🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • işte kişi ve devlet tedbir alıp uygularsa evden çıkmazsan kimseyi infekte etmezsen ev dışında (eğer hastaysan) belli bir süre sonra infekte olan sayı azda kalacaktır..

Bunun İçin Çok Geç Olcak Bence Bundan Sonra.(2 3 gün icinde karantina uygulanmazsa)

• Peki ne yapmak gerek bu kriz mi demek oluyor

Krizden ziyade küresel buhran. Amerika diyor ki Avrupa ekonomisi benim elimde. Ben batarsam alayınızı batırırım. Bu son şans. Son mermiyi sıktım. Ya herro ya merro. Ya benle batarsınız ya da benle çıkarsınız

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• 300 İtalyan doktordan Dünyaya açık Coronavirüs mektubu:

"Bilim dünyasının mensupları olarak sizlerden, virüsü aktif şekilde durdurmak için kendi hükümetlerinizi hemen şimdi harekete geçmeye zorlamanızı rica ediyoruz!"

Sonra birleri çıkıp abartıyorsunuz filan diyebiliyor...

• Fed'in bu büyük hamlesine rağmen S&P 500 vadelileri %5 negatif. İlk tepkiler pek olumlu değil gün içerisinde durum düzelir diye umuyorum. Bir arkadaş sormuş ne demek bu diye, Amerika elinde ki en büyük silahını kullandı ve dünya piyasalarına birşeyler anlatmak, göstermek istiyor. Bu virüs herşeyi etkiliyor, korkarım ki en başta İtalya olmak üzere bir çok ülke bu durumdan çok ağır darbe almış halde çıkacak. Umalım ki ülkemiz az zayiat ile atlatsın her konuda.

• 300 İtalyan doktordan Dünyaya açık Coronavirüs mektubu:

"Bilim dünyasının mensupları olarak sizlerden, virüsü aktif şekilde durdurmak için kendi hükümetlerinizi hemen şimdi harekete geçmeye zorlamanızı rica ediyoruz!"

Sonra birleri çıkıp abartıyorsunuz filan diyebiliyor...

Mesela burada yine abartıldığını söyleyip ekonomi kötü olduğu için açıklanmasını beklemeyin, gereksiz yük biner bilmem ne diyen bir arkadaş vardı. Nerelerde acaba şu an??

Einmal editiert, zuletzt von Onur35 ()

• Altın çok dalgalı daha demin 309'du 317'e düşmüş geçen hafta 332'lere çıkmıştı gramı.Piyasa çok fena.

Altın oynak olmaya devam edecek ama 300 altına inmez düşüncesindeyim, genelde 4-5 yılda bir sıçrama yapıp sonra dalgalanıyor bir süre sonrada durağanlaşıyor..Her zaman bu olacak diye kaide yok tabi ama 1ons altını dolar cinsinden veren zihniyet her dakika her şeyi oynatabilir..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Kesinlikle vakit kaybetmeden OHAL ve evden çıkma yasağı uygulanmalı ama insanları test edicek kit olmadıkca buda çok mantıklı değil...

şuan haftada 2 bin test kiti üretebiliyoruz... maalesef bu sayı çok çok yetersiz ayda 8 bin test kiti kime yeter!!

Septomları göstermeyen veya hafif geçiren insanları da test etmemiz gerekiyor yoksa bu melet ile başa çıkmamız çok zor...

• Fed'in bu büyük hamlesine rağmen S&P 500 vadelileri %5 negatif. İlk tepkiler pek olumlu değil gün içerisinde durum düzelir diye umuyorum. Bir arkadaş sormuş ne demek bu diye, Amerika elinde ki en büyük silahını kullandı ve dünya piyasalarına birşeyler anlatmak, göstermek istiyor. Bu virüs herşeyi etkiliyor, korkarım ki en başta İtalya olmak üzere bir çok ülke bu durumdan çok ağır darbe almış halde çıkacak. Umalım ki ülkemiz az zayiat ile atlatsın her konuda.

peki bu durumda yine dolar düşecek mi ya da altın artacak mı yada ne gibi bir kriz bizi etkiler nasıl önlem alabiliriz

• Dünya Müslüman Alimleri Birliği, yeni tip koronavirüsün yayıldığı herhangi bir ülkede kontrol altına alınana kadar "cuma ile cemaatle namaz kılınmasının durdurulması" yönünde fetva yayımladı.

• Ohal veya sokağa çıkma yasağı olunca millet ne yiyip içecek markete bile gidemeyeceğiz.

Ohal yapılan ülkelerde marketler ve eczaneler açık kalıyor devletin belirlediği.Onlara da gerekli ekipmanlar veriliyor kendilerini korumaları adına.

• Ohal veya sokağa çıkma yasağı olunca millet ne yiyip içecek markete bile gidemeyeceğiz.

sokağa çıkma yasağı her OHAL de uygulanmayabilir ama kontroller arttırılır herkes her istediği vakitte çıkamaz

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Fed'in piyasaya 700 milyar dolar sürmesi yani dolar basımı, faiz indirimi bunlar Türkiye için pozitif görüntü derdim bundan 1 ay önce. Ama inan ki şu anda bunu söylemek çok zor, altın 300 lira altını görmez ve bu tür belirsizlikler de her zaman artış göstermiştir yine yukarı yönlü seyire başlayacaktır. Fakat bu sorunun şöyle bir durumu var, fed bunca hamleye rağmen Amerika ekonomisini pozitif tutamazsa ve resesyon (durağanlık) bu Türkiye için maalesef negatif bir gelişme olur ve bütün pozitif görüntü değişir. Amerika ekonomisi resesyon ise Avrupa ekonomisi de resesyon olur. Arkadaşların dediği gibi küresel kriz veya buhran çok uzakta olmamış olur.

peki bu durumda yine dolar düşecek mi ya da altın artacak mı yada ne gibi bir kriz bizi etkiler nasıl önlem alabiliriz

• Merkelin tesbitide merkeli bağlar doğru olacağını bana kim kanıtlar

Merkeli herhalde sıradan bir siyasetçi olarak değerlendiremeyiz.Buradaki örnekleme tabiki şimdiden kanıtlanamaz.Ama Türkiye nüfusun sadece binde 2si hastanelik olsa yatıracak yeri yok...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...