🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arada kaynamasın bu iyi haber Wuhan Virusu(Covid19) ile ilgili değil haber ama olsun

Dünya üzerinde HIV hastalığını tedavi edilemiyor biliyorsunuz.İngiltere'de 2003'den beri HIV hastası olan birisi 4 yıllık deneysel kök hücre tedavisi ile tamamen iyileşmiş.HIV'den kurtulan 2. kişi oldu dünya üzerindeki.

• İspanya'dan 243 yeni vaka ve 36 yeni ölüm geldi. Toplam vaka 17,395, toplam ölüm 803 oldu.

Belçika'da 124 kişi tedavi edildi.

Rusya'dan 52 yeni vaka geldi.

• Hani diyolarya cahil her yerde cahildir diye.

Ben bu virüs icin ne yazdim sen önce onu anla. Demekki bilgilendirildim ve anlatıyorum. Bu virüsün en tehlikeli yanı hızlı yayılması. Bu virüse yakalanipta eyvvah demenin panik yapmanin anlami yok. Allah aşkına ne kötü bisey yazmisimda elestiriyosun. Demekki zoruna gidiyor bazı şeyler. Bunu sen de biliyosundurda oyuzden pufluyosundur. Zannediyosunki yazmak icin yaziyorum. Git rapor et ozaman.

Hiç bir şey zoruma gitmiyor ayrıca ben senin o yazın dahil tüm yazdıklarını dahil ederek o yazıyı attım neyse forumdan engelledim

• Forumda halâ ne var biliyomusunuz, sen bilmiyosun boş konuşma, yaşa göre daha iyi bilmişlik maalesef halâ var. Ben sosyal medyada olan gereksiz polemigi dile getirdim.

Olayi neresinden anlasiliyor cok merak ediyorum. Ben bu virüsü küçümsüyomusum bak hele , cünkü oyle algilaniyor. Sen tedbirini al eğer saglikli bireysen bu virüs sana bulaşsa bile panik yapmanin bir anlami olmadigini gerekli doktorlardan teyit ettirdim. Ama buradaki forumdaki doktor herhalde bunlar, cok daha iyi biliyolar. Kendi fikirleri, takmiyorum bile.

• Sağlık Bakanını dinliyorum, Aytaç Yalman 80 yaşında virus yüzünden hayatını kaybetti öldükten sonra sonuç pozitif olduğu anlaşıyor öncesinde KOAH filan olduğu içni test yapılmamış ama devamında şüphelenmişler, ailesi karantinada.Ayrıca bir hasta ilk zamanlarda pozitif çıkıyormuş bugün ki testinde negatif çıkmış sonuçu.

• Sağlık Bakanını dinliyorum, Aytaç Yalman 80 yaşında virus yüzünden hayatını kaybetti öldükten sonra sonuç pozitif olduğu anlaşıyor öncesinde KOAH filan olduğu içni test yapılmamış ama devamında şüphelenmişler, ailesi karantinada.Ayrıca bir hasta ilk zamanlarda pozitif çıkıyormuş bugün ki testinde negatif çıkmış sonuçu.

Dünya genelinde de böyle ilk testi pozitif sonra negatif çıkanlar var test kitleri bozuk olabilir mi acaba ?:/

Sadece bir soru işareti var kafamda. Kendisi eskı Kara Kuvvetler Komutanı, Jandarma Genel Komutanı ve 2. Ordu Komutanlığı yapmış biri.

Cemazeleri Devlet protokolü ile kalkıyor biliyorum.

Neden Devlet töreni olmadan defnedildi acaba?

Ya da defnedildi mi?

Test kitleri bozuk değildir inşallah

• Ispanya gunde 1 defa mi acikliyor rakamlari?sanki biraz atesi dusmus gibi bu salginin.insallah ya..

Hocam birden fazla açıklanıyor. Dün toplam 105 kişi ölmüş. Bugün ise şuana kadar 129 kişi ölmüş. Yeni vaka sayısı dün 2943, bugün ise şimdiye kadar 2378 yeni vaka açıklanmış.

• Sadece bir soru işareti var kafamda. Kendisi eskı Kara Kuvvetler Komutanı, Jandarma Genel Komutanı ve 2. Ordu Komutanlığı yapmış biri.

Cemazeleri Devlet protokolü ile kalkıyor biliyorum.

Neden Devlet töreni olmadan defnedildi acaba?

Ya da defnedildi mi?

16 haberlerinde defnedildiği söylendi ama ayrıntı vermedi, öldüğü hastanenin başhekimliği eşinde corona çıktığı için kendisininde coronadan öldüğünü tahmin ediyoruz diye açıklama yaptı.