­čÜĹ Coronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu // #EvdeKal

• Bu gidi┼čle 4 5 g├╝ne 1000 oluruz 20 30 ki┼či daha vefat eder. Bu cahil toplumla bir┼čey olmaz arkada┼č.

• Vaka say─▒lar─▒ umre kafilesinden sonra %100 art─▒┼č oldu. ─░lk 10-15 bin umreci karantinaya al─▒nmad─▒. Etrafa iyi yayd─▒lar. Umre kafilesi konusunda hata yapt─▒k. Halk─▒m─▒z devlete yard─▒mc─▒ olmuyor. Israrla 14 g├╝n kural─▒ anlat─▒l─▒yor. Hem Avrupa hem Arap ├╝lkelerinde vir├╝s yay─▒lm─▒┼č. Vatanda┼člar bile bile gitti. Test say─▒s─▒ bir an ├Ânce artt─▒rmal─▒. Belirtileri g├Âsteren herkes yurt d─▒┼č─▒ ko┼čulu olmadan test edilmeli.

maalesef bu umreciler yakt─▒, daha ├Âncede demi┼čtim gitmeselerde olurdu, hac de─čil bu, ├╝stelik ├žo─čuda 40-50 ├╝st├╝ndedir zaten, bu say─▒n─▒n bu kadar artmas─▒nda umreden gelenlerin katk─▒s─▒ ├žoktur..

• Arkada┼člar bu 2020 y─▒l─▒ kesinlikle gelmi┼č ge├žmi┼č en berbat y─▒l olarak ad─▒n─▒ tarihe kaz─▒tmaya hak ediyor Depremler, di─čer Do─čal afetler, Korona vir├╝s├╝ kim bilir daha neler g├Ârece─čiz bu y─▒l d├╝nyay─▒ de─či┼čtirme y─▒l─▒ galiba.

• Art─▒k yeter. Durum daha da k├Ât├╝. G├Âr├╝nen 190 vaka ama ger├žek ├žok daha fazla. Buras─▒ forumsa silmeyin yaz─▒lar─▒. ─░nsanlar d├╝┼č├╝ncelerini rahat├ža dile getirsinler.

Bu vakalar─▒n hangi ┼čehirlerde oldugu, hangi hastanelerde oldugu bildirilsin ki, insanlar daha ├žok ├Ânlem als─▒n. Daha ├žok ger├že─čin fark─▒na vars─▒n.

3 ya┼č─▒ndaki k─▒z─▒mla e┼čimle, anadan babadan karde┼čten uzak, 5 g├╝nd├╝r evimize kapand─▒k. Dedesi geldi bug├╝n uzaktan 5 dakika g├Ârd├╝. Herkes a─čl─▒yor. ─░nsan─▒n sevdiklerine sar─▒lamamas─▒, onlar─▒ uzaktan sevmek zorunda kalmas─▒, ├Âzellikle anne babalar─▒na bula┼čmas─▒ korkusunu ya┼čamas─▒, ne kadar ac─▒ bir┼čey.

Allah a┼čk─▒na art─▒k, ├╝lke olarak olaylar─▒ ciddiye alal─▒m. Kapanal─▒m eve.

Birilerine de ┼čak┼čak├ž─▒l─▒k yapmayal─▒m.

Hani ekonomimiz ├žok iyiydi. Avrupa bizi k─▒skan─▒yordu. En iyi 20 ekonomiden birine sahip bir ├╝lkeydik. Bug├╝n a├ž─▒klanan ekonomi paketi ile, patronlar─▒ zenginleri koruyarak bunu kan─▒tlam─▒┼č olduk. Vatanda┼č ne olacak, kredisini nas─▒l ├Âdeyecek. Kiras─▒ taksidi elektrik su v.s

Ay─▒rabildi─čimiz para 100milyon Tl. Bu nedir ki? Bu vir├╝sle m├╝cadeleye bile yetmez bu para.

Krizi zaten y─▒llard─▒r ya┼č─▒yoruz. Neler atlatt─▒k ├╝lke olarak, bunu da atlat─▒r─▒z evelallah. Yeter ki bir, do─čru ve d├╝r├╝st olal─▒m ve y├Ânetelim.

