­čÜĹ Coronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu // #EvdeKal

• Iran s─▒n─▒r─▒ndan halen m├╝lteciler ├╝lkemize giriyormu┼č arkada┼člar kapanmam┼č m─▒yd─▒ bu s─▒n─▒r?

Resim

Ka├žak yollarla girdiklerini duymu┼čtum...

• ExcuseMe yalan demedim alg─▒ yaratma lakin devlet politaklarinda kaos olmamas─▒ icin kontroll├╝ aciklama yap─▒labilir. Size mant─▒kl─▒ geldi peki bu yap─▒lan test say─▒s─▒? Bir ├Ânceki g├╝nden 1500 az ki┼čiye yapilmis olmas─▒. Umar─▒m sa─čl─▒k bakan─▒ doktor olarak hatirlariz ben ona o g├Âzle bak─▒yorum ┼čuana kadar siyaset adamlar─▒ gibi olur diye de endise ediyorum.

Alg─▒ yaratan yok resmen inanmad─▒─č─▒n─▒ [ alt─▒n─▒ ├žiziyorum] kendine g├Âre mant─▒kl─▒ sonu├ž olmad─č─▒n─▒ s├Âylemi┼čsin her┼čey a├ž─▒k ve net mesaj─▒nda olabilir onda sorun yok herkezin kendi d├╝┼č├╝ncesi neticede. Biz ─░ran de─čilizki bir┼čeyleri insanlardan saklayal─▒m heleki durum sa─čl─▒ksa devlet politikalar─▒nda baz─▒ ┼čeyler saklanabilir ├Âzellikle askeri vb ama bu sa─čl─▒k ┼čakas─▒ olmaz. ├çin'den daha yeni d├╝n geldi 15 dakikal─▒k testler e─čer 2-3 g├╝n sonra test say─▒ artmazsa i┼čler s─▒k─▒nt─▒ya girer zaten neye g├Âre bu testleri yap─▒yorlar net bilgi varm─▒ ? yani hastaneye gidip kendi istiyenlere ve hasta olanlar─▒n ├ževresine yap─▒l─▒yor ┼čuanda. O y├╝zden duruma g├Âre artacakt─▒r.

• ─░nsanlar kontrol edilmeyeceklerinden eminler en b├╝y├╝k s─▒k─▒nt─▒ bu. ─░stanbul i├žin g├╝n ┼čimdi ba┼čl─▒yor g├Âzlem vakti as─▒l ┼čuan.

Bir g├Ân├╝ll├╝n├╝n y├╝re─činden daha g├╝├žl├╝ bir y├╝rek yoktur.

• Alg─▒ yaratan yok resmen inanmad─▒─č─▒n─▒ [ alt─▒n─▒ ├žiziyorum] kendine g├Âre mant─▒kl─▒ sonu├ž olmad─č─▒n─▒ s├Âylemi┼čsin her┼čey a├ž─▒k ve net mesaj─▒nda olabilir onda sorun yok herkezin kendi d├╝┼č├╝ncesi neticede. Biz ─░ran de─čilizki bir┼čeyleri insanlardan saklayal─▒m heleki durum sa─čl─▒ksa devlet politikalar─▒nda baz─▒ ┼čeyler saklanabilir ├Âzellikle askeri vb ama bu sa─čl─▒k ┼čakas─▒ olmaz. ├çin'den daha yeni d├╝n geldi 15 dakikal─▒k testler e─čer 2-3 g├╝n sonra test say─▒ artmazsa i┼čler s─▒k─▒nt─▒ya girer zaten neye g├Âre bu testleri yap─▒yorlar net bilgi varm─▒ ? yani hastaneye gidip kendi istiyenlere ve hasta olanlar─▒n ├ževresine yap─▒l─▒yor ┼čuanda. O y├╝zden duruma g├Âre artacakt─▒r.

