🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Cezası caydırınca olunca kimse o riski göze alamaz. İtalya 12 sene hapis cezası verdi.

Katılıyorum hocam.Yasak gelirse eğer cezada gelmeli ki çıkmaya cesaret edemesinler.:thumbup:

• İpin ucu kaçmaya başladı. Geri dönüşü olmayan yola giriyoruz yavaş yavaş. Ya acilen sokağa çıkma yasağı ve OHAL ilan edilir, hastalığın yayılımı durdurulmaya çalışılır. Ya da kendi haline bırakılır İtalya gibi kırılırız. Her 2 durumda da ekonomimiz çok kötü etkilenecek ama elden bir şey gelmez gibi şu saatten sonra :( .

olumsuz konuşmak hoş değil ama İtalya yi geçeriz bence

• sura16 sizin yorumlarınızı takip ediyorum felaket tellâlı gibisiniz nedir bu istatistik ? Neden bu istatistikleri paylaşıyorsunuz ülkemiz ile kıyas yapıp milletin içine korku düşürüyorsunuz. Korku endişe bağışıklık sistemini düşürür.

• rapor edilen 1 çocuk hasta var oda ingilterede yeni doğan bebek annesinden aldı. Bunun dışında yok diye biliyorum

Ben cocuklarda corona var demek istemedimyazida cocuklarda mevsimden kaynakli midir nedir bilmiyorum bogaz enfeksiyonu var benim oglumda henuz yok ama aparmanimizada 3 tane cocukta bogaz agrisi var aileleri mecbur saglik ocagina goturduler

• Bugün bir duyum aldım ne kadar doğru bilemiyorum Aksarayda Corona Şüphesiyle giden bir şahısın sonucu pozitif çıkmış ve Ankaraya sevk edilmiş diye duyum aldım ne kadar doğru bilemiyorum bilgisi olan var mı

• İpin ucu kaçmaya başladı. Geri dönüşü olmayan yola giriyoruz yavaş yavaş. Ya acilen sokağa çıkma yasağı ve OHAL ilan edilir, hastalığın yayılımı durdurulmaya çalışılır. Ya da kendi haline bırakılır İtalya gibi kırılırız. Her 2 durumda da ekonomimiz çok kötü etkilenecek ama elden bir şey gelmez gibi şu saatten sonra :( .

Olabilecek en kötü senaryo şu zamanlar büyük Marmara depreminin yaşanması kimse kimseye yardım etmez enkaz altında ya o virüslüyse diye

• Bugün bir duyum aldım ne kadar doğru bilemiyorum Aksarayda Corona Şüphesiyle giden bir şahısın sonucu pozitif çıkmış ve Ankaraya sevk edilmiş diye duyum aldım ne kadar doğru bilemiyorum bilgisi olan var mı

Sağlık Bakanlığının açıklamasını bilmiyorsunuz galiba? FAHRETTİN Koca'nın hesabına girip bakabilirsiniz.

Resim

• Bilinen en küçük vaka ölümü 3 yaşında İranlı bir bebekti.Ancak lösemi hastasıydı maalesef.Lösemi hastaları çok dayanıksız oluyor normal küçük bir hastalıklara bile :(

• sura16 sizin yorumlarınızı takip ediyorum felaket tellâlı gibisiniz nedir bu istatistik ? Neden bu istatistikleri paylaşıyorsunuz ülkemiz ile kıyas yapıp milletin içine korku düşürüyorsunuz. Korku endişe bağışıklık sistemini düşürür.

