­čÜĹ Coronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu // #EvdeKal

• Bu ├žok yanl─▒┼č d├╝┼č├╝nce. Okullar─▒n mikrop yuvas─▒. ├çocu─čunuzun okulunun bir s─▒n─▒f─▒n─▒,tuvaletini gezin derim. Okullarda 800-1000 aras─▒ ├Â─črenci var. Tespit edilen 1 vaka var evet ama bilmedi─čimiz daha bir s├╝r├╝ vaka olabilir. Oldu da okulda bir ├Â─črenci vir├╝s├╝ kapm─▒┼č di─čerlerine bula┼čt─▒r─▒yor. O zaman ne olacak? ─░┼č i┼čten ge├žtikten sonra ├Ânlem almak zaman kayb─▒. ├ľ─črencilerin baz─▒lar─▒ evet evde yatmak tatil yapmak i├žin istiyorum ama bilin├žli olanlar biliyor ki en mikrop yuvas─▒ yer okullard─▒r. Zaten Nisan'da 1 hafta tatil verilecekmi┼č. Onu ├Âne ├žekip 2 haftal─▒k bir ├Ânlem al─▒nabilir.

okulu herg├╝n ziyaret ediyorum . Hemen hemen herg├╝n cocugu getirip goturuyorum. Tuvalaetler tertemiz her sinifta dezenfektanlar var. Hizmetliler var g├╝c├╝yle dezenfekte ediyorlar. Bizim okulumuz bu sekilde. Diger okullari bilemem ancak belirtmek iaterim ki, devlet okulunda okutuyorum. Bir ebeveyn olarak cocugumun sagligini benden daha iyi kimse dusunemez. Ben devletime guveniyorum. En s─▒k─▒ tedbirleri aldiklarinada eminim.

• ─░ran'da yeni tip koronavir├╝s nedeniyle 75 ki┼či daha hayat─▒n─▒ kaybetti; can kayb─▒ 429'a, vaka say─▒s─▒ 9 binden 10 bin 75'e y├╝kseldi.

• Viral bir enfeksiyonda al─▒nacak en iyi ├Ânlem karantinad─▒r. Sosyalli─či s─▒─č─▒ra indirmektir. Evet devletimiz ├Ânlem al─▒yor ama baz─▒ ┼čeylerin yap─▒lmas─▒ ivedilik gerektiriyor. ─░talya da ba┼čta ciddiye almad─▒ ama halleri ortada. 1 ├žocuk hasta olunca nas─▒l ├Ânleyece─čiz yay─▒lmas─▒n─▒. Sadece kolonya ve temizlikle demeyin l├╝tfen.

• okulu herg├╝n ziyaret ediyorum . Hemen hemen herg├╝n cocugu getirip goturuyorum. Tuvalaetler tertemiz her sinifta dezenfektanlar var. Hizmetliler var g├╝c├╝yle dezenfekte ediyorlar. Bizim okulumuz bu sekilde. Diger okullari bilemem ancak belirtmek iaterim ki, devlet okulunda okutuyorum. Bir ebeveyn olarak cocugumun sagligini benden daha iyi kimse dusunemez. Ben devletime guveniyorum. En s─▒k─▒ tedbirleri aldiklarinada eminim.

Hepsi ├Âyle de─čil ├žo─ču ki┼či ┼čikayet├ži Twitter'da fotolar bile payla┼č─▒l─▒yor.

• TFF Ba┼čkan─▒ Nihat ├ľzdemir: ÔÇťSa─čl─▒kla ilgili gerekli t├╝m ├Ânlemlerimizi ald─▒k. Galatasaray-Be┼čikta┼č derbisi seyircili oynanacak.ÔÇŁ (Haber Global)

• Real madrid basketbol tak─▒m─▒ndaki bir ki┼čide koronavir├╝s├╝ tespit edilmi┼č.Real madrid hem basketbol hemde futbol tak─▒m─▒ karant─▒na alt─▒na al─▒nm─▒┼č. Kaynak milliyet