Peki bana bunun cevab─▒n─▒ verebilir misiniz?. Tabii ki saklam─▒yorlard─▒r fakat tam say─▒lar─▒ da verdiklerini d├╝┼č├╝nm├╝yorum. Ge├žen eski bir kara kuvvetleri komutan─▒ ├Âld├╝. Yanl─▒┼č hat─▒rlam─▒yorsam 16 mart'ta vefat etmi┼č ve g├Âmm├╝┼čler, 19 mart'ta sosyal medyada duyuldu. B├Âyle olunca bakanl─▒k a├ž─▒klamak zorunda kald─▒. Niye daha ├Ânce a├ž─▒klamad─▒? Baz─▒ ┼čeyler de sosyal medya sayesinde a├ž─▒─ča ├ž─▒k─▒yor. Verilere kendi ad─▒ma konu┼čay─▒m y├╝zde y├╝z do─čru diyemiyorum ┼čahsen.

• A├ž─▒klama gibi a├ž─▒klama..

Devlet i┼čte boyle demir yumrugunu gostermeli

• Peki bana bunun cevab─▒n─▒ verebilir misiniz?. Tabii ki saklam─▒yorlard─▒r fakat tam say─▒lar─▒ da verdiklerini d├╝┼č├╝nm├╝yorum. Ge├žen eski bir kara kuvvetleri komutan─▒ ├Âld├╝. Yanl─▒┼č hat─▒rlam─▒yorsam 16 mart'ta vefat etmi┼č ve g├Âmm├╝┼čler, 19 mart'ta sosyal medyada duyuldu. B├Âyle olunca bakanl─▒k a├ž─▒klamak zorunda kald─▒. Niye daha ├Ânce a├ž─▒klamad─▒? Baz─▒ ┼čeyler de sosyal medya sayesinde a├ž─▒─ča ├ž─▒k─▒yor. Verilere z ├žok ├Ânlem al─▒nd─▒ ┼ču ana kadar.

• Peki bana bunun cevab─▒n─▒ verebilir misiniz?. Tabii ki saklam─▒yorlard─▒r fakat tam say─▒lar─▒ da verdiklerini d├╝┼č├╝nm├╝yorum. Ge├žen eski bir kara kuvvetleri komutan─▒ ├Âld├╝. Yanl─▒┼č hat─▒rlam─▒yorsam 16 mart'ta vefat etmi┼č ve g├Âmm├╝┼čler, 19 mart'ta sosyal medyada duyuldu. B├Âyle olunca bakanl─▒k a├ž─▒klamak zorunda kald─▒. Niye daha ├Ânce a├ž─▒klamad─▒? Baz─▒ ┼čeyler de sosyal medya sayesinde a├ž─▒─ča ├ž─▒k─▒yor. Verilere kendi ad─▒ma konu┼čay─▒m y├╝zde y├╝z do─čru diyemiyorum ┼čahsen.

Nedeninin testlerinin negatif ├ž─▒k─▒p cevresinde pozitif ├ž─▒kanlar oldu─ču i├žindir diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Yani coronadanm─▒ yoksa ba┼čka sebeptenmi vefat etti─či konusunda karars─▒zl─▒k mevcuttu. Yada test cihaz─▒ndam─▒ sorun vard─▒ bilemeyiz detayl─▒.

• Nedeninin testlerinin negatif ├ž─▒k─▒p cevresinde pozitif ├ž─▒kanlar oldu─ču i├žindir diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Yani coronadanm─▒ yoksa ba┼čka sebeptenmi vefat etti─či konusunda karars─▒zl─▒k mevcuttu.

Ama bir doktor pozitif oldu─čunu a├ž─▒klam─▒┼čt─▒?

• ExcuseMe umar─▒m sen hakl─▒ ├ž─▒kars─▒n ben yan─▒lmak istiyorum. Korona ilk ├ž─▒kt─▒─č─▒ndan beri takip ediyorum oca─č─▒n ya 1 g├╝n├╝ yada 2 g├╝n├╝nden beri olanlar ve ya┼čananlar─▒ ve ne yaz─▒k ki ilerisi pek parlak g├Âz├╝km├╝yor dedi─čim gibi umarim yan─▒l─▒r─▒m. Iyi forumlar.