­čÜĹ Coronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu // #EvdeKal

• abd g├╝nl├╝k vaka say─▒s─▒ art─▒┼č─▒ ┼ču anda +4,045 italyadan sonra 2.ci ├╝lke oldu. test say─▒lar─▒ art─▒nca u├žtular

Bizde ├Âyle gidiyoruz gibi bakal─▒m her ┼čeyi zaman g├Âsterecek Allah hakk─▒m─▒zda hay─▒rl─▒s─▒ neyse onu versin diyelim in┼čallah test kitleri art─▒nca vaka say─▒s─▒n─▒ max 5 binde tutar─▒z.

• Y├╝ksek ihtimalle 10.000 i ge├žer gibi ama maalesef test kitleri illaki i┼če yarayacak diye bir ┼čey yok bir hasta 5 ki┼čiye bula┼čt─▒rd─▒ysa bu i┼čin ├Ân├╝ne ge├žilemez olma ihtimalide bir hayli y├╝ksek gibi g├Âr├╝n├╝yor.

soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ getirilmese bile, yak─▒n gelecekte insanlar─▒m─▒z─▒n b├╝y├╝k ├žo─čunlu─čunun d─▒┼čar─▒ ├ž─▒kmayaca─č─▒ bir d├Ânem yakla┼č─▒yor gibi.. Haziran gibi de nispeten d├╝zelme ba┼člayabilir..

• birka├ž defa uyarmama ra─čmen benzer ki┼čiler benzer mesajlar─▒ at─▒yor. Bu size yaz─▒l─▒ son uyar─▒m, konuya yazmak istiyorsan─▒z, tedirginlik ve panik yapt─▒racak mesajlardan uzak durun

uyarman ger├žekleri de─či┼čtirmeyecek g├Âr├╝nen k├Ây klavuz istemez misali burda panik alg─▒ vs olu┼čturmak de─čil ├Ân├╝m├╝zde ki seneryonun bu oldu─čunu bildirmek i├žin yazd─▒m i├žimde bir gram art niyet yoktur ve vaka say─▒s─▒ art─▒yor fark─▒ndaysan─▒z insanlar hala sokkaklar da cirit at─▒yor bunu da g├Âz ├Ân├╝n de bulundurmak gerekli bu toplum ben sen yok biz var─▒z ve ├žo─ču toplum buna uyumuyor garip baz─▒lar─▒ zorunlu baz─▒lar─▒m─▒z ise tamamen zevkden d─▒┼čar─▒ ├ž─▒k─▒yor bilin├žsiz toplumuz en az─▒ndan bir k─▒sm─▒

• T├╝m bu ya┼čananlara ra─čmen unutmam─▒z gereken ┼čey, vir├╝se kar┼č─▒ Allah'─▒n izniyle yine insanlar─▒n galip gelece─či olmal─▒.. tesad├╝fen geli┼čmiyor olaylar, baz─▒ ├╝lkeler ├žok, baz─▒ ├╝lkeler az etkilenecek ama sonu├žta bu zor g├╝nler de geride kalacak... ben t├╝m bu olumsuz g├Âz├╝ken olaylara ra─čmen d├╝nyay─▒ ├žok g├╝zel bir gelece─čin bekledi─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum..

• 65 ya┼č ├╝st├╝ne toplu ta┼č─▒ma ├╝cretli olmas─▒ laz─▒m bu virus bitene kadar niye derseniz ekmek almaya bile toplu ta┼č─▒may─▒ kullananlar var yada zevkine biniyor ilk duraktan son durakta iniyor :) ├çok denk geliyordum ─░stanbul'dayken.

• uyarman ger├žekleri de─či┼čtirmeyecek g├Âr├╝nen k├Ây klavuz istemez misali burda panik alg─▒ vs olu┼čturmak de─čil ├Ân├╝m├╝zde ki seneryonun bu oldu─čunu bildirmek i├žin yazd─▒m i├žimde bir gram art niyet yoktur ve vaka say─▒s─▒ art─▒yor fark─▒ndaysan─▒z insanlar hala sokkaklar da cirit at─▒yor bunu da g├Âz ├Ân├╝n de bulundurmak gerekli bu toplum ben sen yok biz var─▒z ve ├žo─ču toplum buna uyumuyor garip baz─▒lar─▒ zorunlu baz─▒lar─▒m─▒z ise tamamen zevkden d─▒┼čar─▒ ├ž─▒k─▒yor bilin├žsiz toplumuz en az─▒ndan bir k─▒sm─▒

fal a├žmay─▒n yeterli, senaryocularla i┼čimiz yok, illa ki senaryonuz varsa sosyal payla┼č─▒m sitelerinde bunlardan ├žok var oraya yazabilirsiniz. ├ľ─člen belirtti─čim gibi bu t├╝r yaz─▒lara m├╝dahele edece─čim bilginiz olsun

• Birazda y├╝z├╝m├╝z g├╝ls├╝n, yaz─▒lar harika. Gece gece g├╝l g├╝l ├Âld├╝m... :D:D:D:D

There was a time when more meant better. When everything meant everything. Times change...

• ya evde kalal─▒m tamam k─▒ ben zaten evdey─▒m.okullar kapal─▒.lak─▒n ─▒s yerine g─▒tmek zorunda ─▒nsanlar..nufusun cogunlugu hemde.bu nas─▒l olacak h─▒c anlayam─▒yorum

• Bizim Ryan Mauenin olaya bak─▒┼č─▒