­čÜĹ Coronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu // #EvdeKal

• Vaka say─▒s─▒ 18 olmad─▒ m─▒ Avrupa'dan gelen 7 ki┼čiye eski vakalar dahil mi acaba?

7 Avrupa 3 Amerika 10 anlad─▒m. Ama umre'den gelen vard─▒? 18 de olabilir. 10+2+6 yada direk 10.

• yahu kendimi ales mant─▒k sorusu ├ž├Âz├╝yor hissediyorum, ┼čuna ileti sonunda toplam ┼ču kadar hastam─▒z var demek bu kadar zor mu?

Anlad─▒─č─▒m toplamda 12 hasta oldu..

• 28 ya┼č─▒nda Corona vir├╝s├╝ne yakalanm─▒┼č ent├╝be olmu┼č hastan─▒n 3 g├╝n adas─▒ndaki r├Ântgenleri. Gen├žler bir ┼čey olmaz diyen vurdum duymazlara g├Âstermek laz─▒m.

• The percentage of people testing positive for the coronavirus in the UK has almost tripled in one week.

• March 8 - 2,053 tested, 65 confirmed = 3.2%
    • March 9 - 1,447 tested, 50 confirmed = 3.5%
    • March 10 - 1,301 tested, 52 confirmed = 4.0%
    • March 11 - 1,215 tested, 83 confirmed = 6.8%
    • March 12 - 2,270 tested, 139 confirmed = 6.1%
    • March 13 - 3,007 tested, 207 confirmed = 6.9%
    • March 14 - 4,975 tested, 342 confirmed = 6.9%
    • March 15 - 2,533 tested, 232 confirmed = 9.2%
    • Bana ilgin├ž gelen testlerin bir anda yar─▒ya d├╝┼čmesi ve pozitif oran─▒n h─▒zl─▒ art─▒┼č─▒...
  • yahu kendimi ales mant─▒k sorusu ├ž├Âz├╝yor hissediyorum, ┼čuna ileti sonunda toplam ┼ču kadar hastam─▒z var demek bu kadar zor mu?

Anlad─▒─č─▒m toplamda 12 hasta oldu..

6 vaka zaten vard─▒. 2 yak─▒n ├ževre 8. 7 Avrupa 15. 3 Amerika 18 anlad─▒m. ├ç├╝nk├╝ umre'den gelen vatanda┼č vard─▒ o dahil de─čil Avrupa'ya. Ben b├Âyle anlad─▒m.

• pasted-from-clipboard.png

Bu vakalar─▒ ├Ânceki 6 vakan─▒n d─▒┼č─▒nda s├Âyl├╝yor k─▒sacas─▒.

─░ki vaka ilk vakan─▒n ├ževresinden,

Avrupa'dan gelen yedi,

Amerika'dan gelen ├╝├ž vaka eklendi.

12+6=18

Durum ciddile┼čiyor. ├ľnlemler artmal─▒.

• Avrupa ├╝lkelerinden diyor a├ž─▒klamada Avrupa ├╝lkesi demiyor.├ço─čul konu┼čuyor.2 ilk vaka yak─▒n─▒, 7 avrupa ├╝lkelerinden gelen ve 3 amerikadan gelen.Toplam 18 olmu┼č oluyor.

• Malum saat, malum a├ž─▒klama geldi. ─░vme de art─▒yor, yar─▒n bamba┼čka bir haftaya uyanaca─č─▒z. Ki┼čisel ├Ânlemleri maksimuma ├ž─▒kar─▒n.

Bana k─▒zacak arkada┼člar olacak ama, yar─▒n ├žar┼č─▒ya ├ž─▒k─▒p, temel ila├žlar, ki┼čisel temizlik ├╝r├╝nleri, abartmamak kayd─▒yla bozulmayacak temel ihtiya├ž

maddeleri almay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. Netice de benim annem, e┼čimin anne ve babas─▒ ve kendi e┼čim ve ├žocuklar─▒m olmak ├╝zere ┼čahs─▒m─▒n ( bu kelimeyi hep kullanmak istemi┼čtim ) sorumlu oldu─ču insanlar var. Durumun ciddi oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum.

Tabi bu tavr─▒mdan dolay─▒ ele┼čtiri yap─▒labilir ama kendimce ├ž├Âz├╝m├╝m bu olacak san─▒r─▒m.

Ayn─▒ zamanda, evden ├žok zaruri haller d─▒┼č─▒nda da ├ž─▒kmay─▒ d├╝┼č├╝nm├╝yorum.

Allah sonumuzu hayretsin.

• Avrupa ├╝lkelerinden diyor a├ž─▒klamada Avrupa ├╝lkesi demiyor.├ço─čul konu┼čuyor.2 ilk vaka yak─▒n─▒ 7 avrupa ├╝lkelerinden gelen 3 amerikadan gelen.Toplam 18 olmu┼č oluyor.

e birde umreden gelen vardi

• ─░lk 5 vaka ve bug├╝nk├╝ 2 vaka birbiriyle ba─člant─▒l─▒ oldu─čuna g├Âre Avrupa ve Amerika'dan gelenler yeni vaka oluyor.├ç├╝nk├╝ Avrupa ├╝lkeleri demi┼č farkl─▒ yerlerden yani.O zaman 18 vaka oluyor.