendi ohalinizi kendiniz ilan edin dedi. Millet fabrikaya, iş yerine çalışmaya gidiyor ne yapsın gitmesin mi açlıktan ölmek ile virüsten ölmek arasında seçim hakkı mı sunuyor bize acaba?Bir gazeteciden bekledim iş yerinin çağırdığı işçiler ne yapacak diye soran çıkmadı yazıklar olsun ki.. Allah'tan sonra sorular gelmeye başladı da bazı merak edilenleri öğrenme fırsatı elde ettik. Ben bu akşam ki konuşmadan daha fazla şey bekliyordum yine öteleyici kelimeler ile eli boş gönderildik benim gibi beklentide olanlar için.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• İş yeri sahipleri kendi tedbirini alır tabi.Ben boşunamı konuştum sabahtan buyana.Bizim karaköy piyasasında 100 iş yerinden 99u cumartesi kapalıydı birtek benim çalıştığım iş yeri açıktı.Hiç değilse devlet özel sektörlerde 1 hafta kapalı kalsın desin diyoruz.Sen kendi kararını verebilirsin ama ben veremiyorum. Sedat

• Bizde 40 kişi anlaştık patronuda aradık gelmiyoruz diye. Oda mecbur 15 gün kapatmak zorunda kaldı. Herşey birliktelikte bitiyor kimse kusura bakmasın. Bakanımıza ip uçlarını verdi zaten vatandaşa. Anlayana

Hocam çoğuda kapatmayan var onlar sıkıntı. Patron gelin derse nolucak işten mi ayrılacaksın bu devirde.

• O hal ilan edilmesi benim hiç işime gelmez.kurumsal pazarlama yapıyorum ve aldığım primle yaşıyorum.o hal ilanın da ,ilanın süresi kadar satış yapamayacağım.bu benim kendi ekonomime büyük darbe vurur.

Buna rağmen, yarınların ne olacağını bilmemektense ,yarınları garanti altına almak için tedbiren o hal kararı alınmalıdır.bu durumda benim gibi çok kişinin canı yanacak ekonomik olarak.varsın olsun .sağlık daha önemli.

• Ben başka bir şey söyleyeceğim. Habertürk’te Ateş Hocaya neden şehir bilgisi verilmiyor diye soruldu. Özetle şu cevabı verdi bence. İtalya ‘da bilgi paylaşıldı en sonunda ne oldu her yere yayıldı . Belki bu sebeple verilmiyordur bilgiler. Bizim ülkemizde verilse kaos da olabilir bana göre . Belki güzel bir süreç yönetimidir.

• Ben başka bir şey söyleyeceğim. Habertürk’te Ateş Hocaya neden şehir bilgisi verilmiyor diye soruldu. Özetle şu cevabı verdi bence. İtalya ‘da bilgi paylaşıldı en sonunda ne oldu her yere yayıldı . Belki bu sebeple verilmiyordur bilgiler. Bizim ülkemizde verilse kaos da olabilir bana göre . Belki güzel bir süreç yönetimidir.

Her yere yayıldığı söylendi zaten bu durum da şehir söylememek anlamsız kalıyor

• Sokağa çıkma yasağı konusunda ise , çok farklı düzenleme gerekli. Ülke çalışmak zorunda. Her şeyin durması imkansız . Ama gerçekten çok güzel düzenleme gerek. Yasak ilan edilen yerlerde bile uyulmuyor . Çünkü onlarda da düzenleme yok

• İş yeri sahipleri kendi tedbirini alır tabi.Ben boşunamı konuştum sabahtan buyana.Bizim karaköy piyasasında 100 iş yerinden 99u cumartesi kapalıydı birtek benim çalıştığım iş yeri açıktı.Hiç değilse devlet özel sektörlerde 1 hafta kapalı kalsın desin diyoruz.Sen kendi kararını verebilirsin ama ben veremiyorum. Sedat

Ben kendi calisanlarimdan sorumluyum bu sorumlulugumu yarindan itibaren yerine getirecegim ins.Sende veya sizde isvereninize gidip izin isteyebilirsiniz bunun bir sorumluluk oldugun anlatın topluca.

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