├çok doldum, ├žok ├Âfkeliyim. Aff─▒n─▒za s─▒─č─▒narak herkesten ├Âz├╝r diliyorum.

• Hocam halk─▒m─▒z─▒n o kurala uyaca─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yormusunuz cidden ? Her mahalleye 2-3 polis yerle┼čtireceksin ki anca ├Âyle..

Cezas─▒ cayd─▒r─▒nca olunca kimse o riski g├Âze alamaz. ─░talya 12 sene hapis cezas─▒ verdi.

• Millet hala bilin├žsiz b├Âyle giderse ├Ân├╝ne ge├žemeyiz hala ciddiyetini kavrayamam─▒┼člar Kapat─▒ls─▒n ┼ču marketler OHAL ilan edilsin marketler belli saatlerde a├ž─▒ls─▒n anca ├Ân├╝ne ge├žilir.

• ─░pin ucu ka├žmaya ba┼člad─▒. Geri d├Ân├╝┼č├╝ olmayan yola giriyoruz yava┼č yava┼č. Ya acilen soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ ve OHAL ilan edilir, hastal─▒─č─▒n yay─▒l─▒m─▒ durdurulmaya ├žal─▒┼č─▒l─▒r. Ya da kendi haline b─▒rak─▒l─▒r ─░talya gibi k─▒r─▒l─▒r─▒z. Her 2 durumda da ekonomimiz ├žok k├Ât├╝ etkilenecek ama elden bir ┼čey gelmez gibi ┼ču saatten sonra :( .

• Vakalar─▒n hangi ilde ka├ž tane oldu─ču a├ž─▒klanmal─▒. Ona g├Âre o ildekiler ekstra tedbir al─▒r. Hangi ilde olduklar─▒n─▒ bilmiyoruz. Kesin olan ─░stanbul var. ┼×effafl─▒k diyorsak bunu bilmek hepimizin hakk─▒ diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.

• ─░pin ucu ka├žmaya ba┼člad─▒. Geri d├Ân├╝┼č├╝ olmayan yola giriyoruz yava┼č yava┼č. Ya acilen soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ ve OHAL ilan edilir, hastal─▒─č─▒n yay─▒l─▒m─▒ durdurulmaya ├žal─▒┼č─▒l─▒r. Ya da kendi haline b─▒rak─▒l─▒r ─░talya gibi k─▒r─▒l─▒r─▒z. Her 2 durumda da ekonomimiz ├žok k├Ât├╝ etkilenecek ama elden bir ┼čey gelmez gibi ┼ču saatten sonra :( .

olumsuz konu┼čmak ho┼č de─čil ama ─░talya yi ge├žeriz bence

• bu kar┼č─▒la┼čt─▒rmay─▒ hatal─▒ buldu─čumu s├Âylemi┼čtim..

Bende pek do─čru bilmiyorum merak edenler i├žin payla┼čt─▒m. Bana g├Âre mant─▒k izah─▒ yok. B├Âyle kar┼č─▒la┼čt─▒rmak yapmak i├žin birden fazla parametreler laz─▒m. Size kat─▒l─▒yorum.

• sura16 sizin yorumlar─▒n─▒z─▒ takip ediyorum felaket tell├ól─▒ gibisiniz nedir bu istatistik ? Neden bu istatistikleri payla┼č─▒yorsunuz ├╝lkemiz ile k─▒yas yap─▒p milletin i├žine korku d├╝┼č├╝r├╝yorsunuz. Korku endi┼če ba─č─▒┼č─▒kl─▒k sistemini d├╝┼č├╝r├╝r.

• Bu Yayan Vatanda┼člar Ba┼čka ─░llerde Bulunup Ba┼čka ─░l├želerde Bulunmu┼č Olabilirler.Y├╝ksek ─░htimal Testlere B├╝y├╝k┼čehirlerde h─▒z verdiler. K├╝├ž├╝k il il├želer ├žok az test yap─▒lm─▒┼čt─▒r. Sorun B├╝y├╝k.