­čÜĹ Coronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu // #EvdeKal

• Ben bug├╝n a├ž─▒klanan test say─▒s─▒n─▒ pek ger├žek├ži bulamad─▒m d├╝n 3.500 ki┼či ortalama bug├╝n 2000 civar─▒ test ger├žek├ži de─čil. Tamamen alg─▒ yaratma bence ne yaz─▒k ki ├Âl├╝m oran─▒ inanilmaz y├╝ksek allah rahmet eylesin. Ben yar─▒n gece icin haz─▒rl─▒k yap─▒ld─▒─č─▒na inan─▒yorum al─▒nan onlemler ile test say─▒s─▒ ├Ârt├╝┼čm├╝yor ├ž├╝nk├╝ yarin gece ├žok g├╝├žl├╝ bir artis olacagina inaniyorum ve karantina uygulamas─▒ ba┼člat─▒labilir. Tabiki bir ├Ân g├Âr├╝┼č ger├žekle┼čme me olas─▒l─▒─č─▒ mevcut.

Yalan s├Âyleyecek durumlar─▒ yok heleki bu konuda neyse onu s├Âyl├╝yorlard─▒r. Test say─▒s─▒ zamanla artacakt─▒r bir ka├ž g├╝n i├žinde.

• Ne diyelim ki

• Az ├Ânce markete gittim ve parklar y├╝r├╝y├╝┼č yapan 65 ya┼č ├╝st├╝yle dolu. Bundan sonra her g├Ârd├╝─č├╝m├╝ ┼čikayet edece─čim.

• Az ├Ânce markete gittim ve parklar y├╝r├╝y├╝┼č yapan 65 ya┼č ├╝st├╝yle dolu. Bundan sonra her g├Ârd├╝─č├╝m├╝ ┼čikayet edece─čim.

Bizim millet uymaz hocam t├╝m insanlar soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ verseler yinede ├ž─▒karlar diyecek s├Âz bulam─▒yorum.

─░lla her mahallede polislermi beklesin onumu istiyorlar anlam─▒yoruzki nas─▒l bi sorumsuzluksa.

• Nisanin ilk haftasi pik yapip sonra e─čri a┼ča─či y├Âne inecek. Benim tahminim bu yonde.

1. Umre karantinasi

2. Avrupadan gelen ├Âgrenciler

3. Genel yayilim.

Max nisan ilk hafta. Sonrasinda iyilesme baslayacak

4. Kacak olarak iran uzerinden van'dan hala akin akin giren gocmenler.

• K─▒smete b─▒rak─▒lacak i┼č de─čil. K─▒smete b─▒rakan─▒n k─▒smetinde yaln─▒zca ├Âl├╝m olur. Daha g├╝├žl├╝ ├Ânlemler al─▒nacak. Tek ├žare bu. Herkes elini ta┼č─▒n alt─▒na koyacak. ─░┼č yerleri kapanacak. Soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ ilan edilecek.

• ├ťlkemin ya┼čl─▒lar─▒na laf anlatamazs─▒n. Kendi tercihleri ├ž─▒kanlar─▒n yapacak bir┼čey yok. Ancak biz gen├žler i├žin tedbirli bir ┼čekilde hayat devam etmeli. Hayat─▒ komple durdurmak ├╝lkeyi ├ž─▒k─▒lmaz bir noktaya g├Ât├╝r├╝r.

• ├ťlkemin ya┼čl─▒lar─▒na laf anlatamazs─▒n. Kendi tercihleri ├ž─▒kanlar─▒n yapacak bir┼čey yok. Ancak biz gen├žler i├žin tedbirli bir ┼čekilde hayat devam etmeli. Hayat─▒ komple durdurmak ├╝lkeyi ├ž─▒k─▒lmaz bir noktaya g├Ât├╝r├╝r.

D─▒┼čar─▒da bulunulan her dakika topluma ihanettir. Yaln─▒z ya┼časalar da asans├Âr tu┼čuna, kap─▒ koluna dokunmuyorlar m─▒? Ger├žekten her mahallede polis kimlik kontrol├╝ laz─▒m.

Bak─▒n bu "hayat devam etsin" felsefesi y├╝z├╝nden ─░talya bu durumda. Art─▒k ger├že─či g├Ârmemiz laz─▒m. ├ťlkemizin ekonomik b├╝y├╝mesini geri plana atmam─▒z laz─▒m. Di┼čimizi s─▒k─▒p evde oturaca─č─▒z.

• millet kolonya ve dezeketfiye kullana kullana bu sfer baska hastal─▒─ča yakalnacak.

Yakinda bir grip salg─▒n─▒ da olabilir evlerde surekli kalmanin da baska s─▒k─▒nt─▒lar─▒ cikacaktir