İstatistiği hazırlayan ben değilim. Merak edenler için paylaştım. Bu karşılaştırma şu seviyede tek başına bir şey ifade etmez. Aklın olan bunu düşünür,bilir. Burada dursun ileride kıyaslarız diye paylaştım. Korkmayacaksınız önleminizi alacaksınız. Ağlamayana emzik yok demişler. Bundan korkup bağışıklık sisteminiz düşüyorsa bir psikolojik destek almalısınız. Şurada felaket tellalı olarak ne buldunuz merak ettim. Korkutabiliyorsak ne mutlu belki önlem alanlar olur. Ben doğruları savunur, konuşurum. Polyannacılık kanımda yok. Burada az çok beni tanıyan olmuştur diye düşünüyorum.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Vakaların hangi ilde kaç tane olduğu açıklanmalı. Ona göre o ildekiler ekstra tedbir alır. Hangi ilde olduklarını bilmiyoruz. Kesin olan İstanbul var. Şeffaflık diyorsak bunu bilmek hepimizin hakkı diye düşünüyorum.

mesela karşıt olduğumdan değil ama günümüz Türk sosyal medyası ve basını açısından bir durum söylemek istedim. Günlerce bizde burada söyledik okullar tatil edilmeli diye, okul tatil edildi bu seferde ohoo herkes otobüslere koştu ne anladık tatilden dediler. Şimdi il ismi söylense siz sanıyormusunuz millet burada duracak? virüs haberi çıktığı gün market yağmalayan, sizce o şehirde durur mu? hele bu istanbulsa ? zaten İstanbulda istanbullu yok, 4 milyon sivaslı, 3 er milyon rize trabzon lu var. Ben şehir söylenmemesi konusunda şu günlerde doğru buluyorum.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Olabilecek en kötü senaryo şu zamanlar büyük Marmara depreminin yaşanması kimse kimseye yardım etmez enkaz altında ya o virüslüyse diye

Bak bu benimde aklıma geldi hemde bu gün. Dedim kendi kendime ya Büyük Marmara depremi şimdi olursa? En büyük afet işte o zaman başlardı. Aklıma geldikçe piskolojim bozuluyor, Allah hayırlısını verisin.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Bilinen en küçük vaka ölümü 3 yaşında İranlı bir bebekti.Ancak lösemi hastasıydı maalesef.Lösemi hastaları çok dayanıksız oluyor normal küçük bir hastalıklara bile :(

yani toplamda 2 vaka var 200bin vakada= çocuklar risk grubunda değil (şimdilik görünen bu)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Vakalarin en az yuzde 50 istanbuldur diye tahmin ediyorum. Olaki istanbul oldugu aciklanirsa millet karadenize akdenize kacar. Hatta hala kacanlar var koylere. Aciklanirsa daha cok giden olur. En azindan bu sekilde sabit kalinirsa daha az kisiye bulastirilmis olur.

• Ülkemizin sigara içme oranı çok yüksek. Bu virüste direk ciğerlere etki ediyor. Sigara içenler çok büyük tehlike altında. Astım hastaları,solunum yolu rahatsızlıkları olanlar için sıkıntı. Bağışıklık sisteminizi güçlendirin. Bol bol sebze, meyve yiyin. İmkanı olan kefir içsin ben öyle yapıyorum. Sade maden suyu, türk kahvesi öneririm. Sigara, alkol hem cebinize hem vücudumuza zarar içmeyin, içtirmeyin. Bağışıklık sistemi kuvvetli olanlar için başkalarına yaymadığı sürece çok büyük sorunlar teşkil etmiyor. Misal Juventus futbolcusu rugani'ye bir tedavi uygulanmadığını hastalığı kendi bağışıklığı ile yeneceğini söyledi. Dışarı ile çok temasta olanlar yaşlı yakınları ile temasta bulunmasın. Size bir şey olmayabilir ama yaşlı nüfusu etkileyebilir.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

Einmal editiert, zuletzt von sura16 ()

• Vakalarin en az yuzde 50 istanbuldur diye tahmin ediyorum. Olaki istanbul oldugu aciklanirsa millet karadenize akdenize kacar. Hatta hala kacanlar var koylere. Aciklanirsa daha cok giden olur. En azindan bu sekilde sabit kalinirsa daha az kisiye bulastirilmis olur.

Yaşadığım köye gelenler var.